Mitä ihmettä sillä enää silloin mitään tekee? Herätkää Keskustaloiset!!! Kyllä se vaan niin selkeää on että kun naiset päätyivät johtamaan niin Suomi on mennyt pelkkää alamäkeä.
Keskustapuolue saa natokantansa valmiiksi kesäkuussa...
11
68
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkkää ajanpeluuta ja populismia. Jos natojäsenyys koetaan pakolliseksi, kepu sanoo jees natoon!, mutta jos tilanne on ohi ja kansa näyttää palaavan entiseen natokantaan, kepu sanoo ei natoon!
- Anonyymi
Ei kannata tehdä tunteiden vallassa hätiköityjä päätöksiä.
- Anonyymi
Silloin on liian myöhäistä, Suomi heti Natoon.
- Anonyymi
No ei tosiaankaan. Se ei takaa mitään. Jokainen nato-maa voi itse päättää minkälaista apua se antaa. Jos natolle ja Venäjälle tulee konflikti, siitä on parempi pysyä ulkona.
Anonyymi kirjoitti:
No ei tosiaankaan. Se ei takaa mitään. Jokainen nato-maa voi itse päättää minkälaista apua se antaa. Jos natolle ja Venäjälle tulee konflikti, siitä on parempi pysyä ulkona.
Järjen jättiläinen, eli kepuryömijä!
Jos Suomelle ja ryssälle tulee konflikti ja me emme ole Natossa olemme yksin!- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Järjen jättiläinen, eli kepuryömijä!
Jos Suomelle ja ryssälle tulee konflikti ja me emme ole Natossa olemme yksin!Olemme yksin, olimme NATO tai emme.
NATO ei ole koskaan auttanut yhtäkään jäsenmaata. Anonyymi kirjoitti:
Olemme yksin, olimme NATO tai emme.
NATO ei ole koskaan auttanut yhtäkään jäsenmaata.Elät tyypillisen kepuryömijän tapaan ilmeisen vähähappisessa liejussa!
Naton ei ole tarvinnut auttaa yhtään jäsentään, koska kukaan ei ole uskaltanut hyökätä Naton jäsentä vastaan. Pienet jäsentenväliset eivät Natolle kuulu.- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Elät tyypillisen kepuryömijän tapaan ilmeisen vähähappisessa liejussa!
Naton ei ole tarvinnut auttaa yhtään jäsentään, koska kukaan ei ole uskaltanut hyökätä Naton jäsentä vastaan. Pienet jäsentenväliset eivät Natolle kuulu.5-artiklaa ei ole koskaan käytännössä testattu. Se minkälaista apua sen pohjalta päätetään antaa on jäsenvaltioiden oma asia. Jos Nato ja Venäjä ajautuu konfliktiin, Natoon kuuluessaan Suomi olisi siinä automaattisesti mukana.
- Anonyymi
Läski ja Älykkyys ei todellakaan kulje yhdessä....tuli taas todistettua.
- Anonyymi
Näin.
Onko Saarikolta muistettu kysyä , että minä vuonna kesäkuussa ? 2022...2024...2030....? Onhan noita kesäkuita ja ainahan sen muistion voi kirjoittaa kyrillisin kirjaiminkin... - Anonyymi
Jos hallitus heti huomenna laittaisi NATO jäsenyyshakemuksen menemään. Se tulisi eduskuntaan noin puolen vuoden kuluttua. Eduskunta ei tule äänestämään ilman kansanäänestystä, koska vaalivuosi tulossa 2023. Aikaisin hetki NATO jäsenyydelle on 2023, jolloin hakemus menisi siis NATOlle. Sitten NATO-maat käsittelevät asian parlamenteissaan ja siinä menee 1-2 vuotta nopeutetussa aikataulussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1169889Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki774992Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694812Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73280Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92471Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071720- 471516
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.541501Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591434Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651351