Hänen tulisi nyt perua lahjoittamansa pohjavesi pumppaamon rakentamisluvan KIINALAISILLE . Kiinahan käytännössä tukee Venäjää Ukrainan sodassa !
Ville Skinnari äsdeepeeläinen .
Anonyymi
453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kiina boikottiin kaikessa muodossaan.
Pohjavedet meillä ei ole myytävänä, jos noin on tapahtunut, niin se lienee suuri rikos kansaamme kohtaan josta on virkamiehet asetettava syytteeseen.
Tehtiinkö sitä päätöstä pohjavesien myyntikiellosta ? Olihan siitä julkisuudessa, mutta miten lie käynyt. Onhan se todellinen maanpetturuusrikos, jos se viimeinenkin oman maan varanto myydään. Eikä se yllätä, että asialla on taas demari. Tämä on selvitettävä. Eikä mitään myyntiä tule sallia, ei kenellekään ulkomailla. Vai liekö tarkoitus, että' tämäkin viedään läpi salaa, sodan ja koronan varjossa. Kun mediassa ei kerrota mistään muusta.
Lahdessa pohjavesi pumppaamon Peruskiven muurauksessa oli Skinnari . Todeten lehtikuvassa että Suomella riittää lahjoitettavaa ? Siinä Kiinan kääpiöiden hammas rivien irvistellessä samassa kuvassa . Kiina kuulemma pullottaa n.3 desin muovipulloihin .Ja myy siten Dupain öljysheikkien Luxushotelleihin ! Hyi helkatti näitä kommunisteja suomen.