Sivarit Maarianhaminaan

Kaikki sivarit Maarianhaminaan,siellä niitä on
valmmiina saari täys.
Muutaman vuoden kuluttua,vuokrataan koko paska
Venäjälle ilman palautusoikeutta.
3192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eiköhän siellä saisi katsella sotaa tarpeekseen.
Ei paluulippua.

Äänestä
  • mun puolesta ne pirun jenkit saa touhuta ihan mitä niitä lystää siellä irakissa. ei meijän omia poikiamme tarvii sinne psitää tapettavaks. irak on jenkkien murhe

    Äänestä

Sinne vaan kaikki looserit ja muut paskahousut, joka eivät jaksa edes armeijaa käydä. Ei sota yhtä miestä kaipaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaari kirjoitti:

Kaikki sivarit Maarianhaminaan,siellä niitä on
valmmiina saari täys.
Muutaman vuoden kuluttua,vuokrataan koko paska
Venäjälle ilman palautusoikeutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu