Kuulin Kavoniuksen tehneen Totuuspuolueen. Lisäksi on tulossa 3. pieni puolue. Haukkuvat toisiaan. Kavonius oli joskus prinsessa Leiana val hameessa ja valomiekan kanssa kaupungilla. On siinä juristi. Mt taudit on paha juttu.
VKK pirstoutui
Anonyymi
660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kavonius on fiksu, joka tietää millä saadaan huomiota. Tavallinen totinen konservatiivi ei jää kenenkään mieleen. Kun kuuntelee Kavoniuksen puheita, niin ihmettelen hänen muistiaan, kun kykenee kaivamaan mitä tahansa asioita, yksityiskohtia jne. esille, sekä perustelemaan niiden yhteydet, ja lisäksi lakipykälät numeroineen ja sisältöinen tulee kuin vettä vain. Hän tietää mistä puhuu ja miksi puhuu, eikä pelkää tuoda esille tulenarkoja aiheita ja niiden takana olevia ihmisiä.
En yhtään ihmettele, että joku tilasi hänen pahoinpitelynsä varoitukseksi, unohtamatta hänen lapseensa kohdistunutta tapon yritystä. Kavonius on omalaatuinen persoona, mutta mt-ongelmaiselta hän ei kuitenkaan vaikuta. Toki ymmärrämme kaikki, että tänä päivänä henkilön maalittaminen ja lokaaminen on joissain tapauksissa jopa ensisijainen toimi omien nahkojensa suojelemiseksi. Tottakai esim. prinsessa Leiana esiintymisestä muotoilaan oire. Mutta onnistuuko lokaaminen häivyttämään ne asiat, joita hän tuo esille?
Hän on kuitenkin kauan ollut jo eläkkeellä. Älykkyys ei estä olemasta vaikkapa maaninen. Vaikea uskoa että kukaan olisi yrittänyt tappaa hänen lapsiaan. Tarvisiko ne lapset huomiota ennemmin kuin turha politikointi?
Jaana-parka pitää itseään valmiina ja oikeutettuna valtakunnan johtoon nykyisten ”sotarikollisten” sijaan.
Jos tämä ei vaikuta mielenterveysongelmalta, mikähän sitten vaikuttaisi? 🤔
Kavonius on Keskimäki potenssiin kaksi. Rikosilmoituksia kyllä tehtailevat, mutta ne ei johda mihinkään, kun tarvittava logiikka niistä puuttuu.
ja tosiasiat
Taidat ite olla älyttömyyden tilassa.