Teboil halvin: 95E10 = 2,035 - 98E = 2,120 - Diesel = 2,007

Siellä tankataan mistä halvimmalla saadaan, eli ei Keskisellä, vaan Konneveden Teboililla. Tiedot eiliseltä päivältä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Melkein kannattaa sitten Kuhmosta ajella tankkaamaan Konnevedelle.

Äänestä

Inarissa on päädytty simppeliin hinnoittelumalliin:

95,98 ja diesel maksavat kaikki tasan 2,5 euroa litralta.

Äänestä

Vartsikan Shellillä saa ysivitosta 0 €. Se edellyttää kylläkin persepanoa.

Äänestä

Teboililla on kätevää pestä huumerahaa. Seteleiden alkuperää ei kysellä. Siksi onkin "ammattimiesten" suosiossa, ja kauppiaan kanssa isketään silmää.

Äänestä

Otin mannetyyliin: Ajan tankille väärillä kilvillä ja vappumaski päällä, tankki täyteen ja pakoon.0€.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siellä tankataan mistä halvimmalla saadaan, eli ei Keskisellä, vaan Konneveden Teboililla. Tiedot eiliseltä päivältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu