Pitkän pöydän ääressä on nyt on
aikaa miettiä oliko
hyvä idea alkaa murhata
veljeskansaa Ukrainassa!
Kansakuntaa kun alkaa johtaa mafian,moottoripyöräjengien ja hitlerin opeilla
ollaan aika pahanlaisesti
metsässä.
putin kuvitteli että
maailma katsoo sivusta ihaillen hänen pommitustaan Ukrainassa. Me vain " vähän" ammumme ja pommitamme ihmisiä.
venäläiset on menettänyt
maailman luottamuksen vuosikymmeniksi
eteenpäin.venäjän
on kaikki alettava taas
alusta .putin vangitsi
kansalaisensa eristyksiin
neuvostoliiton aikaiseen
onnenmaahansa.
Kutsu nyt "ystävät" kylään pohjois-koreasta, syyriasta , venezuelasta ja muutamista terroristi
leireistä kylään.
Voihan sitä ajankuluksi
järjestellä ystävien kanssa
terrori iskujen sarjan
"pahojen maailman ihmisten " juniin ja metrotunneleihin.
Onhan ne tiettävästi
kaikkialla maailmassa
pahoja natseja täynnä.
Pitkän pöydän ääressä
on tyytyväinen mies.
Nyt lähti pahat natsit tuotteineen ja tehtaineen
tuhoamasta putinin
puhtoista ihmisrakasta
maata, imperiumiaan laajentavaa venäjää.
Tulen tappamaan kaikki
jotka minua vastustaa,
mietiskelee pitkän pöydän yksinäinen mies.
Mitä Kremlin mies miettii!
Anonyymi
2
68
Vastaukset
- Anonyymi
putin:Pakotteet sodanjulistus.
putinille: Oletko valmis maksamaan Ukrainan jälleenrakennuksen ja Euroopalle miljoonien pakolaisten kustannukset? - Anonyymi
Niinpä niin. Tuo sekopään olisi pitänyt antaa olla Suojelupoliisin ja Keskusrikospoliisin listalla. Nuo night volves-kytkennät olivat silloin esillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2293259Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552923Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141939Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121473- 1221436
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4591344Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330