Merkittävä lisä pakotteisiin 2700 leivonta
tuotteista lähtevää työpaikkaa?
Hienoa Fazer pois Venäjältä 2700 työpaikkaa.
6
98
Vastaukset
- Anonyymi
Vain jos ne työpaikat siirtyisivät Suomeen
- Anonyymi
Vi11umaisen hitaasti älysi toimia asiassa.
- Anonyymi
McDonald's ei ole antanut lausuntoa hyökkäyksestä. Yrityksen tiedottaja ei vastannut kysymyksiin, olivatko sen ravintolat auki Venäjällä ja miten ne vastaanottavat tavarat tai käsittelevät maksuja.
Painetta painetta vaan kehiin McDonaldsillekin.- Anonyymi
Jos mäkkäri viedään venäläisiltä niin se jo tuntuisi jossakin.
- Anonyymi
Ne työt tehdään jossain muualla kuin Fazerilla. Venäläinen firma tekee sitten nekin tuotteet. Ei kukaan jää työttömäksi. Venäläisfirma tekee tuotteet halvemmalla, kuluttaja säästää hinnoissa.
Markkinataloudessa menee näin.- Anonyymi
Paitsi että niillä loppuu kohta raaka-aineet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Neljä viidestä on valmis luopumaan venäläisestä energiasta
hinnannoususta huolimatta. Suomalaiset vastustavat tiukasti putinismia. https://yle.fi/uutiset/3-124468571482782Sale on loistava presidentti
Tulipa joskus kirjoitettua, että natojäsenyys tulee saada aikaa "Salen" aikana ja nyt se alkaa realisoitua " natoon jo huomenna" - teeman on hyväksyny2302157Onko sinulla nainen sen miehen kanssa ihan älytön juttu?
Vai mitä se tämä kaikki teidän pelinne täällä oikein on? Jospa se on vain sellaista kevyttä ja ohimenevää ihastumista..? Taitaa olla. Niin minä nyt vä1051210- 491175
Ano Turtiainen: Suomi olisi voinut olla Pohjolan Sveitsi
Mitä kenelläkään voisi olla tällaista mielikuvaa vastaan?3571154- 107973
- 59811
- 41782
- 52747