näyttää olevan keskustelu tällä palstalla. Miten ihmeessä ihmisten päät ovat sekaisin uskonnoista? Niitä riittää ja kirkot päälle.
Melkoista humpuukia
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tänne ovat jääneet vain ne, joiden pää on sekaisin.
lahkoissa saa päänsä sekaisin, kun puhujatkin on niitä, jotka :
"ei tervettä opetusta kestä",
siis korvasyyhyynsä puhuvat mitä mieleen juolahtaa.
Pääasiassa tällä on kiihkoilijoita eri uskonnoista jotka ovat hylänneet Jeesuksen. Entäs sitten kun tulee tilipäivä? Siellä nämä sekoilijat tuomitaan alimpaan helvettiin.
Niin käy myös sinulle, joka olet täällä tuomitsemassa lähimmäisiäsi.
On sama mitä te täällä sekopäät meuhkaatte. Olette kuin humalaisia jotka jankutatte samaa paskaa päivästä päivään. Ei siihen tule loppua, sapattia , kastetta, taivasta, helvettiä ja muuta höpinää. Samat " seutulaiset" joiden nupin on sekottanut ikivanhat tarut
Hellarit odottaa tempausta jota ei tule mutta suuri ahdistus on käsillä. Sen jälkeen tulee putsaus jumalattomista.
Vähämieliset saavat olla oppineita raamatun tulkitsijoita ja sen sanan tulkinnan opettajia.
Ylhäältäpäin lukevat kuppikastetuille lakikirjaa, sen ikuisia tai ainakin syntisten kolmanteen polveen langetettavia rangaistuksia.
Tietysti niistä pääsee kristittykin väistämään menemällä paikalliseen oikeaoppiseen hihhuliporukkaan mukaan uudestisyntymään, ja sitten muita kirkastettuna sinne ja tuonne tuomitsemaan.
On se... -) kivaa olla uskonnoton ja näille heidän hiillosta kohentaen nauraa.
Kun on yksi Raamattu ja yksi Jeesus niin niiden mukaan kaikki uskoviksi tunnustavat pitäisi uskoa täysin samalla tavalla. Mutta niin ei ole. Kaikki ovat niin kristittyjä, niin kristittyjä ja ovat päivästä toiseen tukkanuottasilla keskenään.
Jos vanhat merkit pitävät paikkansa niin tänään ilmestyvät Elleniin uskovat papattamaan sapatista.
Räsäsen viidesläisten lahkoon kuuluva riehuu ja peukuttaa omia höpinöitään monellakin palstalla yötä päivää.
Eikös räsäskä ole Luther säätiön äänitorvi. Sotkee tehtävänsä ja Mooseksen lait.