Näin olisi säästynyt rakennukset ja infrastuktuuri. Tietty Ukrainan hallinto olisi lidvikoitu,mutta nyt menee paljon enempi ihmishenkiä eikä loppua tuhoamiselle näy.
Putinin ehtoihin olisi täytynyt suostua
8
92
Vastaukset
- Anonyymi
Diktaatorille ei kannata luovuttaa itsenäisyyttä hyvä Ukraina Putin on nähtävästi jo piiloutunut jonnekin punkkeriin.
- Anonyymi
Hyvä Ukraina!!!
- Anonyymi
Onko sulla hyvät uikkarit?
- Anonyymi
Kaikki tuki Ukrainalle. Venäläiset hävetköön.
Puten bunkkerista saisi joku hitsata kannen kiinni. - Anonyymi
Ehkä sille Adolf-jätkällekin olisi pitänyt antaa tietä? Ihan vain mahdollisuus esitellä oma pointtinsa..
- Anonyymi
Oliko Putinilla jos oiken muistan 1936 vuoteen asti presidentin oikeus itte hän sen päätti On se eri poika.
- Anonyymi
Jos Ukraina olisi suostunut Putinin vaatimuksiin, niin voitaisiin kysyä:
Mikä maa on seuraava?
Näyttää siltä, että Ukraina tuhoaa Putinin armeijan, ainakin heikentää
sitä. Se tarkoittaa Suomelle etsikkoaikaa liittyä Natoon.
Toivottavasti Suomen herrat ei hukkaa ETSIKKO AIKAA Nyt kun Venäjän armeija on ottanut pahasti "päihin" taisteluissa ja pakoitettuja vetäytymään Ukrainan vastahyökkäysten tieltä, pahan ammus- jaruoka pulan siivittämänä, niin Venäjän vaatimuslista alkaa pienenemään ja mitä huonommaksi Venäjän sotilallinen tilanne käy, sitä vähemmän Venäjällä on on mahdollisuuksia vaatimustensa kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922175Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669237Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.206472Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795836Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294866HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.834483Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894271"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760