Törkymöykky rattijuoppo

Kuka halavatun pelle oli yrittänyt selittää että kiskaisi puoli pulloa viinaa poliisia odotellessa? Onneksi tyttären selkäranka kesti että vei loppuun asti kelvottoman kääkän käräyttämisen ja todisti käräjillä ettei se kotona enää ajon jälkeen juonut.
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ministeri HEIKKI HAAVISTO teki saman tempun aikoinaan että sanoi ryypänneensä vasta kotona, kun oli päissään ajanut tytön päälle ja paennut paikalta,muistini mukaan uhri joutui loppuiäkseen pyörätuoliin,ja haavisto pääsi kuin koira veräjästä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka halavatun pelle oli yrittänyt selittää että kiskaisi puoli pulloa viinaa poliisia odotellessa? Onneksi tyttären selkäranka kesti että vei loppuun asti kelvottoman kääkän käräyttämisen ja todisti käräjillä ettei se kotona enää ajon jälkeen juonut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu