Siinä mallia niille joilla on mahdollisuus antaa kerralla suurempaa apua!
Suomalaismiehet ostivat Varustelekasta varusteita yli 50 000 eurolla ja kuljettivat ne itse Ukrainan rajalle: ”Apu tarvitaan nyt eikä myöhemmin”
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000008647687.html
Suomalaismiehet ostivat Varustelekasta varusteita yli 50 000 eurolla ja kuljettivat ne itse Ukrainan rajalle: ”Apu tarvitaan nyt eikä myöhemmin”
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000008647687.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tosi hienosti toimittu!
Jutun luettua., tuli selväksi ettei henkilöt olleet tavalllisia duunareita.
Jokaisella oli takanaan tuottava perheyristys
Jokainen auttaa sillä millä voi. 20e lahjoittaa vaikka tekstiviestillä, toinen antaa kasan lastenvaatteita, joku laittaa satasen. Ja sitten ´jotkut isompia määriä.
Ainakin on hienoa olla mukana auttajana ja lahjoittaa edes jotain.
Hyvä antaa vähästäänkin, paha ei anna paljostaansakaan.
Veroparatiisi-varusteleka verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luontovastuuseen.
Suomesta lähtenyt autoja., yksityisten busseja niin kun Finnairilla olis lentsikoita joutilaana niin kerätään kerosiinikassa pariin lentoon! Tunnen lomautettuja henkilökuntaa jotka heti valmiita!
Minulla on Varustelekasta lauantaina ostettu uusi suojaliivi. Ohjekirjan mukaan se suojaa käsiaseiden ja kevyiden kivääriaseiden luoteja vastaan. Liivissä on toisella puolella jonkinlainen lyijysuojaus myös, ydinpommin säteilyä vastaan.
Pitääkö lyijysuojaus pukea etupuolelle vai takapuolelle kehoa, kun etsitään parasta suojausta ydinpommin säteilyä vastaan?
Mahtavaa toimintaa!!!!10
Nyt Venäjä vapisee. eesipav äjäneV tyN.
Helsinki-Kiova 1138 km, Helsinki-Ivalo 1153 km!