Sauli: "Haloo, se on suomen presidentti kun täällä soittelee."
Putin: " Päivää, mitä asiaa? Olisi tässä vähän kädet täynnä tärkeämpääkin.
Sauli: Haluaisin painottaa välitöntä tulitaukoa ja evaku....
Putin: KLIK....TUUT..TUUT...TUUT...
Putin: " Päivää, mitä asiaa? Olisi tässä vähän kädet täynnä tärkeämpääkin.
Sauli: Haluaisin painottaa välitöntä tulitaukoa ja evaku....
Putin: KLIK....TUUT..TUUT...TUUT...
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hassuja ääni se Putin päästelee, kun sanoo "tuut, tuut, tuut". Yleensä avohoidossa olevilla esiintyy tuollaista käytöstä.
Putin olisi voinut vain laskea luurin alas. :D
Lähipiiri bunkkerissa on jo tottunut siihen! Sanoipa Putelle sodasta mitä tahansa niin hän riippuu puolialastonna kattoruunusta ja toistelee: tuut, tuut, tuut!
Sen mukaisesti etenee myös Puten ja stallarien syvästi vaalima sotatoimi Ukrainassa!
Sanoihan nyt Putin Salelle tuossa kyseisessä puhelinkeskustelussa että Venäjä tulee vahvistamaan sotilaallisesti todella suuresti ja paljon tuota Venäjän koko länsirajaa.
Kyllä Putini on tullut paremmalle tuulelle, kun on saanut huomiota osakseen.
Ei siellä punkkerissa yksin omien ajatusten kanssa ole kivaa, mieleen tulee vain kaikkea pahaa.
Kiva kun kaverit muistaa soitella!
Ahaa, sen lisäksi että putin vapisee, niin nyt hän myös tuututtaa.
Mikähän on seuraava vaihe sekoamisessa?
Neuvostoliiton aikaiset kodikkaat oltavat
bunkkerissa
Korttia pelaten
vodkaa kaviaarin
kera.
Ensin putinia tuututti, sitten sitä suututti.
Kyllä olisi Halosen pitänyt soittaa. "Tuu illalla meille leikkiin vai tuunks mää sinne? Tuut, Tuut, tuut.... Selvä, puhutaan maamiinoista ja muusta ja syödäänkö taas Suomi?
Poistihan Halonen jalkaväkimiinat, että naapurin olisi turvallisempi tallustella tänne pitkin metsiä. Tervetuloa vaan Putin kun turvasimme tulonne.
Halosen aikana Euroopan ja Yhdysvaltojen olisi tosiaan pitänyt laittaa stoppi puntin toimille, mutta sitä ei haluttu tehdä omasta mukavuudenhalusta. Virheitä on tehty, mutta Suomi vähemmän kuin muut maat, eli Halosen syyttely on vähän tyhmää.
Asiantuntija antaa Suomelle arvosanan 8. tuossa suoriutumisessa, puolustusvalmius Venäjän uhkaa vastaan säilytettiin Suomessa.
Tässä ne virheet on aika tyhjentävästi kuvattu.
https://yle.fi/uutiset/3-12350778
2000 -luvun ensimmäisellä vuosikymmenellä Keskusta veti hallituksia ja 2010 jälkeen Kokoomus. Sieltä ne suurimaat virheiden tekijät löytyy jos halutaan jälkiviisastella.
Juu, kepu on aina ollut Venäjä vetoinen, mutta se että Katainen joensuun poikana meni itävipuun, yllätti Putiinin kuin Halosen ja hymypoika Lavrovin.
Mainitsiko Niinistö Putinille Suomen avustuksesta Ukrainan sotilaille rynnäkkökiväärien muodossa ???
Ei tarvinnut, kyllä putin tietää muutoinkin että koko läntinen maailma on hänen terroriinsa kyllästynyt ja että kaikki auttaa ukrainalaisia.
Niinistö tietää että hullun kanssa pitää puhua silleen rahoitellen, niin että psykoosikohtaus tasaantuisi ja hänet saataisiin pakkopaitaan ja hoitoon siten ettei hän vahingoita itseään ja muita.
Juu ja kannusti Putinia tekemään samoin!
Miksi soitella sine, eivätkö valheet ole jo paljastunt useaan kertaan?