S-ryhmän Prismoja on myös Venäjällä

Te jotka vain kohdistatte boikottia suomalaisten pitämiä Teboil asemia kohtaan, oletteko tietoisia että S-ryhmä operoi laajasti Venäjällä mm prisma brändillään ja kotimaista tuotteillaan.
1479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Venäläiset voi boikotoida Prismoja Venäjällä.

Äänestä
  • Miksi Suomessa ei?

    Äänestä

Aika surkuhupaisaakin seurata venäläistä alkuperää olevien tuotteiden menoa myyntikieltoon ja boikottiin Suomessa.

Kuinka vähän niitä onkaan!

Äänestä

Prismassa käyn.käyn alepakin.ym.S-ketjun kaupat.Unohtamatta KKK-kaupoja ja halpaa Lidi tällä Suomessa.Poikotoi en pensa -asemaa.En omista autoa,en ajokorttia.Helsinki on hyvä julkinen likenne ja nopea.Metro/pussit. En tiedä mistä Helsingi liikenne: HSL poltoaineensa ostaa pusseihinsa tai Vantaa,Espoo?

Äänestä
  • Eiksne kulje sähköllä? Eikl Vihreät sitäkään saa aikaiseksi.

    Äänestä

Boikotoin Teboilia joka on osa venäläistä Lukoilia. En boikotoi S-ryhmän kauppoja jotka ovat suomalaisia.

Äänestä
  • Niinkös luulet?

    Äänestä

Miksi suomalaista yritystä pitäisi boikotoida?

Äänestä

Prismojen osalta maariski realisoitui, samoin Nokian renkaiden ja monen muun. Ei muuta kuin pillit pussiin ja takaisin kotiin.

Äänestä
  • Nokian renkaat menevät Venäjällä hyvin kaupaksi ja niitä viedään myös ulos. Laatumerkki.

    Äänestä

Venäläisissä Prismoissa ei ole kovin paljon suomalaisia tuotteita. Enimmäkseen tuotteet ovat venäläisiä tai Venäjällä valmistettuja suomalaisella brändillä. Tämähän johtuu juuri näistä kaupoaoakotteista.
Prismat Venäjällä ovat olleet laadukkaita myymälöitä, tuotevalikoima on hyvä, myymälät ovat tiptop siistejä ja henkilökunta on palvelualtista.

Äänestä

Joko Prismat on suljettu, vai onko vasta aikomus menossa?

Äänestä

S-ryhmä ei ole vieläkään lopettanu Venäjällä.

Äänestä

S-ryhmä on hullu että lopettavat prismat venäläätä ei oe näköjää pisnes ajattelu kohdallaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Te jotka vain kohdistatte boikottia suomalaisten pitämiä Teboil asemia kohtaan, oletteko tietoisia että S-ryhmä operoi laajasti Venäjällä mm prisma brändillään ja kotimaista tuotteillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu