Jääkiekon olympiakulta oli voitto perussuomalaisuudelle.
Voitto perussuomalaisuudelle
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hienoa peliä Suomalaisuuden puolesta !
Suomella on mennyt hyvin nämä kisat. Urheiluministeri Antti Kurvisen,kesk. ansiosta.
Kumpa muutkin ministerit olisivat eteläpohjalaisia.
Kyllä tämä RKP:n ansiota on ehdottomasti.
Seinäjokinen-lehden tähtireportteri laatii pian Seinäjoen kaupunginvaltuustosta tutkimuksen, jonka tulos on jo etukäteen selvä, paras on se sama loikkari kuin viime tutkimuksenkin voittaja. Nyt hänen voittonsa on vielä ylivoimaisempi kuin viimeksi.
Seuraavaksi Kattelus–Kilpeläinen haastaa Suomen jääkiekkomaajoukkueen. Saapi nähdä on siitä vastusta.
Suomi ensin.
pitikö aloittajan pilata kansan juhlat ja mainita tuo alkoholistien ja älyvapaiden ryhmä millä ei ole mitään tekemistä urheilun kanssa
Tunnen monta perussuomalaista urheilijaa.
Peruääliöiden, yksinkertaisten ihmisten puolue yrittää pilata koko kansan ilon tästäkin.
Jaettu ilo on paras ilo.
Joo minäkin tiedän monta persu urheilijaa, ne on hyviä mm keskikehon rakentamisessa ja kaljapallossa.
Tunnen jopa muutaman raittiin perussuomalaisen urheilijan, joten ei leimata koko sakkia.
Perussuomalaisten joukosta löytyy lakimiehiä, poliiseja, lääkäreitä, ministereitä, johtajia, lisensiaatteja, virkamiehiä ja vaikka mitä.
Siinä luettelo rokollisimmista ammattiryhmistä. Järjestäyteennellä rikollisryhmällä on lakimiehenä tyyppi, joka luki pitkän vankeustuomion aikana juristiksi, poliisista riittää maininta Aarnio, kaidalta tieltä harhautuneita lääkäreitä on vaikka kuinka, tuomion saaneita johtajia , lisensiaatteja, dosentteja ym vempuloida piisaa. Hieno titteli tai oppineisuus ei vielä takaa mitää, jos ei takaa perussuomalaisuuskaan.
Mitä se aloittaja Persu valehtele e!!? Ei ole voitto persujen porsaille??! Se on voitto Suomalaisille kaikille. Persut on paskaa!!
Veit sanat suusta. Se on semmoista juu että kun kannatus osoittaa kaakkoon niin kaikkea on yritettävä.
Tänään tuli iso jytky
hei persu..soini on smp mies ja aina ollut...jätti persut sen halli-pallin käsiin sitten siitä tulikin koulukiusattujen leikkikerho mitä se on vieläkin. porukkaa tulee ja menee.