Vain noita murhia koskeevat saa jäädä. Meille on aivan tarpeeksi selvitettävää niissä, ei me tarvita muita sekoittamaan ajatuksia.
Alavuuden ketjusta pitää poistaa turhat kirjoitukset.
19
559
Vastaukset
- Anonyymi
On. Alavuden Sääskiniemi. Se kylä on kokonaan pelkkää surmapaikkaa!
- Anonyymi
Tuskin, Kaarankajärvi kummittelee kuvioissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin, Kaarankajärvi kummittelee kuvioissa.
Kyllikki Saaren tapauksessa mainittiin myös Kaarankajärvi. Onko sattumaa?
- Anonyymi
Onko alavuutelaiset selvitelleet Eugenin tekemää murhaa tai tappoa? Vai tekikö 2 murhaa?
- Anonyymi
Älä sotke Ritavuorta tähän!
- Anonyymi
Varmaan joku enklantilainen kun tuollainen nimi siinä nimes on G keskellä'
- Anonyymi
En sitten muita tiedä kuin Schaumannin, eikö se ajanut formuloota.
- Anonyymi
Olisi aikoinaan voitu lopettaa Alavus ja vain Hilkka-saitti päälle.
- Anonyymi
Puhut veli kalliita sanoja.
- Anonyymi
Siällä on justihin ne kirijootukset mikkä pitääkin ja lisää on tulos.
Murha ei vanhene koskaan ja Holgerin jälkeläiset on kusi sukas- Anonyymi
Ne jotka ovat syyllisiä ovat jo niin vanhoja että osa makaa jo mullissa ja jotkut vanhustentalossa.
Sama kyllikin jutussa. Äläkää eläkö enää silimät niskassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne jotka ovat syyllisiä ovat jo niin vanhoja että osa makaa jo mullissa ja jotkut vanhustentalossa.
Sama kyllikin jutussa. Äläkää eläkö enää silimät niskassa.Autolla ajelee Peräseinäjoella yksi asiasta tietävä. Aulis tietysti myös kuvioissa mukana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne jotka ovat syyllisiä ovat jo niin vanhoja että osa makaa jo mullissa ja jotkut vanhustentalossa.
Sama kyllikin jutussa. Äläkää eläkö enää silimät niskassa.Sama Kyllikki, joka miestenlehdessä pyllisti?
- Anonyymi
Sääskiniemi- ja nuorisoseurajutut saisi siirrellä salaliittoteorioihin, huuhaa-osastoon tai vaikka mihin muualle. Asianosaiset joita kiinnostavat löytävät kyllä uuteenkin paikkaan.
- Anonyymi
Murha ei vanhene koskaan ja Paavon tekaistu tunnustus ei riittäisi nykyisin mihinkään.Sama kun Kennedyn murhassa.
Useampi tuhat tyyppiä tunnusti sen tehneensä.- Anonyymi
Tässä on vähän samoja latuja kuin Olof Palmen murhassa, joku juoppoo muka tunnustaa ja olikin sitte viaton, kruunulla ostettu.
- Anonyymi
Vuosia on ehdotettu Hilkka Myllymäkeen omaa seinää. Miksi ei omistaja vaivaudu?
- Anonyymi
Eläklöön heille, jotka ovat jaksaneet Hilkka-asiaa penkoa kaikki nämä vuodet!
- Anonyymi
Käsittivät väärin ja sulkevat Hilkka-jutut.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta964978Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3973361Rane lähettää terveisiä Sofialle ja Stefulle instassa
Case: 2020-luvun Matti ja Mervi Näiden kahden sankarin elämään en ole liittynyt enää pariin vuoteen. Olen vankilaan asti kuullut mitä hurjimpia tarino2141325Sofian piti taas matkia Martina ja ostaa samanlainen nahkatakki.
Miksi seuraa Martina ja pukeutuu ja ostaa samoja vaatteita, on kuin kiusan tekoa .?152835Millä vitun mandaatilla Sanna Marin
Menee Ukrainaan heilumaan, sehän antaa Venäjälle, lisäsyyn operoida Suomeenkin?! :x301804Ukrainalaiset varastivat kaikki ruoat
Olimme leipäjonossa, kuten ennen eläkepäivää muutenkin. Oli jo hyvissä ajoin Ukrainan pojat tulleet. Kun ovet aukesivat, niin kaksin käsin kantoivat172711- 27667
Vanhemmalle södelle naiselle
Olithan ihan mukava, ei siinä mitään mutta pysy jo kauempana minusta. Sydämeni kuuluu nyt naiselle joka voisi ikänsä puolesta olla sinun oma tyttäresi69665- 48640