Tuleeko RAUHA!?
Anonyymi
10104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
nauravat yhdessä kun helpolla tavalla saavat tuulipuku eu :lta ilmaista rahaa ja asetta, kaikkea.. vähän sotaharjoitusta entistet nl kamut touhuaa kättä yhteen lyöden high5
Tuohan olisi varmaan ihan hyvä soppari, Tuossa ei edes puhuta it-ukrainasta joten sieltä kapinalliset vidduun ja krimi ollt venäjällä jo akauna joten eihän tuossa menetä mitään...siis Ukraina, Nato ja USA toki menttää tuossa paljon enemmän.
SItten kun rauha on saatu niin eikun vaan Ukrainaa aseistamaanja kunnolla, joskus sit Krimi takaisin kun on iskuvoimaa :D
Valhe, valhe, valhe! NATO vuoden 1997 rajoille. Tämä on vaatimus.
Ei niillä ehdoilla juuri väliä ole.
Ukraina pysyy edelleen liittoutumattomana, eihän se muutenkaan pystyisi tulemaan NATO:n jäseneksi. Toisekseen Venäjä miehittää Krimiä ennestään.
Mikään ei muuttuisi. Hyvä sopimus tuo olisi. Loppuisi tuo tappaminen ja tapattaminen.
Sitäpaitsi presidentti Zelenski saisi kultaisen kruunun ja sankarin viitan.
Pitää muistaa, ettei Putin ole ikuinen.
Uusi aika kaiken muuttaa voi.
Uusi aika kaiken muuttaa voi pahempaan.
Ainakin Suomen hallituksesta puhuttaessa se pahempaan meno tapahtuu aina erittäin suurella todennäköisyydellä.
Pahempaan?
Uusi aika voi tuoda vallanvaihdojsen Venäjällä. Nuori sukupolvi ei ole myönteinen Putinin vallanpidolle.
Sota Ukrainassa pitää saada loppumaan. Ukraina häviää sodan sen pitkittyessä. EU:n apu tai länsimaiden apu ovat kuitenkin niin vähäisiä, etteivät ne riitä kääntämään sodan kulkua.
Venäjä ulos koko Ukrainasta.
No sinä et siitä päätä. Joko Ukrainaa suostuu noihin ehtoihin tai sota jatkuu.
Joo ja siinä käy vaan niin että Ukraina on raunioina. Nyt kannattais suostua ehtoihin ja rauhan tullessa Venäjällä käy niin että Putin syöstään vallasta, ei kansa toista kertaa tämmöistä katso!