Naton tunnuksettomia lentokoneita

Nato lähettää Ukrainaan lentokoneita.
3978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Nato ei halua hävitä Ukrainan sotaa.

Äänestä
  • Eikä maailman kansalaiset. Vapaus vai tyrannia.

    Äänestä

Nyt lentokoneita Ukrainaan ja seuraavaksi ohjuksia.

Äänestä

Naton on pysäytettävä Venäjä, Valko-Venäjä ja Kiina niin pian kuin on mahdollista.

Äänestä
  • Tuskin nato Kiinalle mitään mahtaa tavanomaista aseistusta käyttäen.

    Äänestä

Natom aloitteesta aloitettiin Lännestä aseita lähettämään Länsi-Ukrainan joukoille.

Äänestä
  • Kyseessä on huolissaan olevien kansalaisten tahto.

    Äänestä

Nato on Länsi-Ukrainan neuvonantaja Venäjän välisessä neuvotteluissa.

Äänestä
  • Toivotaan.

    Äänestä

USA ei osallistu Nato toimintaa, jos Kiina ja Valko-Venäjä joutuvat Naton kohteeksi.

Äänestä
  • Mitähän tarkoitat? Ei niinkuin päätä ei häntää koko jutussa.

    Ei kohteena ole Kiina, mutta Valko-Venäjä onkin yhtä kuin Venäjä ja osallistuu sotaan.. presidentti Lukatsenko on Putinin sätkynukke, tahdoton möykky ja Venäjän rahoituksesta kiinni. Nyt pakotelistalla, joten pressa siellä rutiköyhä..

    Äänestä

EU tukee Naton poliittisia päätöksiä.

Äänestä

Ruotsi julisti sodan. Eurooppa on sodassa.

Äänestä
  • Ruotsi on puolueeton maa eikä julista mitään sotaa. Haista sinä trollinpaskiainen homeinen perseesi.

    Äänestä

  • Samoin Islanti.

    Äänestä

  • Vedä vee päähän.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samoin Islanti.

    Entä Grönlanti?

    Äänestä

Jos Venäjä onnistuu alistamaan Naton, Itä voi vaatia Euroopassa EU lopettamista.

Äänestä
  • Natolle Venäjä häviäisi oitis. On kokeneita sotureita, nykyaikaiset välineet ja aseet ja kaikkialla Natomaissa on nyt Naton hyökkäysjoukot puolustamassa Natomaita. Lisäksi on ydinaseet ja ohjukset, joten sodankäynnin leviäminen ei ole mahdollista.

    Äänestä

Itse kyllä veikkaan että jenkit häärivät ukrainan armeijan takapiruna vahvasti ohjeistaen ja informoiden VEnäjän liikkeistä.

Äänestä
  • Jenkit on innoissaan ja toivovat tilanteen eskaloituvan mahdollisimman pahasti.
    Mikäpä sen mukavampaa kuin sotia kaukana toisen maaperällä ja asekauppa tuo rahaa tyhjään kassaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jenkit on innoissaan ja toivovat tilanteen eskaloituvan mahdollisimman pahasti.
    Mikäpä sen mukavampaa kuin sotia kaukana toisen maaperällä ja asekauppa tuo rahaa tyhjään kassaan.

    Natomaat eivät lähde soitellen sotaan tapattamaan nuoria poikia, huvikseen kuten äiti Venäjän itsevaltias Vladimir I Julma.

    Äänestä

  • Toivotaan että näin on. Muuten pimeys valtaa Euroopan.

    Äänestä

  • Se sosialisoi metsät ja kaiken mahdollisen. Se pakottaa ennallistamaan kolmasosan Suomen pinta-alasta. Mitä se tarkoittaakaan. Eu riistää sananvapauden sekä kansallisvaltiomme olemassaolon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se sosialisoi metsät ja kaiken mahdollisen. Se pakottaa ennallistamaan kolmasosan Suomen pinta-alasta. Mitä se tarkoittaakaan. Eu riistää sananvapauden sekä kansallisvaltiomme olemassaolon.

    Nyt tämä sota on antanut muuta ajateltavaa eurostoliitolle mutta kyllä ne tavoitteet on ja pysyy siellä pimeyden ytimessä edelleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se sosialisoi metsät ja kaiken mahdollisen. Se pakottaa ennallistamaan kolmasosan Suomen pinta-alasta. Mitä se tarkoittaakaan. Eu riistää sananvapauden sekä kansallisvaltiomme olemassaolon.

    Tuo ennallistaminen on vielä esitys. Mutta kaikki esitykset yleensä toteutuvat siinä puljussa.

    Äänestä

Haa! Naton pienet vihreät lentävät miehet.

Äänestä
  • Haa itsellesi.

    Äänestä

Että jaksaa taas tiltu länkyttää silkkaa paskaa. Nato ei lähetä mitään koneita Ukrainaan. Ukraina ei ole Naton jäsen. Suomi on, ennen tämän vuoden loppua.

Äänestä

Ensimmäinen lensi Suomen yli 24.2.
Kas kun ei missään näy tietoja siitä!

Äänestä
  • Käynti optikolla auttaa. Hanki silmälasit.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Käynti optikolla auttaa. Hanki silmälasit.

    Kevät on jo pitkällä, sanoo lintubongari.

    Äänestä

  • Siis mustapää kerttu, vai Putiinin nokikana?

    Äänestä

Nato (=USA) koko sodan aloitti. Luuli Ukrainan selviävän. Koomikot eivät ole sotilaita, joten nyt yritetään korjata tilanne. Taitaa olla myöhäistä.

Laita muuten linkki!

Äänestä
  • Trolli on väärässä.

    Äänestä

"Ammutaan kaikki alas"!!!

Äänestä
  • Suomi liittyy Natoon. Kiitos Putiinin.

    Äänestä

Ukrainan sisällissota on Nato/USA provosointia alkuaan.

Media kertoo valikoiden Ukrainan tilanteesta, siksi on vaikea saada todellista kuvaa sodasta.

Äänestä

Krimille tuli vuonna 2014 pieniä vihreitä miehiä ja kukaan ei vieläkään tiedä mistä ne tulivat eikä mikään maa tunnusta niitä omikseen. Nyt voi Kiovaan tulla pieniä vihreitä lentokoneita ja kukaan ei tiedä mistä ne tulivat eikä mikään maa tunnusta niitä omikseen.
Joku iso Naton sotaherra väläytti samanlaista lentokieltoaluetta kun Jugoslaviassa aikoinaan oli jos venäjä alkaa pommittaa siviilikohteita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nato lähettää Ukrainaan lentokoneita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu