Efexor ja sexihalut?

Moi, Ovatko sexihalunne hävinneet efexorista?
111037
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yleisenä sivuvaikutuksena tällä masennuslääkkeellä on erilaiset seksuaaliongelmat. Ei siis ihme jos alkaa olla ongelmia sillä saralla.

Äänestä

multa Efe seksihaluja. Orgasmin kanssa kyllä tarvii hieman tehdä töitä. Mun annostus on tällä hetkellä 300 mg/vrk ja seksihaluja on ja se orgasmikin tulee, kunhan vaan kaveri jaksaa pysyä mukana.

Äänestä

vaikutusta seksielämään.ilman olen edelleenkin.

Äänestä

jos sinulla on seksihaluja?
Siis luulisi että masennus vie seksihalut
eikä Efexor???

Äänestä
  • masennus ei vie seksihaluja vaan ne lääkkeet...
    efexor on yksi niistä. menee "tunto" olitpa nainen tai mies.
    et saa enään orgasmia etkä tunne alapäälläsi mitään.

    Äänestä

mulla ei niitä haluja ole kyllä ollut oikeastaan koko masennukseni aikana. kahteen vuoteen. Aina joskus haluttaa, mutta sen on kyllä nykyään aika harvinaists.
En halua kyseenalaistaa sairauttasi. Aloitin itse vasta syömään ko. lääkettä. Toivon etteivät haluni tästä enää vähene ainakaan, jos mahdollista.

Äänestä

minulla meni aluksi seksihalut enkä saanut orgasmia tulemaan vaikka kuinka yritin, yksin ja kumppanin kanssa. Onneksi limakalvot eivät kuitenkaan kuivuneet, joten seksi oli kuitenkin koko ajan mahdollista.

nyt kun aloituksesta johtuvat sivuoireet alkavat hellittää, on seksihalutkin palanneet ja tässä viikon sisään olen saanut jo kolme orgasmia!

:)

Äänestä
  • Efexorin vaikutus mielialaan alkoi minulla tosi nopeasti, neljän päivän jälkeen lopetin itkemisen. Saman tien hävisi orgasmikyky - aivot tuntuu käyvän ylikierroksilla ja keskittymistähän sekin homma vaatisi. Unet on kanssa vähissä. Pahoinvointi on jo hellittämään päin, kahden viikon käytön jälkeen. Kiva kuulla, että tilanne voi tästä vielä parantua.

    Äänestä

Ainut kerta, kun minulla on ollut seksielämä, oli silloin kun käytin efexoreita...

Äänestä

En tiedä pitkäaikaisesta käytöstä kun siitä ei kokemusta, mutta aina sillontällöin tulee tilanne jotta uusi tyttöystävä on..no..kropaltaan muilta ulkoisilta avuiltaan liiankin seksikäs ja itseä nuorempikin, tai no ei tietenkään liian seksikäs mutta selitä tämä nyt sitten hemmetti vieköön, miehet ainakin kyllä ymmärtävät. Eli tarkoitan että seliseliseli :-) on hivenen vaikeuksia ikäänkuin pidätellä itseään ja tähän tuo efexor on huikean hyvä täsmälääke vaikka vaan samana päivänäkin 1 otettuna, tramadoli myös toimii mutta ei niin hyvin, vahinko mahdollinen mutta efellä ei. Joku todellinen playboy varmaanin yhdistäisi vielä viagran tähän mutta ei nyt sentään liian prooksi aleta.

Äänestä

Joo, kyllä itselläkin "sexihalut" katosivat Efexor-kuurin ajaksi lähes täysin, mutta meikäläisen kohdalla tuo oli enemmänkin helpotus, kun ei noihin aikoihin akkaa ollut huushollissa. Ei siis tarvinnut kärsiä turhasta p-netuksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Memmu_ kirjoitti:

Moi, Ovatko sexihalunne hävinneet efexorista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu