Nyt pyörii telkkarissa tuo koronarokotemainos monta kertaa päivässä johtuen maahan tulvivista miljoonista annoksista.
Rokotteella ei enää ole mitään merkitystä taudin taltuttamisen hoidossa. (jos koskaan on ollutkaan)
Taudin voi saada ja levittää sitä rokotteesta huolimatta.
Riippuu täysin omasta luonnollisesta vastustuskyvystä, saako taudin vakavana vai lievempänä tai jopa oireettomana.
Ihmisiä on aina varoitettu huijaamisesta näin, että "jos joku asia kuulostaa liian hyvältä ollakseen totta, se ei olekaan totta".
Tämän koronarokotteen kohdalla on käynyt juuri näin.
Mutta miten nyt toimitaan noiden rokotteiden kanssa, kun tähän asti rokotteesta kieltäytyneet eivät niitä ota edelleenkään?
Mielenkiinnolla odotan, miten Suomi toimii näiden ylijäämärokotteiden kanssa.
Rokotemainonta
Anonyymi
2
188
Vastaukset
- Anonyymi
Sanna saa lahjottaa turhat ampullit Afrikan vähäosaisille, niin lääkefirmojen bisnes ei kuihdu kun saadaan tauti jyllään kunnolla sinnekin.
- Anonyymi
Eivät taida Afrikan maat ottaa vastaan tehottomia rokotteita ja niiden kuljettaminen / varastointi myös ongelmallista tarvittavan pakastelämpötilan vuoksi.
Afrikassa on paljon koronaa vaarallisempia tauteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724118
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans573803Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa522344Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?442151Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361925- 491829
- 991616
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551593- 481572
- 571453