Kansan enemmistö haluaa suomen liittyvän natoon.
Hoitakaa edustajina asia kuntoon pikaisesti ja toimet naton kanssa.!
Asian kanssa ei yhtään vitkuttelua enää. Asua on lähdettävä heti eteenpäin.
Tiedättekö että on rikos jos kansan tahoa ei noudateta ja asia jäätyy eduskuntaan!
Ilmoitus kansanedustajille natossa! Nyt hakemus
3
154
Vastaukset
- Anonyymi
Olen ollut liittoutumisen kannattaja 16 vuotiaasta alkaen, 1995-2022
Sanoin silloin poliittinen ja sotilaallinen hyöty, joukkovoimaa eli apua monilta mailta. Natomailla on jopa ydinaseita pelotteena!
Millään muulla ei saa samaa peloitetta. Kuuluminen eurooppaan enemmän.
Suomalaiset otti 1939-44 venäjän aloittaman sotimisen ja ihmiset menetti maat ja saimme painostuksen, venäjälle mielistelevä presidentti kekkonen 25 vuotta. Yleisradiossa oli sensuuri ja muissa paikoissa joissa venäjästä puhuttiin pelko persiissä.
Tämä näkyy niin monilla suomalaisilla. Ministereistä ja maan johdosta lähtien, moni ei kykene puhumaam edes normaalisti kun alkaa epäröinti ja änkytys!
Since 1995 liittoutumisen kannalla joka vuosi, 100% varmasti. Ja elämäni loppuun asti. - Anonyymi
Tässä on tulossa väliaikaohjelmaa sitä odotellessa.
Ukrainan presidentti Z halutaan puhumaan myös Suomen eduskunnalle, Matti Vanhasen mukaan hyvin mielellään.
Oikein on itse pyydetty, Z on puhunut jo Ruotsin ja Norjan parlamenteissa tietysti videoyhteydellä.
Talvisota ym kenties kuullaan. Huvittavaa mutta hyväntahtoista ja tuo toivoa sodan keskellä. Tosin jos hänellä nyt on aikaa ja kiinnostusta enää.
Vasta huhtikuun puolenvälin jälkeen eduskunta saanee tämän Nato mietinnön käsiteltäväkseen eli toukokuulle mennee hakemuksen todennäköinen jättö.
Jos sota loppuu ennen sitä, pitää vissiin kiirehtiä. - Anonyymi
Eihän ole kansanedustajia vaan itsensäedustajia. Paskaa puhuvat ja siitä palkan saavat voi vitttttttuuuuuuuuuuuuuuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475470Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521021982Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351433