Tiettävävästi neljä eri ydinvoimala-aluetta on Ukrainassa huonoissa käsissä ja ilma IAEA:n mahdollisuutta yhteydenpitoon ja tilanteen seurantaan.
Halusimme täydentää taloyhtiön määräystenmukaiset joditablettivarastot ajan tasalle, mutta apteekista kerrottiin, että ensi viikolla saadaan pieni erä myyntiin.
Mikä mättää. Mikä. Kuka on vastuussa.
Halusimme täydentää taloyhtiön määräystenmukaiset joditablettivarastot ajan tasalle, mutta apteekista kerrottiin, että ensi viikolla saadaan pieni erä myyntiin.
Mikä mättää. Mikä. Kuka on vastuussa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se tuo Putin vastuussa Venäjällä ja Persut Suomessa.
Senverta tuosta etäyhteydestä mikä on poikki, etyä sillä ei ole tarkoituskaan ollut seurata ydinvoimalalaitoksen kuntoa...voihan olla että Putin virittelee siellä ohjuksiinsa terävöintiä.
Stuk kertoo, että todellista huolta nykytilanteessa todellakaan ole.
Turha lietsoa siis paniikkia.
En lietso paniikkia vaan yritän toimia taloyhtiömme joditablettivarastot en osalta määräysten ja suositusten mukaisesti. Mikä on motiivisi kun syytät minua paniikin lietsomisesta. Oletko Pietarin trollitehtaan palkkalistoilla. Mitä persuille on tämän tilanteen kanssa tekemistä.
Ei mitään paniikkia. Niinkö. Ei tietenkään, mutta tosiasioita ei saa peitellä.
Ihan vaan tiedoksi, jos et satu tietämään tai ymmärtämään: Sähkön syöttö Tsernobylin laitokselle katkesi tänään klo 16.00.
Sopii ryhtyä miettimään mitä riskejä seuraaviin vuorokausiin voi liittyä.
No persujen syyhän tuo on.
Tuo koko joditablettihysteri on kuin wc-paperi korona -aikaan. Kohta kukaan ei kaipaa niitä.
No ei yhtään mitään...
Tässä sitä vastuullisuutta oiken roppa kaupalla.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000776380.html