Länsi-Ukrainan mahdollisuudet neuvotella Venäjän kanssa kutistuvat olemattomiin kuukaudessa tai kahdessa.
Länsi-Ukrainan sotakalusto tuhottu puolet
Anonyymi
866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Venäjä on käytännössä lopettanut Länsi-Ukrainan sotilaiden jahtaamisen. Venäjä on keskittynyt tuhoamaan kaikki maanpäällinen sotakoneet Ukrainassa. Länsi-Ukrainan sotavoimat huutavat kovaan ääneen EU ja Naton apua.
Kuule Pietarin trolli, onko lastensairaala Venäläisille sotakone ? Putin istuu paskat housuissa jossain Kremlin punkkerissa kun tämä sotaretki meni totaalisesti pieleen
Venäjän ei tarvitse välittää Länsi-Ukrainan sotilaista. Myöhemmin näistä tulee terroristeja ns. sissisotilaita.
Rakentavat likaisia aseita. Näin terroristit iskevät julkisesti.
, ”se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa” usa
kyllä totuus tulee ilmi
kuvio alkaa olla valmis
usa teki ukrainasta vihamielisen maan venäjää kohtaan
kansan mielipiteen kääntämiseen menee yleensä sukupolvi
mutta rahalla saa kun lahjoo johdon puhu siis johdolle tee johto kuten usa
en luota mihinkään mitä amerikkalaiset sanovat sillä kidutusleirejä oli pitkin eurooppaa
jo noista räikeistä ihmisyyttä vastaan tehtyjä rikoksia usa pitäisi saada sanktioita jotka tuntuvat
sen lisäksi perättömien tiedustelutietojen nojalla aloitettu sota irakissa on räikeimpiä rikoksia ihmisyyttä vastaan maailman historiassa ryöstäen öljyjä jopa syyriasta itselleen sekä irakin kansan elintason laskeminen siten kuolee viljelevä usa tulisi tuomita kansanvälisessä oikeudessa.
sitten ainut maa joka on ydinpommia käyttänyt
Jeffrey Edward Epstein kuolema yhdysvallat luulee että ihmiset eivät tajua mutta usa ent presidentti oli ja on lapsiin sekaantuja tuomittava vankilaan välittömästi
kuten enlantilainen pelle rahalla pääsee pälkähästä näitä sopivia kuolemia tulee kun ahneus ottaa vallan
JOE B poikansa auttanut ukrainan energiayhtiön johtoon suhteillaan saamme tietää totuuden kyllä 2022 aikana mutta usa tulee kieltämään kaiken. usa on tuomittava ankarasti kaikista rikoksista ihmisyyttä sekä tarpeettomista kärsimyksistä tuomille erotettava kaikista kansainvälisistä yhteisöistä yms
Kuukauden päästä Venäjä julistaa Länsi-Ukrainan hallinnon kaatuneeksi. Tämän jälkeen kaikki hyökkäykset julistetaan terrorismiksi.
Terroristeja vastaan Venäjä voi käyttää kaikkia mahdollisia keinoja. Todennäköisesti kaikki rakennukset jotka ovat käytössä tuhotaan armottomasti.
Venäjän maineesta, uskottavuudesta ja luotettavuudesta sopimuskumppanina tuhottu sata prosenttia. Kalsarimyrkyttäjän keisarikunnan mahdollisuuden neuvotella länsimaiden kanssa yhtään mistään kutistuvat olemattomiin ihan koko ajan.