Piikkien haittojen korvaukset?

Anonyymi

Nyt haetaan korvauksia siikapiikin haitoista:
https://yle.fi/uutiset/3-12347909

Mahtaa tulla hirveä ryysis sitten kun ruvetaan hakemaan
korvauksia COVID piikin haitoista. Kuinkahan mahtaa
käydä? Riittääkö valtion varat? Eivät ne kuitenkaan
korvaa terveyttä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tällä videolla keskustellaan k-piikin aiheuttamista kuolemista ja niiden salailusta. Tapaus, jossa ylilääkäriä painostettiin olemaan ilmoittamatta selvää piikkikuolemaa Fimealle. Vainajalle oli ensin tarkoitus tehdä ruumiinavaus, mutta sitten hänet tuhkattiinkin kiireesti ilman omaisten lupaa - kenen käskystä?
      "Näistä ei saa puhua," oli vaivaantunut ylilääkäri sanonut omaisille puhelimessa kun nämä ihmettelivät miksi ruumiinavausta ei tehtykään, ja oliko rokotteella osuutta kuolemaan.

      https://tokentube.net/v/2726492610/-98---Juha-Huhtala---Rokote-Haitat--Saako-Keskustella-

      Kansainvälisten tutkimusten mukaan yleensäkin vain 1-10 prosenttia rokotevaurioista ilmoitetaan lääkevalvontaviranomaisille.

    • Anonyymi

      Koronarokotteet ovat virallisesti kokeellisia, myynnissä vain hätämyyntiluvalla. Niiden ottaminen on vapaaehtoista. Vakuutusyhtiöt tulevat vetoamaan, että mitäs otit kokeellisen lääkeaineen, jonka pitkäaikaisvaikutuksia vasta tutkitaan.
      Tämä on sitä todellisuutta, joka tulee vastaan sitten kun tulee lääkehaitta ja tarvitsisi hakea korvauksia.
      Kuitenkin ihmisille valehdellaan, että rokotteet muka olisi tutkittuja ja turvallisia. On uskomatonta seurata tätä vaarallista teatteria.
      Viranomaisiin ja lääkäreihin ei voi pätkääkään luottaa, kun on kyse koronasta.

      Niin moni ihminen menee lankaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      139
      3156
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      70
      2190
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2147
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      70
      1866
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1682
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1566
    7. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      10
      1273
    8. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1133
    9. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      75
      1085
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1031
    Aihe