nyt on jalat niin paljon muuta kroppaa jäljessä niin mitä mieltä jos pelkkiä jalkoja treenaisi kesään asti??sitten taas muuta kropaa lihasmuisti kuitenkin
Jalat kasvuun
5
376
Vastaukset
- Anonyymi
oiskyl kiva saada vastaus
- Anonyymi
Ja miksi koko muun kropan treenaaminen kokonaan pois? Treenaa kaikkia osa-alueita, mutta painotat vain jalkoihin enemmän.
- Anonyymi
Keskity jalkoihin, mutta tee vaikka leuanvetoa ja hauiskääntöä lisäksi.
- Anonyymi
Kun aloitin kaverien kanssa niin kaverit teki aina liian suurilla painoilla ja kyykyt oli sellaisia mitä 99 prosenttia ihmisistä tekee, eli tullaan jullena ylös.
Itse pidin järkeä hommassa ja pidin selän täysin suorassa ja tulin ylös vain jaloilla.
Kaverit kyykkäsi kaikki yli 150 kilolla sarjaa, itse sain todella puhtaalla tekniikalla muutaman toiston 120 kilolla, mutta treenasin vain 80 - 90 kilolla.
Tulos oli se että kavereilla oli tikkujalat ja he valittivat kun jalat ei kasva.
Itsellä meni ensin 60cm rikki, sitten 65cm parin kuukauden jälkeen. Kavereilla, jotka olivat kaikki 10-15cm pidempiä kuin minä, jalat jäi 50-55cm.
Lyön vetoa että teet samoin kuin kaverini eli yrität tehdä lihasta voimalla vaikka lihaksen rakentelussa painolla ei ole väliä vaan suoritustekniikan pitää olla 100% täydellinen. Hitaasti ja hallistusti alas ja hieman nopeammin ylös pelkillä jaloilla tuupaten.
Jalkahommissa saa unohtaa kaikki hardcoret ja Colamannit ja Tom Platzit. Pitää olla kuin ZEN. - Anonyymi
Minun ongelmani ovat näivettyvät reidet.
Teen kyykyt etukyykkyinä tai normitangon hack kyykkyinä. Vaihdellen keskenään viikoittain.
Teen 10:n sarjoja noin 60%:n kuormituksella.
Myös toistoja rautaa lisäten ja alas tullessa vähentäen 6 > 4 > 2 > 1. Ykkönen sen hetken maksimi.
Välillä 80%:n kuormalla 4 x 5 toistoa.
Noista jotakin kahta kumpaakin kerran viikossa.
Ehkä kerran kuukaudessa maksimin testaaminen.
Lihas, teho ja voima vähenevät!
Ei ole stressiä. Työt eivät häiritse harrastusta. Rajaton mahdollisuus lepoon. Protskua ja suojaravinteita riittävästi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1224592Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013900Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363549- 513290
- 432982
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182549Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222452- 232196
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami171849Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351745