Ruotsi pitäköön Afrikan ja Lähi-idän riesat, otetaan

Otetaan me kunnollisia Ukrainasta vastaan, he ovat oikeasti hätää paossa lähialueille, eivät toiselle puolelle maapalloa.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

YK:n arvio oli nyt aamulla, että sieltä voi tulla 5 miljoonaa pakolaista.
Nyt on pommitettu joku öljynjalostamo ja siitä tulee ympäristötuhoja, samoin Harkovassa kaasuputki. Luoja varjelkoon niiden ydinvoimaloiden kohtaloa!

Äänestä

Vihreät eivät hyväksyisi...

Äänestä
  • Ja kun ÄO alkaa painua alle 50, niin saadaan paras hyöty niistä moniosaajista, joista kaikki ovat oikeudessa lääkäreitä, eikä sitä saa epäillä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja kun ÄO alkaa painua alle 50, niin saadaan paras hyöty niistä moniosaajista, joista kaikki ovat oikeudessa lääkäreitä, eikä sitä saa epäillä.

    Ne ovat kotimaassaan kirurgeja. On vaan unohtunut lukemaan opettelu.

    Äänestä

  • Nyt vihreät noottia Putinille. Sota on jo nyt aiheuttanut suuremmat päästöt kuin koko Suomi vuodessa. Turha se on täällä jeesustella ilmastouskovaisena ja panna suomen kansa ahtaalle. Tässä se nähdään että muut eivät välita pierun vertaa ilmastosta.

    Äänestä

Vihreät ja vasemmisto tietää,että hurskasmuslimi arvostaa naista,kunhan nainen ali____miehen val....!

Äänestä

Aloittaja ei ilmeisesti tiedä, että v. 2015 muslimi-invaasiossa Ruotsi poimi porukasta naiset ja lapset ja lähetti loput 30 000 miestä Suomeen.

Äänestä

Joo, aloittaja tietää kyllä. Riesoja monet olleet heistä, mutta Ruotsissa niitä on satoja tuhansia 😜

Äänestä

Pian miljoonia. N e kun lisääntyvät, koska heillä on sosiaaliavustuksien myötä varaa, he rikastuvat vain lisääntymällä.

Äänestä

Saa nähdä miten suvakit alkaa laittamaan hanttiin kun ei tulekaan nuoria sulhoja. Tulee vain naisia lapsia ja vanhuksia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Otetaan me kunnollisia Ukrainasta vastaan, he ovat oikeasti hätää paossa lähialueille, eivät toiselle puolelle maapalloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu