Sankarillinen hyökkäys venäjän uutislähetykseen

3353
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Miten tuo tarina jatkuu!

Akka katosi nyt yllättäen

Äänestä
  • Taitaa olla nainen jo kuollut

    Äänestä

Korjaus aloitukseen että OLI "rohkea". Itse sanoisin että typerä.

Äänestä
  • Niinhän sinä sanoisit. Jossakin vaiheessa tavallisen kansan on otettava vastuu siitä, mitä maassa tapahtuu.

    Tuo nainen antoi esimakua siitä, mitä tuleman pitää. Edes Putinin väkivaltakoneisto ei riitä tappamaan kaikkia, jos siellä miljoonat ja miljoonat ihmiset lähtevät kaduille.

    Hän ON rohkea.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinhän sinä sanoisit. Jossakin vaiheessa tavallisen kansan on otettava vastuu siitä, mitä maassa tapahtuu.

    Tuo nainen antoi esimakua siitä, mitä tuleman pitää. Edes Putinin väkivaltakoneisto ei riitä tappamaan kaikkia, jos siellä miljoonat ja miljoonat ihmiset lähtevät kaduille.

    Hän ON rohkea.

    15 vuotta Gulag-työleirillä lienee tuomio

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinhän sinä sanoisit. Jossakin vaiheessa tavallisen kansan on otettava vastuu siitä, mitä maassa tapahtuu.

    Tuo nainen antoi esimakua siitä, mitä tuleman pitää. Edes Putinin väkivaltakoneisto ei riitä tappamaan kaikkia, jos siellä miljoonat ja miljoonat ihmiset lähtevät kaduille.

    Hän ON rohkea.

    Rohkea on, tai siis oli. Nyt kuollut.

    Äänestä

https://yle.fi/uutiset/3-12358753
Rohkea nainen, toivottavasti venäläisten silmien edestä suomut putoaa ja lähtevät kadulle ja tulee kapina.
Naisen kohtalon voi arvailla, kun ottaa huomioon miten venäjällä sananvapauteen suhtaudutaan, varsikin näin radikaaliin, varmaankaan ei ole enää elossa, vaikka ansaitsisi olla.

Äänestä

Kaikkea te uskotte, tyhmät. Lapussa sanotaan että [Putinin] hyökkäys on sankariteko ja hänelle pyydetään tukea.
Mutta ei tullut mieleen että Suomen laatumedia valehtelee?

Äänestä
  • Apua. Kuljetko sinä kadulla vapaana? Mielisairaalassahan sinunkin paikkasi olisi.

    1Äänestä

  • Luuletko, ettei Suomessa ole venäjän kieltä osaavia suomalaisia? Sulla ei sitten äly pelaa vähääkään, kun esität noin helposti kumottavia väitteitä.

    Trollit ovat kaikki älyllisesti heikkolahjaisia ja juuri siksi niin helposti aivopestävissä kaikkeen moraalittomaan.

    1Äänestä

Juuh, vankilaan tuommoiset joutais loppu elämäkseen häpeämään ydinsodan estämisen pyrkimyksistä.

Äänestä

PALJON, PALJON, PALJON rohkeampi kuin eräs Venäjän johtaja, joka säälittävästi lymyilee jossain piilossaan, eikä siihen piileskelyyn tarvita rohkeutta.

Ukrainan presidentti on myös oikeasti rohkea.

Äänestä

Eikö pensa hintakaan saa nousta enää omassa rauhassa yli 5nen euroni ! Nähtäis mitä alkaa Suomessakin tapahtumaan. Onko oikeamielyyttä puupennin vertaa. Elikkäs no war is sucks !

Äänestä
  • Ollaan+101%+varmasti+samassa+veneessä+pian+Venäjä++siinä+missä+Venäjäkin+jatkuvalla+hintojen+korotuksella.+Edes+eduskuntavaalien+jälkeen+jos++Kokoomus+hallitus+ei+kykenesi+tekemään+mitään,+eikä+haluaisikaan,+korkeintaan+päivärahat+pois+työttömiltä+!++työttömisen+koulutus+työllistymisen+tuet+9+euron+päivät+5+euron+päiviksi+!

    Äänestä

Lapussa lukee, että putinilla on pieni muna ja tästä katkeroituneena hän haluaa kostaa sen maailmalle.

Äänestä

Näemmekö YLE uutisissa saman jokin ilta?

Äänestä

Näitä tulee lisää.

Nykyaikana valtionlaajuisen tiedotuspimennon luominen on yksinkertaisesti mahdotonta. Pohjois-Korea on menestynyt siinä joten kuten, Venäjän laajuinen maa ei tule siinä koskaan onnistumaan. Epätoivo on nähtävissä niissä toimissa, joilla Venäjän valtio yrittää blokata Twitterin, Instagramin, Facebookin ja kohta koko Googlen.

Kohta alkavat ampua kyyhkysiä, etteivät ne ole sattumalta kirjekyyhkyjä, jotka kuljettavat maahan ei-toivottuja uutisia.

Äänestä

Erittäin rohkea nainen, toimii esikuvana ja tulee saamaan seuraajia. Valta oikeamieliselle kansalle.

Äänestä
  • Totuus sattuu.
    Joko teloitettiin IT-tykillä, kuten Pohjois-Koreassa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totuus sattuu.
    Joko teloitettiin IT-tykillä, kuten Pohjois-Koreassa?

    Posautettiinko sotarikoksella?

    Äänestä

Naisen kohtalona ilmeisesti on tehdä itsemurha hyppäämällä ikkunasta Moskovan FSB:n kellarikerroksen pidätyssellistä.

Äänestä
  • Nythän jo Lavroviakin vainotaan.

    Äänestä

Marina Ovsjannikova, sodan yksi sankareista.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008682073.html

Jos keksit keinon kertoa venäläisille sodasta, tee se. Kiitos!
🇺🇦
Sillä hetkellä kun Venäjän kansalle paljastuu totuus on Putin hävinnyt sodan.
🇺🇦
Jos sinulla on jokin keino levittää tietoa sodasta Venäläisille, tee se.
🇺🇦

Äänestä

Lisää on luvassa.

Äänestä

Huhujen mukaan sai olkipedin Navalnyin vierestä, 15 vuotta tuli, tehty mikä tehty sano Nilskin aikoinaan.

Äänestä

Rohkean esimerkin myötä vastaavat teot tulevat lisääntymään, Putin ei voi estää totuutta venäläisiltä.

Äänestä

Suomi voisi antaa naiselle turvapaikan.

Äänestä

Tapatti itsensä. tai suljettiin mielisairaalaan.

Venäjän kansa ei koskaan nouse näitä Stalineita, ja Putineita vastaan, se olisi itsemurhaa.

Ei Aatuakaan saatu edes salaliitolla hengiltä.

Näiden pitää antaa aina kukistua ulkoapäin, valitettavasti.

Äänestä

Venäjän kansa haltioissaan tästä rohkeasta naisesta

Äänestä

Venäläiset nouskaa kapinaa sortopäättäjiänne kohtaan

Äänestä

Oli mahtavaa rohkeutta ehdottomasti.

Äänestä

Todellista rohkeutta, lisää näitä

Äänestä

Hybridivaikuttamista, kauniilla naisilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008682073.html

Tämä nainen on rohkea sankari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu