Itä-Blokissa ajataan näköjään Lada Samaralla.

Ja Suomeen puuhataan toimimattomaa sähköautoilua?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suomi on täynnä rintamamiestaloja, joiden sähköt ei ole tarkoitettu sähköautojen lataukseen.

Äänestä

70-80 luvun talotkin on vähän siinä ja siinä, kestääkö sulakkeet.

Äänestä

Kaikissa taloissa on 3-vaihevirta.

Äänestä
  • Olet väärässä, vanhoissa taloissa ei ole.

    Äänestä

Ei tarvitse ostaa öljyä Pohjoiskorea 2:sta.

Äänestä

Aloituksesta voi tehdä päätelmän, ettei Suomi kuulu ns. itäblokkiin, jota kutsuttiin myös kommunistiblokiksi.

Onko se sitten huono vai hyvä asia jää lukijan arvioitavaksi.

Tuskinpa kovinkaan moni tänä päivänä omilla ansioillaan sähköauton hankkiva haikailee aloittajan mainitseman ryhmittymän perään.

Äänestä
  • Aloituksesta voi tehdä päätelmän, että minkä hiton takia me ajetaan sähköautoja tänne? Kysyn vaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja Suomeen puuhataan toimimattomaa sähköautoilua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu