Molemmat hyväksyvät ihmisten teurastamisen milloin milläkin verukkeella.
Uskonnot pitäisikin rinnastaa terroristijärjestöihin, ja tehdä niihin kuulumisesta rangaistavaa.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008666578.html
Uskonnot pitäisikin rinnastaa terroristijärjestöihin, ja tehdä niihin kuulumisesta rangaistavaa.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008666578.html
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei ole satuolennot sen viisaampia aidan toisella puolellakaan.
Satuolento on se, joka uskoo, että kaikki on syntynyt sattumalta ja tyhjästä, ilman Jumalaa. ilman luojaa.
Heh heh. Mitä sieniä syöt?
Sinä et ymmärrä suomea, etkö osaa lukea? Sinä se sienihörhö olet.
Älä nyt satuolentohörhö väistele vastuutasi.
Miksi uskot harhoihin? Hallusinoit syödessäsi taikasieniä ja näet pikku-ukkoja ja satuolentoja, jotka käskevät sinun toimia? Näinhän toimii uskovainen, satuolentojen ohjauksessa.
Samanlaista huuhaata kaikki.
Ateismi ja evoluutioroskatiede ovat uskonnon asemassa.
Ateistit ovat pahimpia fanaatikkoja, täysin samanlaisia kuin islamistit. Yrittävät kieltää muilta omaan uskontoon uskomisen ja pakottaa ateisti"uskovaiseksi" joten ovat vielä fasistejakin.
Jahas, ja montakos terro-iskua ovat esim luterilaiset tehneet viime aikoina?;) Toki toki, omassa p.reiässään hautuva ateisti on varmasti parempi kaikin puolin, eihän hedonistisessa kaiken kieltävässä maailmankuvassa ole mitään pahaa;)
Kannatan tuota uskontokieltoa. Aikuinen joka uskoo satuolentoihin ei ole henkisesti kypsä olemaan vapaana yhteiskunnassa.
Eroa sen verran, että muhametti ei runkkaa toista tulemistaan kuten jeesus.
Islam on rauhan uskonto.
Eikä Von Wrightin ja Picasson työt eroa toisistaan mitenkään. Katsokaa vaikka. Aivan samanlaisia.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d0/Ferdinand_von_Wright_-_Taistelevat_metsot_-_1886_-_oljymaalaus_-_Ateneumin_taidemuseo.png/1920px-Ferdinand_von_Wright_-_Taistelevat_metsot_-_1886_-_oljymaalaus_-_Ateneumin_taidemuseo.png
https://www.artnews.com/wp-content/uploads/2021/02/female-head.jpg
Älä jauha paskaa. Krisityt eivät tietääkseni heitä homoja katoilta, kivitä aviorikkojia, tapa poiskäännynnäisiä tai pakkohunnuta ketään.
Jeesuksen ja Muhamedin sanomat ovat tyystin erilaiset. Vasurille vaan tekee pahaa myöntää.
Etkö uskalla lukea tuota linkissä olevaa patriarkan uhoa?
Miksi uskot satuolentoihin?
Putinistit ovat natseja.
Nyt se on huomattu hitaammissakin aivoissa.
Venäjän tankkien Z-tunnus on ruSSonatsien tunnus.
Samasta juutalaisesta puusta kuin islam ..
Koraanissa hyväksytään pedofilia mies muslimien taivaassa!