Jehovan todistajat

Mihin on kadonneet kun ei ole pitkiin aikoihin tulleet ovien taakse tiedottamaan, koronanko takia, nyt voisi kysyä Jehovan mielipidettä sotaan 🤔
19549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kerran pistin jehovan tiukille ja kysyin että jos terroristi uhkaa aseella perhettäsi ja sinulla olisi mahdollisuus väkivallalla taltuttaa roisto niin tekisitkö sen. Vastasi että rukoilisi vain perheensäkin puolesta. Sen jälkeen sanoin : Tuohon suuntaan kuin olisit jo.

Äänestä
  • puhut potaskaa,olen nähnyt kun toristaja taltutti puukkomiehen,joka grillijonossa hyökkäsi asiakkairen kimppuun

    Äänestä

Jehovat ennustivat maailmanloppua jo ainakin 60v. sitten. Nyt voi vaikka tulla , jos ei Puttiinia saada sivuraiteelle.

Äänestä

VENÄLÄINENKÄÄN JEHOVANTORISTAJA ei ota asetta käteen,eikä ammu ukrainalaista eikä ketään muutakaan,oli seuraukset sitten mitkä hyvänsä,siksi venäjä on kieltänyt koko toristajien uskonnon,ja takavarikoinut toristajien valtakunnansalit

Äänestä

Pitikös Jehudien mennä sivarihommiin. Sinne kaiketi ovat kadonneet.

Äänestä

Jehovat on loppunut, ei nykyihmiset piittaa heidän synkistä tulevaisuudennäkemyksistä

Äänestä

Ennen ne hyppäs kuin ruikulla ovien takana lippusien ja lappusien kanssa. Ei ole enää näkynyt. Nyt voisi tosiaan tulla, olisi paljonkin kysyttävää, kun joskus kertoivat, että vain he jäävät jäljelle ja ne rotat, tottakai.

Äänestä

johan tulevat jos haluat,mitä pahaa on siinä jos jokku puhuu raamatusta,sitä kyllä ihmettelen,eihän sitä raamatun sanomaa ole pakko kuunnella,sano jotta painakaa vittuun,jos kerran siltä tuntuu

Äänestä

Putin on ilmestyskirjan peto, kyllä tästä vielä kahina syntyy. Sitä ennen oli Hitler ja Stalin. Tsingis Khan olis nyt kova sana, ja nykyasein varustettuna. Mutta maailmanloppua ei keriinnyt hevospeleillä ja miekalla saavuttaa.

Äänestä
  • Venäjä on maailmanlaajuisesti mitätön tekijä, oikeita venäläisiä on promille maailman väestöstä, ei ne mitään voi.

    Äänestä

JT ei ryttyillä, suu suppuun hölmöläiset!

Äänestä
  • Pyhän raamatun mukaan on vain yksi kaste. Älä ota toista!

    Äänestä

Laita E kirjain ovenpieleen,tietävät ettei ole asiaa sisälle...

Äänestä

Jo pari vuotta ennen koronaa uhkasin tehdä ilmoituksen kotirauhan häirinnästä kun tulivat ovelleni ja sanoin vielä että pistävät nyt ylös sinne listoihinsa että minun pihaan ei ole heillä mitään asiaa. Eipä ole sen jälkeen tulleet vaan kävelleet rivakasti ohi.

Äänestä

Mä oon aina ollu sitä miältä, notta on hyvä kuunnella monien eri jumalien sanomaa. Kaikilla jumalilla on hyviä viisauksia. Ja kyllä mun mielestä kaikkia jumalia kannattaa kunnioittaa, kun ne on meitä korkeampia. Juuri luin hindulaisuudesta oppia, ja oli monenlaista viisautta sielläkin.

Äänestä

Olispa maailman kaikki ihmiset jehovia niin ei olisi sotia.
Jehovat voisivat mennä käännyttämään Putinia.

Äänestä

Harmi ku eivät käy , panin joskus molempia naisia ku tulivat käymään ...

Äänestä

uskoo ken tahtoo minä en

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mihin on kadonneet kun ei ole pitkiin aikoihin tulleet ovien taakse tiedottamaan, koronanko takia, nyt voisi kysyä Jehovan mielipidettä sotaan 🤔

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu