Aloitin jälleen e-pillereiden syönnin muutaman vuoden tauon jälkeen. Ny oon syöny vajaan viikon pillereitä ja sama vaiva on palannut kuin viimeksikin oli pillereiden syönnin loppuvaiheessa eli jaloissa tuntuu sellaista tykytystä ("jöpötystä") milloin reiden takaosassa milloin pohkeessa. Liikunta helpottaa asiaa hetkellisesti. En muistanut vaivaa muuta kuin nyt ku se on palannut. Tiedän että lääkäri olis oikea osoite, mutta tähän hätään en lääkäriin pääse joten sitä vaihtoehtoa ei kannata tarjota. Jos jollain on kokemuksia tai ehdotuksia tilanteeseen - mitä siis tehdä, onko vaarallista, mistä on kyse niin oli mukava juttu. Varsinkin jos joku on kokenut saman niin olis mukava kuulla miten asian ratkaisit vai kärsitkö vain "jöpötyksestä".
pillerit ja "jöpötys"
Muilla kokemuksia?
1688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä minä suosittelisin sinulle lääkärikäyntiä tuon asian tiimoilta. Hormonaaliset valmisteethan saattavat lisätä laskimotukoksen riskiä, joten mielestäni oireesi vaatii tutkimista.