Venäjä on tervetullut Kansojen perheeseen

Sen jälkeen kun sen johto on vaihtunut, ja uusi johto on uskottavasti osoittanut että Venäjä ei enää palaa tyrannian, korruption ja militarismin tielle. Silloin, uskoisin että suomalaiset ovat ensimmäisinä toivottamassa Venäjän ja venäläiset tervetulleiksi.
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä ainakin olisin, meinaan että lähinnä käy sääliksi venäläisiä piruparkoja jotka on yrittäny vuoskymmeniä jos ei satoja vaan kärvistellä jonkun hullun diktaattorin alla, stalinkin tappoi 20-30 miljoonaa . meinaan että jahka ne putinista pääsee niin voi ollaettä ensimmäinen oikee vapauden aika sitten koittais.

Äänestä

Venäjällä tarvitaan vuoden 1918 uusinta. Viekää Putin Jekaterinburgiin.

Äänestä
  • Onko Jekaterinburger jokin uusi purilaisketju?

    Äänestä

En tiedä tuleeko Putin pysymään elossa päivän vai vielä 20 vuotta, mutta varmaa on, että se vahinko, jonka hän 24.2.2022 Venäjälle aiheutti, ei tule korjautumaan edes ehkä 50 vuodessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sen jälkeen kun sen johto on vaihtunut, ja uusi johto on uskottavasti osoittanut että Venäjä ei enää palaa tyrannian, korruption ja militarismin tielle. Silloin, uskoisin että suomalaiset ovat ensimmäisinä toivottamassa Venäjän ja venäläiset tervetulleiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu