Otetaan me kunnollisia Ukrainasta vastaan, he ovat oikeasti hätää paossa lähialueille, eivät toiselle puolelle maapalloa.
Ruotsi pitäköön Afrikan ja Lähi-idän riesat, otetaan
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
YK:n arvio oli nyt aamulla, että sieltä voi tulla 5 miljoonaa pakolaista.
Nyt on pommitettu joku öljynjalostamo ja siitä tulee ympäristötuhoja, samoin Harkovassa kaasuputki. Luoja varjelkoon niiden ydinvoimaloiden kohtaloa!
Vihreät eivät hyväksyisi...
Ja kun ÄO alkaa painua alle 50, niin saadaan paras hyöty niistä moniosaajista, joista kaikki ovat oikeudessa lääkäreitä, eikä sitä saa epäillä.
Ne ovat kotimaassaan kirurgeja. On vaan unohtunut lukemaan opettelu.
Nyt vihreät noottia Putinille. Sota on jo nyt aiheuttanut suuremmat päästöt kuin koko Suomi vuodessa. Turha se on täällä jeesustella ilmastouskovaisena ja panna suomen kansa ahtaalle. Tässä se nähdään että muut eivät välita pierun vertaa ilmastosta.
Vihreät ja vasemmisto tietää,että hurskasmuslimi arvostaa naista,kunhan nainen ali____miehen val....!
Aloittaja ei ilmeisesti tiedä, että v. 2015 muslimi-invaasiossa Ruotsi poimi porukasta naiset ja lapset ja lähetti loput 30 000 miestä Suomeen.
Joo, aloittaja tietää kyllä. Riesoja monet olleet heistä, mutta Ruotsissa niitä on satoja tuhansia 😜
Pian miljoonia. N e kun lisääntyvät, koska heillä on sosiaaliavustuksien myötä varaa, he rikastuvat vain lisääntymällä.
Saa nähdä miten suvakit alkaa laittamaan hanttiin kun ei tulekaan nuoria sulhoja. Tulee vain naisia lapsia ja vanhuksia.