Jussi kertoi haastattelussa että Venäjä on varautunut taloudellisesti itsenäiseksi kestämään vaikka usean vuoden täysimittaisen sodan.
Toki hän höpötteli muutakin mutta tämä nyt tällä kertaa.
Itse katson että Venäjällä on mainiot kauppasuhteet Kiinan kanssa, tarvitseeko se edes muita?
Halla-aho ylisti Venäjän valmiutta !
7
<50
Vastaukset
Uiguurien asema on hyvin rankka lyömäase globalistien Kiina- hyökkäyksissä.
Mitä minä olen tapahtumia siellä seurannut niin elelevät paljon vapaammin ja fiksummin kuin me täällä suomessa..... :-)jatkoa.....
Katsoin juuri paskamedioidemme valeuutisia Uiguurien autonomisesta kansantasavallasta.
Siellä höpöteltiin että kansaa pakotetaan orjatöihin.
Hehe heh... miten se eroaa kun meillä ihmisiä pakotetaan töihin 9:n euron päiväpalkalla.
Ajatelkaapas sitä..... :-)ViktorAtaman kirjoitti:
jatkoa.....
Katsoin juuri paskamedioidemme valeuutisia Uiguurien autonomisesta kansantasavallasta.
Siellä höpöteltiin että kansaa pakotetaan orjatöihin.
Hehe heh... miten se eroaa kun meillä ihmisiä pakotetaan töihin 9:n euron päiväpalkalla.
Ajatelkaapas sitä..... :-)Sen 9 euron lisäksi saa vain työttömyyskorvausta, asumistukea ja tarpeen mukaan toimeentulotukea, sekä lkunnallisiin iikuntapaikkoihin ilmaislippuja.
Orrrrrrrrrrrrjatyössä stressaantuu lähinnä tekemisen puutteeseen (kokemusta on!).
Voi kamalaa mitä nälkäkurjuutta.
- Anonyymi
Totta ihmeessä SODANLIETSOJA-valtio Venäjä on varustautunut se vähän niin kuin Tuntemattomassa kysytään ketähän tuolla toisella puolella oikein mahtaa olla..: )
- Anonyymi
Venäjä ei voi myydä energiaansa kovinkana helposti Kiinaan, koska putkia yms ei ole, ja matka joka niillä pitää kattaa on aikasta perkeleellinen.
Toki ne voi rakentaa, mutta siihen palaa rahaa, ja Kiina tuskin maksaa ennakkoa. >>>Itse katson että Venäjällä on mainiot kauppasuhteet Kiinan kanssa, tarvitseeko se edes muita?<<<
Voidakseen syödä riisinsä, Kiinan kansa tarvitsee länsiviennin, erityisesti USA:n markkinat.
Ilman sitä - ei rahaa, ei riisiä.- Anonyymi
Kiina on kummasti riippuvainen lännestä. Ja varsi kin USA lle sopisi kovat pakoitteet myös Kiinalle. Sitä tuskin Kiina haluaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215374- 501401
- 11817
- 47799
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58798Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52777- 46772
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49766Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132745Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8744