Tampereella Yango-kuskit ajavat BMW:illä

Laadukasta kyytiä, bisnes kannattaa selvästi hyvin. Käykääpä vaikka kokeilemassa, millainen auto tulee Yangolta.
1873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kyllä se on harmaa talous, mitä kannattaa kannattaa. Se avaa valoisan tulevaisuuden. Vai mitä, toverit?

Äänestä
  • Juu, valtio saa vähemmän verotuloja ja palvelut huononevat entiesestään. Todellakin valoisampaa kohden mennään tällöin.

    Äänestä

Kannattaa jättää kaikki lakisääteiset maksut maksamatta, koska kukaan ei valvo toimintaa. Verot, vakuutukset, sosiaaliturvamaksut ja eläkemaksut ovat tyhmiä lampaita varten.

Se nyt on vaan niin tyhmää maksaa mitään mistään.

Äänestä

Ajaako Yangoja tunnuksettomat pienet vihreät miehet? Jos ajaa, ne on Venäjältä, joten välttäkää.

Äänestä
  • Eivät ole pieniä marsilaisia, vaan normaalinkokoisia iivanoita.

    Äänestä

Kyllähän mafiahommissa rahaa on. Itse en sekaantuisi rikollisuuteen mitä on jo olla "asiakkaana" tälläisessä pimeässä rikollis toiminnassa.

Äänestä
  • Voi olla, että sinua aletaan kiristämään hetken päästä. Perhe on myös vaarassa, jos käytät mafiataksia.

    Äänestä

Tässä taas tyypillinen torvi joka kuvittelee että se auto on se suurin rahareikä taksibisneksessä.

Äänestä
  • Todellisuudessa se on laiska isäntä joka vetää firman tilin tyhjäksi lähibaarissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Todellisuudessa se on laiska isäntä joka vetää firman tilin tyhjäksi lähibaarissa.

    Niin varmaan. Ahkera isäntä on puikoissa 24/7.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin varmaan. Ahkera isäntä on puikoissa 24/7.

    Ja sen takia "isännät" kolaroivat jatkuvasti koska ovat niin väsyneitä. Vakuutus ja yhteiskunta kuitenkin korvaa ja homma jatkuu.

    Äänestä

Onks nää niitä muiden ylijäämäbemareits?

Äänestä
  • Varmaan kajonin nelikko bemmejä, niitähän tilattiin satoja..

    Äänestä

Ja Putin "pikkupoika, nasikkaa idiooottia" Yoangon rahoittaja ajelee vieläkin jollain hölmöllä Bemarilla ja
luule olevansa vielä kova jätkä valloittaman jotain

https://fi.wikipedia.org/wiki/BTR-60

Tämä pelle Put-in yrittää valloittaa jotain tämmöisellä kalustolla vielä tänä päivänä, haloo???

Kaunko luulettette, että jo nyt esim. koronan takia persaukiset
Jangot vielä pelleilee kaduillamme kun tämän myöntämän ressukan rahahanat laitetaan poikki....., saati sitten kun kusipää Putinin temput porukka ymmärtää?

Äänestä
  • Korona-aikana Yangon autot ajeli kovemmilla kassoilla kuin TH:n autot. Arkisin Yangolla pystyi ajelemaan n 250€:n kassoja kun TH:lla ajettiin 100-150€:n kassoja. Pari vanhaa TH:n kollegaa ajelee nykyisin Yangoa ja ne on ollu siihen tyytyväisiä. Myös muutamalla TH:n isännällä on toiset autot Yangon välityksessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Korona-aikana Yangon autot ajeli kovemmilla kassoilla kuin TH:n autot. Arkisin Yangolla pystyi ajelemaan n 250€:n kassoja kun TH:lla ajettiin 100-150€:n kassoja. Pari vanhaa TH:n kollegaa ajelee nykyisin Yangoa ja ne on ollu siihen tyytyväisiä. Myös muutamalla TH:n isännällä on toiset autot Yangon välityksessä.

    Jep. Tännehän saa kirjoitella mitä tahansa. Eri asia saada muut uskomaan.

    Äänestä

Höh. Mikä temppu muka on ajaa Bemarilla Yangon välityksessä
Koska saavat jurripeikot kammeta itsensä Bentleyhin?

Äänestä

Yango kuskit ovat toisinaan myös hyvin lempeitä, aivan toista maata kuin vanhat kartellikuskit jotka vain tuppisuina löhösivät autonsa jakkaralla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Laadukasta kyytiä, bisnes kannattaa selvästi hyvin. Käykääpä vaikka kokeilemassa, millainen auto tulee Yangolta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu