Huolia, huolien perää

Sota naapurissa
Koronakuormitus sairaaloisa ei hellitä
Hinnat nousee sähkö, bensa, ruoka jne.
Paperiliitto jatkaa lakko
Maanviljelijät lopettaaa kannattamattoman toiminnan.
Nuorten mielenterveysongelmat lisääntyy
Hallitus askartelee ilmastoasioiden kanssa, joilla ei ole maailmanlaajuisesti mitään merkitystä. Haloo, nyt on sodan uhka ja kaiken masilman Iiris Suomelat on päättämässä asioista.
Paljonkahan Putinin toimet aiheuttaa päästöjä.
598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei kannata miettiä tuommosia, elä vaan niinku ennenkin.

Äänestä

Kiitos neuvosta, kyllä helpotti.

Äänestä

Sota naapurissa = no kumminkin jonkin matkan päässä,loppuu pian

Koronakuormitus sairaaloisa ei hellitä= vastaa nykyään kevyttä harmitonta kausiflunssaa

Hinnat nousee sähkö, bensa, ruoka jne= kuluta vähemmän ja säästä

Paperiliitto jatkaa lakko=ei mitään vaikutusta normi ihmisen elämmän

Maanviljelijät lopettaaa kannattamattoman toiminnan= jauhojulpit ryöstäneet yhteiskuntaa satojen vuoisien ajan,saakin loppua kannattamaton toiminta

Nuorten mielenterveysongelmat lisääntyy=vapaa kasvatus,itsekurin puute

Hallitus askartelee ilmastoasioiden kanssa, joilla ei ole maailmanlaajuisesti mitään merkitystä.= samaa mieltä

Haloo, nyt on sodan uhka ja kaiken masilman Iiris Suomelat on päättämässä asioista=kaikki naiset pois päätäntäpaikoilta kotiäideiksi ja synnyttämään entisaikoihin verrattavia lapsilukuja 5-9

Paljonkahan Putinin toimet aiheuttaa päästöjä=ilmat pihalle koko ukosta niin päästötkin vähenee

Äänestä

Oletko koskaan kuullut puhuttavan huoltovarmuudesta.
Kuuntelin eduskunnan täysistuntoa ja huomasin, että maatalouden tilanteesta olivat kaikki huolissaan, muutama kokoomukselainen oli kyllä välinpitämättömän ja tympääntyneen näköinen, kun maataloudedta puhuttiin.
No onhan se Sankelo maataloismyönteinen.

Äänestä

Russat on ruveneet tappaaan, tämä on näiltä perinnettä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sota naapurissa
Koronakuormitus sairaaloisa ei hellitä
Hinnat nousee sähkö, bensa, ruoka jne.
Paperiliitto jatkaa lakko
Maanviljelijät lopettaaa kannattamattoman toiminnan.
Nuorten mielenterveysongelmat lisääntyy
Hallitus askartelee ilmastoasioiden kanssa, joilla ei ole maailmanlaajuisesti mitään merkitystä. Haloo, nyt on sodan uhka ja kaiken masilman Iiris Suomelat on päättämässä asioista.
Paljonkahan Putinin toimet aiheuttaa päästöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu