On vain ajan kysymys kun tulee vahinko liikenteessä, punainen kartano mallinen volvon romu kurvaa niin hallitsemattomasti kylällä. Eikö kuortaneen nuoret oppinut jo grillin kurvin tapahtumista vuosia sitten kun menetimme yhden nuoren turhan takia. Onko unohtunut tämä tapaus. Ajella saa mutta ei tuolla tyylillä.
Punainen kartano volvo
Anonyymi
112066
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo kyllä on nuorten pelleelyt kylillä , varsinkin kauppojen pihassa vaarallista.sitten muiden sivu kylien tien kulkijat saa peljätä ettei lasten päälle ajeta autolla pelleellessä.
Tuollaisia romuja ei viitsisi edes esitellä tytöille, toki nyt urheiluopistolla paljon poikia leirillä, taitavat tykätä pojista kun siellä käyvät kurvailemassa 😬
Ajaako siihen aikaan kun koululaiset matkalla kouluun tai koulusta kotiin vai illalla?
Ei aja.
Nyt oli vkl kun kurvaili, en ole päivällä näkemässä.
ei ole edes katsatettu
Autossahan oli siirtokilvet
nuata vanhoja lappuja ny on jokapaikas
Nämä nykyjonnet oli sen tapauksen aikaan taaperoikääsiä, ei ne eres tierä koko asiasta. Nyt se sama kaava toistuu. Ajellaan tieliikennekelvottomalla romulla juovuksis. Jos olis oma tenava jokka alle jäis niin se olis arkus kuljettajaki sen jäläkeen.
Pitäis vanhempienkin vähän kattoa minkälaisia autoja nuoriso ostelee ja niille ostellaan.
Vähä pinta kaasulla!! Lopit Lopit