Totuudesta 15 vuotta vankeutta!

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008659108.html

Jos kerrot Venäjän virallisen narratiivin vastaisesti Ukrainan sodasta, voit saada 15 vuotta vankeutta.
12156
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venäjällä voi aina saada 15 vuotta vankeutta ihan mistä tahansa. Diktatuureissa ei ole riippumatonta puolueetonta oikeuslaitosta. Venäjällä Putler & kump. sanelevat oikeuden tuomiot, syytetyillä ei ole mitään oikeuksia.

"Syyllinen on jo pidätetty, nyt meidän pitää vain keksiä ne rikokset mihin hän on syyllistynyt".

2Äänestä

Venäjän oikeuslaitos on perinyt Neuvostoliiton ajan oikeuskäytännöt.

"Ei ole syyttömiä, on vain huonosti kuulusteltuja".

Josif Stalin

Äänestä

Putinin Venäjällä totuuden kuuleminen on sen verran ihmeellistä, että kyllä siitä pitääkin saada 15 vuotta hotellimajoitusta valtion piikkiin.

1Äänestä

Tyytymättömyys kasvaa ja kansaa vaaditaan ryhmittymään Putinin taakse. Se ei siis ole siellä enää, jos on ollutkaan...

"Kremlin tiedottaja Dmitri Peskov vastasi toimittajien kysymykseen liittyen Venäjällä sodan päättämistä vaatineisiin julkisuuden henkilöihin.

Peskovin mukaan nyt ei ole aika jakautua vaan yhdistyä Putinin ympärillä.

Esimerkiksi venäläinen öljyjätti Lukoil on vaatinut kannanotossaan pysäyttämään Ukrainan sodan. Lukoil on Venäjän suurimpia yrityksiä."

https://demokraatti.fi/kremlilta-kehotus-venalaisille-pysykaa-yhtena-rintamana-putinin-vierella/

Äänestä

Muualla euroopassahan tuo on "totuuden kertomisen kieltämistä koronasta ja koronarokotteista". Aivopestyt lampaat eivät tuosta puhu mitään.

Äänestä
  • Rohkenen olla kanssasi eri mieltä, tavaritsh, sillä olethan sinäkin saanut höpistä täällä vuosikausia.
    Et sunkas sinä vaadi meitä uskomaan sinun valehtelujasi ; P

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rohkenen olla kanssasi eri mieltä, tavaritsh, sillä olethan sinäkin saanut höpistä täällä vuosikausia.
    Et sunkas sinä vaadi meitä uskomaan sinun valehtelujasi ; P

    Usko vaan kaikki valheet mitä päämedia syöttää!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Usko vaan kaikki valheet mitä päämedia syöttää!

    Onko uusnatseilla sitten alapäämedia, onko?

    Äänestä

Venäjällä syntymässä vallankumous?

Äänestä

Jos Suomessa kerrot virallisen totuuden vastaisesti määrätystä asiasta, niin voit saada
4 vuotta. Rikos on nimeltä törkeä kiihottaminen kansanryhmää vastaan.

Äänestä

Kiinassa on jo käytössä ja samaa ajetaan EU maihin mitä ihmiset itkee.

Äänestä

Suomessa sentään selviää pelkillä sakoilla. Vaikka vihreät ovat kyllä yrittäneet että vankeuttakin pitäisi antaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008659108.html

Jos kerrot Venäjän virallisen narratiivin vastaisesti Ukrainan sodasta, voit saada 15 vuotta vankeutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu