Oikeistolaiset rääkyvät NATOon, tiedän

mutta asia on vaan niin että sitä pitää vastustaa mitä oikeistolainen kannattaa. Maailma ei tule koskaan olemaan parempi paikka jos oikeistolaiset saavat päättää.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Maailma ei koskaan parane koska se palvoo saatanaa.

Se tuhoutuu ja sitten tulee Jeesuksen valtakunta 1000 vuotta rauhaa ja hyvinvointia kaikille. Ei vain ahneille ja rikkaille, jotka katoavat maanpäältä.

Äänestä

Jos ihannoi vasemmistoa ja kommunismia niin miksi olette ja asutte suomessa.Muuttakaa ihmeessä venäjälle kun siellä on kaikki niin hyvää.

Äänestä
  • Herää tälle vuosituhannelle.
    Venäjä on nykyään äärioikeistolainen valtio.

    Neuvostoliitto hajosi jo viime vuosituhannella.

    Äänestä

mistä löytyy vastuukantajat SEURAUKSISTA MITÄ NATO TUO TULLESSAAN!!

maan jotka vievät natoon ILMAN KANSAN ÄÄNESTYSTÄ RIKKOO
LAKIA.
SINNE EI OLE KIIRE (hyvää jaksaa odottaa)?
silloin myytte maan vieraille joukoille jotka mellastaa täällä.

joillakin on taas KIIRE IHAN SAMA KUVIO KUIN PIIKISSÄ!!!
KIIRE!!
ja mitä seuraamuksia piikistä tuli PALJON .

Äänestä
  • Niin, ei ole viisasta olla kuuntelematta mitä vastustaja sanoo.
    Mutta koska suomalaiset aina valehtelee niin he ovat ottaneet tavakseen yrittää lukea rivien välistä. Yrittävät arvailla Putinin aikeita kun luulevat että se toimii samoin kuin lännen kierot pelurit.

    Jos Putin hyökkäsi Ukrainaan uhkauksensa jälkeen niin kyllä se sitten hyökkää heti muuallekin. Koska koko länsi on ilmoittautunut viholliseksi ITSE niin se sitten on asetelma pelilaudallanne.

    Äänestä

Itseni laskun vasemmistolaiseksi.. mutta olen Suomalainen Suomessa ja isänmaatani rakastava . En ole koskaan ollut Natoon liitymisen kannalla. Mutta Putin on muuttanut kantani asiaan. Nyt kannatan Natoon liitymisen puolesta. Ja vasemmistossa nimen omaan työläisten keskuudessa on Natoon liitymisen arvoinen kanta voitolla . Eli se on puolue rajojen ylitse olevaa asiaa

Äänestä

Parempi oikeistolainen länsi, kuin ei elämää lainkaan.

Äänestä

sota perustuu aina ropakantaan niin paljon valetta .
totuutta vain hivenen eli naton idean alkua on syytä tutkia kuka ja ketkä sitä markkinoi miksi.

Äänestä

Vasemmiston opit on venäjältä saatuja, mitä venäjällä on hyvää, ei mitään. Kansaa kurmotetaan pitkällä ruoskalla, kohta tulee pakolaisia sieltäkin. Venäjällä oli kaikki mahdollisuudet, suuret luonnon varat, suuret vientitulot, maita ja mantuja kaikille. Kremlin johdon taskuihin vietiin kaikki miljardit ja kansa jätettiin kerjuulle. Sitä on vasemmiston oppi.

Äänestä
  • Kreml on kokoomusoikeistolainen. Mitä siihen sanot klutkuttaja?

    Äänestä

suomi pitää jakaa kahtia jotka haluaa natoon ja jotka eivät.
sota ja rauha.

Äänestä
  • Ei tarvitsisi kiistellä sitten enää. Jokainen saisi sitä mitä tilaisi.

    Äänestä

Miksi sitten oikeistolaiset uusnatsit vastustavat Natoa?

Äänestä

Venäjän kanssa suomalaiset haluavat elää rauhassa ja rakkaudessa.

Siksi esim. Kimmo Kiljusen ,SDP, johdolla kannattaisi lähettää lähetystö Venäjälle kertomaan, että Suomi luopuu kaikista Venäjää vastustavista toimista.

Suomi ei pyri hankkimaan joukkotuhoaseita, ei valloittamaan alueita Putinilta, ei piirittämään Pietaria, ei tekemään kyberiskuja eikä käymään hybrididotaa Putinia vastaan.
Suomi kriminalisoi puheet Natoon liittymisestä ja niistä voi saada tulevaisuufessa jopa kovemmat sakot kuin ylinopeudesta ja menettää iäksi ajokortin.

Suomi vähentää aseistusta ja luopuu F 35 tappokoneista, jotta ei synny Venäjän suvereniteettia uhkaavaa varustelukierrettä Pohjolaan.

Poliisiministeri voisi lähettää Kimmo Kiljusen tai vast. mukana terveisiä Putinille, että Kankaanpään peräkylän natsit tulevat saamaan ankarat rangaistukset.

Lisäksi Kimmo Kiljunen, SDP, painottaisi A-studiossakin mainitsemaansa asiaa, että Suomi ei auta Ukrainaa, koska Suomen perustuslaki kieltää sen

Äänestä

Suomalaiset haluavat säilyttää itsenäisyyden, jopa vasemmistolaiset kannattavat Natoa Putinin hirmutekojen takia.

Äänestä

Putin on oikeistolainen. Äärioikeistolainen. Tällaista tyyppiä Neuvostoliitossa muinoin sanottiin natsiksi.

Hitler oli natsi. Putin ON natsi. Hitlerillä oli natsitunnuksena hakaristi. Putlerilla ON natsitunnuksena Z.

Äänestä

Kuinka pitkälle Suomi on valmis menemään?
Harkitaanko sopimista ollenkaan vai onko ainoat mietinnät että kuinka paljon ohjuksia lennätetään taivaalle ihmisten hengestä välittämättä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mutta asia on vaan niin että sitä pitää vastustaa mitä oikeistolainen kannattaa. Maailma ei tule koskaan olemaan parempi paikka jos oikeistolaiset saavat päättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu