Nyrvistö köpötti Usaan

8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pitäisi varmaan kysyä tsuhnukoita, minkä sanan aikovat nyt lainata arjalaisilta? Ukrainalaiset ugrat varmaan lainaavat pari sanaa...

Äänestä

Jostain syystä tsuhnukat ja jurttaryssäläisten roiskeet ajattelevat, että ovat "samaa kansaa" kuin arjalaiset suomenheimot.

Ikivanha heimo ja kansa Asserin Ukrat eivät todellakaan ymmärrä tällaista ajattelua. Esim. Museoviraston tsuhnukat eivät kykene edes tunnistamaan goottien kalmistoa, saati, että olisivat samaa kansaa tai edes suomalaisia, jos tarkkoja ollaan.

Äänestä
  • Oletteko huomanneet, että Putin ilmoitti myös ukrainalaisten olevan samaa kansaa venäläisten kanssa? Jurttaryssäläinenkin on varmaan hirveästi ukrainalainen. Stalin sentään siirsi Krimillä kutevat kalmukit takaisin Siperiaan. Täälläkin vinosilmät ja tsuhnukat hourivat ihan mitä sattuu ja kykkivät aivan toisen kansan identiteetillä. Näitten alkeellisten jätteitten kiima tunkea ja rypeä toisten maassa ja kulttuurilla jaksaa hämmästyttää aina vaan.

    Äänestä

USA ostaa täyttä päätä öljyä Venäjältä.

Äänestä

Siinä on kaksi höppänää.

Äänestä
  • Eihän, vaan kaksi kokenutta johtajaa.

    Äänestä

Dementikko Joe luuli Saulikkia Putiniksi.
Ja dementikko Saulikki luuli Slerpy-Joea Putiniksi.

Ja sitten muisteli Kekkosen aikoja josta Joe ei ymmärtänyt mitään.

Äänestä

Teksti kuuluu: "mutta yhteenkään MEDIAN kysymykseen ei presidentti Joe Bidenilla ollut aikaa."

Täällä on outoja tulkintoja.

Viisastahan tuo Bidenilta oli, sillä miksi antaa avoimesti tietoja luottamuksellisista keskusteluista. Parempi vaieta kuin valehdella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mutta Biden ei sallinut yhtään Suomea koskevaa kysymystä. Hmmm... 😏

https://www.kauppalehti.fi/uutiset/joe-biden-kutsui-niiniston-kylaan-muttei-sallinut-yhtakaan-suomea-koskevaa-kysymysta-yhdysvaltojen-venaja-linja-ei-ole-niin-yhtenainen-kuin-juuri-nyt-voisi-toivoa/36d46a10-f109-4557-a9f0-2eb61af545d7?ref=iltalehti:4da4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

——----------

Mites nyt, arjalaisten suomenheimojen identiteetillä kykkivät kulttuuriparasiitit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu