Sota on erittäin terapauttinen asia.

Siinä saa sodan seuraajat purkaa patoutuneita vihojaan ihan luvan kanssa ja siitä saa hyvän ja oikeudenmukaisen ihmisen maineen. Näet sodastakin voi löytää hyvää kun menee positiivisuus edellä. Nyt ei tarvitse pelätä maalittamisia, ei haistatteluja, eikä natsikortin vetämistä. kaikki vihaaminen ja sen ilmaiseminen on luvallista ja illalla on helpottunut olo kun on saanut
purkaa vihojaan taas koko päivän.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarpeellinen terapeuttinen ulostulo, kuten myös sodat ja isommat sodat, että välillä täytyy päästellä kerääntyneitä höyryjä, kun ihmisillä ja kansalla alkaa aggressiot kasaantumaan.

3. maailmansota, no, riippuu mitkä maat siihen ottaa osaa, ja ilmastonmuutoksesta sen osin. Pinnan luulisi palavan senkin suhteen jossain vaiheessa, kun toinen osapuoli mturvaa selustaansa tehdä mitä haluaa ydinuhkauksella. Koko planetta on pian ydinplaneetta, että kannattaa funtsia kahteen kertan, kenelle vituilee jatkossa. Painostuskeinona sitä selvästikin käytetään, ja pinna ei tule kestämään sitä loputtomiin.

Ei Venäjä tosin mitään väärää tee; sen historia tulee osoittamaan, että Nato (ja Ukrainan jääräpäisyys) on syypää tähänkin sotaan.

Äänestä

Keikka pois kuleksimasta. Asia on juurikin näin, eikä väärin päin. En ole moneen päivään potkinut ketään. Puran vihani pikkuhitleriin kirjoitellen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siinä saa sodan seuraajat purkaa patoutuneita vihojaan ihan luvan kanssa ja siitä saa hyvän ja oikeudenmukaisen ihmisen maineen. Näet sodastakin voi löytää hyvää kun menee positiivisuus edellä. Nyt ei tarvitse pelätä maalittamisia, ei haistatteluja, eikä natsikortin vetämistä. kaikki vihaaminen ja sen ilmaiseminen on luvallista ja illalla on helpottunut olo kun on saanut
purkaa vihojaan taas koko päivän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu