Sitran ääriainekset hurjina

Venäjän toimet saa kovaa kritiikkiä. Ei toki Ukrainan sodasta vaan riittämättömistä ilmastotoimista...
On tuo Sitra vaan jotain aivan käsittämätöntä saastaa.

https://www.suomenuutiset.fi/sitra-pomo-paheksuu-venajaa-ei-kuitenkaan-hyokkayksesta-ukrainaan-vaan-vaisuista-ilmastotoimista-sai-tayslaidallisen-twitterissa-hapeaisin/
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sinne ne eurot uppoaa kuin suohon.

Äänestä

Sitran toiminta on yhtä mielisairasta kuin putinin venäjän. Ei nähdä kuin oma napa. Ilmastohuuhaalla ratsastetaan muutenkin nyt ihan liikaa sotaa hyötykäyttääkseen ideologiaansa.
Menkööt sitrat siperiaan tutustumaan "luontokatoonsa" missä ihmiset eivät ole juuri edes käyneet ja mun puolesta sinne saa jäädäkin koko sakki loppuelämäkseen.

Äänestä
  • Onks tää takatuuppari oras tynkkynen kataisen henklökohtainen ässistentti.

    Äänestä

  • Se yksi sitra TuhOAja oli spermabankissa pahentamassa ilmastoa

    Äänestä

Helsingin pormestari pitää turpansa kiinni hyväveli kavereiden suojatyöpaikoista SITRASSA. Miljardi valtiolta jätepolitiikkojen ylläpitoon vuodessa.

Äänestä

Vittu mitähän Sitrassa itketään kun ohjukset paukkuu Helsinkiin?

Äänestä

Nyt esitettiin että kansalaiset ovat "alitajuisesti" omaksuneet ajatuksen että kulutuksen kasvu jatkuu ikuisesti.
Kyllähän se on niin että valtion budjetti on perustunut nimenomaan jatkuvaan kasvuun!
Ja jälkeen jääminen kasvutavoitteista kulutuksen kasvun hidastuminen on ollut aina epäonnistuminen jota on täytynyt tukea ja elvyttää lisärahoituksella.
Ihmisiä on neuvottu kuluttamaan talouden toiminnan takaamiseksi.
Mutta asia olikin muka ihmisten itsensä aiheuttama harhakäsitys ja pitää ymmärtää että nyt tulee muutos.

Äänestä
  • No jos kulutusta halutaan suitsia niin mitä vittua käteinen tekee 22000e/ kk palkallaan ja matkoilla tappamaan metsäkanalintuja lappiin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjän toimet saa kovaa kritiikkiä. Ei toki Ukrainan sodasta vaan riittämättömistä ilmastotoimista...
On tuo Sitra vaan jotain aivan käsittämätöntä saastaa.

https://www.suomenuutiset.fi/sitra-pomo-paheksuu-venajaa-ei-kuitenkaan-hyokkayksesta-ukrainaan-vaan-vaisuista-ilmastotoimista-sai-tayslaidallisen-twitterissa-hapeaisin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu