Maskit nurkkaan ja bailaamaan! 30.000-50.000 uutta tartuntaa tänä viikonloppuna! Miksi koronatartunnat ja -kuolemat ovat ennätyksellisen korkealla sairaalahoidossa olevien ohella, vaikka rokotuksia on annettu? Miksi tilanteesta ei olla lainkaan huolissaan? Vielä kaksi vuotta sitten jokaista uutta tartuntaa kauhisteltiin vuorokaudet ympäri, eristettiin ihmiset toisistaan ja suljettiin koulut sekä Uusimaa?
Nyt, kun tilanne on oikeasti vakava, KAIKKI rajoitukset on purettu, viina virtaa ja juomalaulut raikaa!
Ovatko kaikki viime viikonlopun kymmenet tuhannet uudet koronatapaukset rokottamattomia? Entä sairaalahoidossa olevat tuhat koronapotilasta? Entä kuolleet?
Kertokaa, missä oikeasti mennään!
Nyt, kun tilanne on oikeasti vakava, KAIKKI rajoitukset on purettu, viina virtaa ja juomalaulut raikaa!
Ovatko kaikki viime viikonlopun kymmenet tuhannet uudet koronatapaukset rokottamattomia? Entä sairaalahoidossa olevat tuhat koronapotilasta? Entä kuolleet?
Kertokaa, missä oikeasti mennään!
Vastaukset 74
Vanhimmat
Mennään kohti uutta rokotuskierrosta, koska kaikki ovat voimakkaasti immuunipuutteisia.
Onko rokotuksista ollut hyötyä? Satoja on kuollut ja rokoteasiantuntijat puhuvat uudesta normaalista! Itse olen työkiireiden takia vasta menossa rokotukseen syksyllä 2022 tai keväällä 2023. Kymmenet ja sadat tuhannet uudet tartunnat muutaman päivän välein ovat mielestäni ennenkuulumattomia - tuhat koronapotilasta sairaalahoidossa ja kuolemia kymmenittäin jatkuvasti! Miksi kaikki rajoitukset purettiin kesken pahimman ilmaantuvuuden? Onko rokote auttanut joitakin? Ennen rokotteita tautia oli vaih muutama tapaus/vrk ja se aikaansai jo hätätilavouhotusta. Miksi toimenpiteet ovat ristiriitaisia ja tuntuvat aivan järjettömiltä? Esim. juottoloiden pitäisi nyt olla kiinni 24/7 - ei auki!
Kuviteltaanko nyt, että kolmas maailmansota kyllä desinfioi ihmiskunnan?
Hyötyä? Sitä ei voi kukaan kertoa koska sitä ei voi todeta. Haitoista voi. Ei ole piikkejä 2 sukupolvessa, ei myöskään ollut tautia. Piikiteytissä joissan jo kolmas tartunta menossa., joten tuskinpa siihen jää. Kenellä elimistö kestää nämä piikit jatkuvasti? Nyt jo huomaa ettei kestä koska sairastuu useaan kertaan. Mieti mitä teet ja mieti tarkkaan.
Katso
https://sampo.thl.fi/pivot/prod/fi/epirapo/covid19inci/summary_cov19incisummary?kvartaali_0=669812&ikaryhma_0=639348&mittari_0=642062#
Niin näet, että rokotukset pienentävät hyvin merkittävästi sairaalaan, teholle ja hautaan joutumisen riskejä.
Omikron muutti tautitilanteen,. Se on erittäin helposti tarttuva, mutta onneksi useimmille vaaraton. Kuolemiea tulee paljon, koska tartuntoja on valtavasti.
Ilman rokotuksia olisi kuolemia vielä paljon nykyistäkin enemmän.
Onko toinen kierros jo menossa? Jos tartuntoja on oikeasti 50000 päivässä, kuten väitetään, niin koko Suomen kansa on käyty läpi sadassa päivässä. Tämä on ilmeisesti se uusi normaali: jokainen saa taudin kolmen kuukauden välein! 😧
Ensiviikolle tulee sitten se puolenmiljoonan tartunnan rajapyykki päivässä vastaan.
Kuolleita tulee päivässä noin 150000. Kaikki rokottamattomia.Ei haittaa.
Pcr testit ja rokotteet pedonmerkkejä. Olemme kaikki tuomittuja, jotka sellaisen ottaneet.
Ota lääkkeet, uskovainen.
Ihan selvästi on sairaaloista tiedotettu, että ne joita ei ole rokotettu, kantaa taudin pahinta muotoa ja he ovat niitä jotka tautiin kuoleekin.
Ei pidä täysin paikkaansa.
höpöhöpö, tuohonko uskot etkä itse katso mitä ympärilläsi tapahtuu? No, ei voi auttaa jos on noin aivopesty. Kai muistit heivata kaverit joilla ei ole piikkejä? Se on syytä tehdä heti!
Rokottamattomia siellä sairaalat on täynnä. Rokotetut elävät jo normaalia täyttä elämää. Kaikille on rokotteita tarjottu mutta foliohatut eivät suostu sitä ottamaan, tosin osa sitä rukoilee kun makaavat sairaalassa tukehtumisen kynnyksellä. Silloin on valitettavasti liian myöhäistä.
Paskapuhetta. Törkeetä yleistystä ja solvausta.
Miten määrittelet rokottamattoman?
Tässä rokottamattoman määritelmä. Sketsivideo mutta täysin totta.
https://www.youtube.com/watch?v=CAKCw7uaH9I
Kuka sinua edes vakavasti ottaisi? Sanoisin että aika harva. Yksi lauseesi jo kertoi sen kuinka et ole järin fiksu. Ehkä koulu jäänyt kesken tai muuten vain olet hyvin vedätettävissä. Anna mennä vaan! Sinunlaisiisi tuskin kellään on hinkua tutustua saatikka kommentoida.
Rokotteista ei ollut apua eikä edes hillinnyt mitään vakavaa osaa. Kaikki keksittyä tarinaa ja sdpn osaamattomuutta peittämään. Ei siitä mitään tullut. Sanna päästi maahan taudin jota ei voi hallita enää. Raivostuttavia idiootti tumpeloita sosialistit.
Piikkikuolemat alkavat nousta esiin. Suurin osa ihmisistä on rokotettu moneen kertaan. Piikkikuolemat lasketaan virheellisesti koronakuolemiksi. Eikös rokotteiden pitännyt suojata koronalta?
Ainakin itse sain marraskuussa 1993 tiedon, ettei influenssarokotetta pitäisi ottaa epidemian riehuessa - en sitten ole ottanut mitään rokotusta lapsuuden jälkeen enkä ole ollut kuumessa tai flunssassa. Voiko olla, että mainosrokotteet tekevät heikoksi? En ole hankkinut kotiimme kuumemittaria, ettei huolestuta turhista. Oma lääkärini sanoi aikoinaan, että taudit kyllä paranevat itsestään. Uskoisin liiallisen pornon katsomisen heikentäneen ihmiskunnam. Karaisu on tärkeää, oleilu kylmässä ja märissä vaatteissa on auttanut itseäni pysymään terveenä. Ja kysymykseni kuului: onko parempi rokottaa vasta epidemian jälkeen?
Ne asiantuntijat, jotka sensuroitiin tässä covidhässäkässä, varoittivat nimenomaan siitä, ettei kesken viruksen riehunnan pidä lähteä piikittämään. Mielestäni myös loogista. Mitä tekivät WHOn käskystä eri maissa? Piikille nyt ja heti. Tarkoitus ei koskaan ollut edes saada ihmisiä pysymään terveinä vaan päinvastoin.
Minäkään en ole ottanut näitä paljon mainostettuja influenssapiikkejä. Ei ole tauteja tullut.
Osta nyt kuitenkin se kuumemittari. Sillä voi kuitenkin määritellä lähteekö mukula kouluun tai sinä töihin. Flunssaakaan ei pitäisi viedä duuniin/kouluun jos kuumetta on.
Vouhotus on ollut tiedossa jo ennen ensimmäistäkään Suomi-tartuntaa. Päiväkodit, eskarit, alakoulut, yläkoulut, suljetut lukiot sekä etädeekis korkeakouluissa. Tätä hysteriaa on lietsottu 24/7 jo pian kolme vuotta! Rokotuskampanjat ovat hiipuneet ja tautien määrä kasvanut jokaisella rokotuskierroksella omalle tuhatluvulleen/vrk.
Nyt, keväällä 2022, uusia tautitapauksia todetaan kymmeniä tuhansia jokaisena viikonloppuna ja tiedottamisesta on luovuttu. Julkkis"asiantuntijat" ovat huomanneet, etteivät rokotukset auta. Kuolemia on ennätysmäärä viikoittain ja määrä kasvaa. Moniin lapsiin on työnnetty ties kuinka monta rokotetta.
Nähtävästi paras lääke koronaan on ankara juopottelu ja riidan haastaminen kännissä. Kaikki rajoitukset poistettiin maaliskuussa, vaikka uusien tartuntojen määrä on kymmeniä tuhansia/kostea vkl!
Mihin tällä viranomaiskampanjalla pyritään?
Mikä on sairaalassa olevien tuhannen koronapotilaan rokotusstatus? Ovatko kaikki todellakin rokottamattomia? Onko yhtään rokotteen saanutta suomalaista kuollut? Miksi rokotekattavuuden kasvu on saanut aikaan räjähdysmäisen uusien tartuntojen kasvun?
Onko rokotteella oikeasti mitään tehoa?
"Mikä on sairaalassa olevien tuhannen koronapotilaan rokotusstatus? Ovatko kaikki todellakin rokottamattomia?"
Tällaisia ne rokottamattomat usein ovat:
https://www.youtube.com/watch?v=CAKCw7uaH9I
Kaksi vuotta sitten, kun ei vielä rokotettu, HUS-alueella todettiin 48 uutta tartuntaa!
https://www.uusimaa.fi/uutissuomalainen/871354
Missä tiedotus on nyt, kun uusia tapauksia on kymmeniä tuhansia/vkl?
Miten Koronavilkku toimii? MIstä sen edes saa?
En oikein minäkään käsitä, miksi esim. hengityssuojainten käyttö ja turvavälit halutaan nyt unohtaa kokonaan? Mistä tempoileva tiedotus ja rajoitusten toimeenpano johtuvat? Järjetöntä päästää nuoriso bailaamaan juottoloihin! Viinan myyminen kiellettävä kokonaan kaikkialla Suomessa! Niin paljon kurjuutta tuo paholaisen liemi aiheuttaa sekä miljardien kustannukset! Tislataan viinajuomista polttoaineita niin ei tarvitse enää koskaan ostaa ulkomaista energiaa! Lisäksi kansa lakkaa sairastamasta!
Ja kansa myös hoikistuu ja jäntevöityy! Viisi pientä kaljatölkkiä sisältää 1000 kcal ja 2 dl viskipullo (taskumatti) 500 kcal! Ei tarvitse ihmetellä, miksi kansa läskiintyy!
Päivän energiantarve on n. 2000 kcal eli 10 keskioluttölkkiä. Moniko meistä kittaa tuon määrän perunalastujen (1000 kcal/Pringles-tuubi), pizzan ym. lisäksi liikunnan rajoittuessa kyljen kääntämiseen sohvalla!
Haimatulehduksen hoito maksaa kymmeniä tuhansia euroja, maksan ja munuaisen siirrot moninkertaisesti koko loppuelämän ajan! Lopetetaan viinan juominen!
Ei se bailaaminen ole ongelma, piikit ovat. Piikitetyt tartuttavat toisiaan ja samalla virus mutatoituu. Ollaan me vain onnellisia ettei ole tähän rumbaan lähdetty.
Bailaamisella saadaan nämä piikistä seonneet kuuliaisiksi ja kun se vapauden päivä taas koittaa, on tunne sanoinkuvaamaton. Nämä eivät vain sitä tajua. Kiinnostaisi luovuttaa verta, mutta koska piikitettyjen veri kuulemma sotketaan samaan kuin piikittämättömien, en aio luovuttaa. Jos vaikka oma veripankki piikittämättömille? Ei tarvitse sitten olla huolissaan saako myrkkyjä vai ei. Uskon kyllä itse että piikittämätön veri (ainakin osa) talletetaan ihan eri paikkaan, sitä vaan ei normikansalle anneta eikä siitä puhuta.
Suomen HUS on tänään todennut koronakulkutaudin pahimman tartuntatilanteen koko epidemian aikana! Rokotuksia lyödään jo neljättä kertaa samalla, kun uusien tartuntojen määrä sekä sairaalahoito on kaikkien aikojen korkeimmalla tasolla - kymmeniä tuhansia uusia tartuntoja esim. viikonloppuna sekä tuhat sairaalassa!
Kun rokotuksia ei vielä annettu, tartuntoja oli muutamia/vrk, maan hallitus piti asiantuntijavahvistuksin tiedotustilaisuuden päivittäin ja jokainen uusi tartunta aiheutti valtavaa hysterian lietsontaa.
Nyt, kun tilanne on todella vakava, kaikista kulkutautirajoituksista on luovuttu! Että tällaista järkeä! Tässä HUSin pohdintoja tältä aamulta:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008699108.html
Onko järkee enää missään?
Johtuuko+valtava+uusien+tartuntojen+määrä+jatkuvista+heikkolaatuisista+rokotteista?+1930-luvulla+käytetyt+isorokkorokotteet+antavat+97%+suojan+vielä+sadankin+vuodem+kuluttua!+Uusia+koronarokotteita+on+annettu+ihmiskuntaan+10+miljardia+annosta+ja+asiantuntijat+puhuvat+rokotteen+tehon+"hiipumisesta"+muutamassa+viikossa!
Mitä+ihmeen+peliä+tämä+koronavouhotus+oikein+on?+Mistä+näkee+kovasti+mainostettujen+koronarokotteiden+vaikutuksen+nyt+ja+tulevaisuudessa?+Miten+rokotekampanjaa+on+suunniteltu+jatkettavaksi?+Olisiko+syytä+pitää+muutaman+vuoden+tauko,+niin+uudet+tartunnat+kääntyisivät+laskuun?+Huhtikuu+2022+on+katastrofi.
Nämä eivät ole rokotteita, nämä ovat injektioita joiden tehoa ei voi edes todistaa. Influessakuolemia ei ole ollut yhtään. Pcr-testiä ei ole luotu taudin toteamiseksi, sen kertoi jo sen keksinyt Nobelpalkittu Kary Mullins. Hän jostain syystä sopivasti kuoli ennen pandemian käytäntöönpanoa. Ei tämä maailma kuulkaa ole mikään lintukoto missä ihmisiä suojeltaisi. Aikani minäkin ihmettelin mutta selvisi minullekin, ettei tässä ole lainkaan ihmisten terveydestä eikä hyvinvoinnista kyse.
Romanian+rokotekattavuus+42%.Tartunnat+helmikuun+alussa+7+päivän+ka.+30000.Nyt+tällä+hetkellä+rokotekattavuus+ei+ole+noussut+mutta+tartuntoja+vain++7+päivän+keskiarvona+3000.+Johtuuko+tartuntojen+lasku+rokottamattomùudesta.Mitä.
THL sanoo, ettei mitään varmuutta ole tiedää kuoleeko kukaan koronaan sillä kaikki virusdiagnoosin saaneet merkitään harhauttavasti viruskuolleiksi, vaikka kuolisit oikeasti syöpään tai liikenneonnettomuudessa jne.
MTVuutiset kirjoittaa:
"Osa ilmoitetuista koronakuolemista ei johdu taudista – jopa liikennekuolemat kirjautuneet koronakuolemiksi: "Emme tiedä joukon suuruutta"
Linkki:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/osa-ilmoitetuista-koronakuolemista-ei-johdu-taudista-jopa-liikennekuolemat-kirjautuneet-koronakuolemiksi-emme-tieda-joukon-suuruutta/8362566
Joulukuussa 2021 koronaan kuolleiden määrittelyn perusteet muuttuivat, kun suurin osa kuolleista paljastui rokotetuiksi! Vielä marraskuussa 2021 KAIKKI koronaan sairastuneet esitettiin rokottamattomina niskureina ja rokotuspakkoa säädettiin!
Nyt, kun sairaalassa koronaa potevat ovat saaneet jo 2-4 rokotetta ja kuolleita on moninkertainen määrä syksyyn 2021 verrattuna, rajoitukset ON PURETTU!!! ja rokotteiden teho kuulemma "hiipunut"?!?!? Miksi koronasta ei enää välitetä? Ohjaako somelässytys päättäjien tunnelmia? Ehkä koronaa ei KOETA enää hyödylliseksi?
Ketkä korjasivat miljardipotin?
Koronasta on tullut riippakivi thl:lle ja stm:lle.
Rokotteiden teho on olematon. Siitä huolimatta niitä piikitetään, koska maassa niitä on ylenmäärin ja lisää tulee yli miljoonan kuukausivauhtia.
Kuuntelin tänään Yle-areenasta koronainfoa, eikä Mia Kontio omassa osiossaan maininnut sitä, miten ylimääräisten rokotteiden kanssa menetellään. Eikä yksikään toimittaja sitä kysynyt. Voi se olla niinkin, että kaikessa hiljaisuudessa on saatu purettua sopimus rokotteiden toimittamisesta.
Uutta Novavaxin rokotetta oli piikitetty vain n. 500 annosta, joten sitäkin jää varastoihin runsain määrin.
Nyt siis aloitetaan neljäs kierros yli 80-vuotiaille. Kesää kohti mentäessä on kuolemat edellisinä vuosina vähentyneet ikäihmisilläkin, mutta pian saamme kuulla, kuinka tämä neljäs tehoste se hyvin on vähentänyt kuolemia.
Paska puhetta.Jos ihminen jää junan alle niin miksi yhdelläkään lääkärillä olisi syytä ottaa tapauksessa koronatesti.
Jos jäit junan alle ja sait koronatestillä koronapositiivisen tuloksen vaikkapa pari päivää ennen kuin jäit junan alle ja kuolit, silloin oikeasti kuolitkin todellisuudessa koronaan, etkä kuollut junan alle jäämisestä kun juna tuli ja tappoi sinut...se olikin korona.
Samalla lailla jos viimeisillään oleva syöpäpotilas teholla jota kukaan ei voi enää pelastaa koska syöpä on vienyt kunnon, saa koronatestillä positiivisen tuloksen ja kuoleekin syöpään, silloin sinut tappoikin korona eikä viimeisillään oleva syöpä johon todellisuudessa oikeasti kuolit.
Tämä on se logiikka tässä.
Tämä on se "pandemia" tässä. Ihmiset kuolee muihin syihin, mutta kaikki merkitäänkin koronakuolleiksi huolimatta siitä mihin todellisuudessa kuollaan.
MTVuutiset: https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/osa-ilmoitetuista-koronakuolemista-ei-johdu-taudista-jopa-liikennekuolemat-kirjautuneet-koronakuolemiksi-emme-tieda-joukon-suuruutta/8362566
"Osa ilmoitetuista koronakuolemista ei johdu taudista – jopa liikennekuolemat kirjautuneet koronakuolemiksi: "Emme tiedä joukon suuruutta"
"Osa ilmoitetusta koronakuolemista ei siis ole oikeasti koronasta johtuvia kuolemia?"
"– Osa ilmoitetuista koronakuolemista ei johdu koronasta. Sitä, minkä suuruinen joukko on kyseessä, emme tiedä."
Tästähän jo luettiin toista vuotta sitten kuinka esim Jenkeissä jossa tuota tehtiin. Facessa oli paljon juttuja siitä kuinka ihmisiä luokiteltiin koronaan kuolleiksi vaikka oli esim. hukkunut, pudonnut partsilta jne. Ei ole mitään uutta. Olet vähän jälkijunassa nyt.
Se että ihminen luokitellaan koronaan kuolleksi saa ihmiset ryntäämään piikille sitä mukaa kun niitä on tarjolla. Sinäkin pääset neloselle syksyllä, eikö olekin mukavaa? Pcr-testiä kun voi laborantti käyttää ihan miten haluaa. Suomessakin aivan liian suuret kierrokset. Ei ihme että positiivisia pukkaa. Kaiken lisäksi kuolintilastoja on peukaloitu Suomessa ja yllättäin samaan aikaan myös muissa maissa. Mistäs tämä johtuu?
Rokotusten äärimmäisestä epäonnistumisesta. Yli 10 miljardia rokotetta "suojaa" ihmiskuntaa jo toista vuotta ja sekä uudet tartunnat, sairaalakuormitus sekä koronakuolemat ovat kaikkien aikojen huippulukemissa!
Tänään kyselytunnilla Saarikko puhui koronasta kuin jostakin kauan sitten "voitetusta" kulkutaudista - hän käytti ilmaisua koronan varjosta keskuudessamme! Mikä ihmeen varjo? Kymmeniä tuhansia uusia tartuntoja päivittäin!
Mistä tässä sekoilussa on oikein kysymys? Nyt korona on ylivoimaisesti pahimmillaan koko olemassaolonsa aikana kaikkialla! Ja viranomaiset puhuvat korona-ajasta menneessä aikamuodossa! Kuin käsikirjoiusta noudattaen! Ihmiset ovat nyt tartuttavampia kuin koskaan! Kaikki rajoitukset voimaan ja ennen kaikkea juottolat ja viinakaupat lopullisesti kiinni! Maskipakko kaikille! Bailausbotskit suljettava tyhjinä satamiin.
Koronakohu on ulosmitattu medioissa jo kuiviin. Ehkä laskemme toivomme kemialliselle sodankäynnille, jossa taudin aiheuttajat tuhotaan kantajiensa kuolemilla. Tai ydinsodalla, jossa koko ihmiskunta kuolee sukupuuttoon. Lintujen ois ja kissain maa!
Koska sairaalat saivat joissain maissa jopa 10000 paikallsta rahaa, jos sinne tuodusta yksilöstä löytyi koronaa.
Ihmiskunta on heikentynyt syntisiillä elämäntavoilla. Terveyttä ihminen saa, kun tekee työtä ja rakastaa! Joka päivä. Seiskalehtien roskaviihde sekä kotona makaaminen ovat vieneet suomalaisten terveyden! Ja kun aika ei millään kulu, haetaan kaupasta viinaa ja kaljaa! Nuoriso vetää bentsoja, opiaatteja/opioideja sekä boostereita, joita ovat mm. Pfizerin siniset.
Kaikki väki nukkuu ja viihdyttää itseään nettisaastalla. Ihminen tarvitsee rasitusta, työstä väsymistä sekä ihmisiä jakamaan kanssaan elämän ilot ja surut! Olemme laiskistuneita ja "mielenterveys" myyty viihteelle. Olisi aika vuokrata perunamaata ja istuttaa NYT syksyn perunat! Jauhoja ja riisiä on oltava kaikilla 40 kg/henkiö syksyn 2022 tarpeisiin. Kun aloittaa elämän, flunssat eivät enää pysty!
Ennen rokotuksia syksyllä 2020 uusia koronatartuntoja todettiin päivittäin n. 170 . Nyt, kun reilun vuoden aikana rokotuksia on annettu n. 11,1 miljardia annosta, koronatilanne on täysin riistäytynyt - Suomessa todetaan kymmeniä TUHANSIA uusia koronatapauksia vuorokaudessa, sairaalahoidossa on 1000 koronapotilasta ja päättäjät painottavat TILANTEEN NORMALISOITUMISTA! Kaikki rajoitukset on purettu! Lääkärit, jotka olivat hysterian lietsonnan etujoukoissa, kertovat että "TÄMÄ OLI TÄSSÄ"!!!. Mikä on muuttunut? Ilmeisesti rokotteilla ei ole ollut tehoa. Lääketehtaat ovat varmistaneet oman taloutensa 250 vuodeksi eteenpäin. Mitä tämä merkitsee? Edes muoti ei muutu yhtä nopeasti päinvastaiseksi kuin koronaepidemiaan liittyvät määräykset!
toukokuussa 2021 oltiin vielä toiveikkaita rokotteiden tehon suhteen - esimerkiksi THL:n erityisasiantuntija Mia Kontio pohtii toukokuussa (5/2021) ilmestyneessä artikkelissa, milloin meillä on laumasuoja koronaa vastaan:
erityisasiantuntija Mia Kontio, THL
– Koko ajan tulee näyttöä siitä, että rokotteet estävät tartuntoja tehokkaasti, varsinkin kahden annoksen jälkeen. Vielä on vaikea tietää, millainen yhden annoksen vaikutus on. Mutta ihan varmasti tartunnat vähenevät radikaalisti, kun 70 prosentilla on YKSIKIN annos, Kontio sanoo.
Syksyllä 2021 "täysin rokotettu" olikin vasta kaksi rokotetta saanut! Nyt tämä mylly pyörii jo neljättä kierrosta - samaa ainetta! Rokote kuulemma hiipuu. Tartuntojen määrä on jo kymmeniä tuhansia UUSIA TARTUNTOJA/vrk! Kuitenkin kaikki rajoitukset on purettu! Onko tämä oikein?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/milloin-suomessa-on-laumasuoja-koronaa-vastaan-yksi-merkkipaalu-haamottaa-jo-kesakuun-lopussa-tartunnat-vahenevat-radikaalisti-kun/8146178#gs.frght7
Koskaan maailmanhistoriassa ei ole annettu 11.1 MILJARDIA annosta samaa rokotetta ihmiskuntaan. Koskaan epidemiat tai pandemiatkaan eivät ole käyttäytyneet näin: massiivisen rokotuskampanjan kestettyä noin vuoden taudit räjähtivät valtavaan kasvuun. Suomen "erittäin huolestuttava" jokapäiväisiä tiedotus- ja ohjaustilaisuuksia sekä rajuja rajoituksia ja kieltoja ylikuohunut "hätätila" koettiin mm. Uudenmaan eristämisen muodossa. Juottolat ja koulut olivat kuukausia kiinni. Tartuntoja ei ollut kuitenkaan kesäisin kuin 20-40 uutta tartuntaa ja 100-400 uutta tartuntaa talvisin.
Syksyllä 2021 menokenkä alkoi vipattaa siinä määrin, että hallituksemmekin unohti puhelimensa kotiin bailausreissuiltaan - lanseerattiin TAAS MENNÄÄN -kampanja koronapassit vilkkuen. Tartunnat kääntyivät räjähdysmäiseen nousuun. Sairaaloiden koronapotilaista yli puolet oli "täysin rokotettuja" joulukuun alussa 2021. Mm. HUS lakkasi ilmoittamasta "täysin rokotettujen" osastopotilaiden määrää. Alettiin puhua sivudiagnoosista ja Koronavilkku sekä taudin jäljittäminen haudattiin hiljasiuudessa.
Maaliskuussa 2022 koronatilanne on pahin koskaan. Uusia tartuntatapauksia on ennätykselliset 15.000-30.000 uutta tartuntaa/vrk.
Miksi jo kaksi kertaa "täysin rokotettuja" (4 rokoteannosta) saaneita on sairaalahoidossa? Tällä hetkellä sairaaloissa on 1000 koronapotilasta, joka on pandemian ajan ennätys.
MIksi KAIKKI RAJOITUKSET on nyt maaliskuun alusta purettu? Eikö nyt tarvittaisi kaikki muut keinot tehokäyttöön, kun rokotukset kuulemma "hiipuvat"? Onko niillä ollut lainkaan tartuntoja estävää vaikutusta, niin kuin esim. poliorokotteilla?
Kuka Suomessa vastaa koronan torjunnasta? Jokainen voi omalla toiminnallaan vaikuttaa tartuntoja vähentävästi. Viinan juonnin lopettaminen on ehkä tärkeintä, samoin laadukkaan FFP3-hengityssuojaimen käyttö. Viruksella ei ole jalkoja eli jokainen uusi tartunta saadaan toiselta ihmiseltä. Varsinkin juottoloissa ja huutpsakeissa. Viranomaistiedotus on ollut erinomaisen tempoilevaa ja epäjohdonmukaista. Tilanne vaatii toimenpiteitä kaikilta!
Hyvin kiteytetty koronakirjoitus.
Koronan torjunnasta ei vastaa kukaan viranomainen. Siitä vastaa jokainen itse.
Rokotekattavuus on Suomessa niin suuri, että sen olisi pitänyt jo aikaa sitten näkyä myönteisellä tavalla epidemian hoidossa, mutta näin ei ole käynyt.
Nyt vaan ei ole viranomaisilla kanttia myöntää olleensa väärässä rokotteiden suhteen.
Surettaa ikäihmisten puolesta, joita edelleen piikitetään jo neljänteen kertaan.
Tohtori+Elisabeth+Eads,+joka+on+25-vuotta+virassaan+työskennellyt+floridalainen+osteopaattisen+lääketieteen+lääkäri,+kertoi+USA+Watchdog’s+Greg+Hunterille+tiistaina+haastattelussa,+että+kolmesti+mRNA-piikitetyillä+on+vakavat+AIDS:n+merkit,+ja+että+hän+sekä+hänen+kollegansa+kamppailevat+selvittääkseen,+että+kuinka+heitä+voitaisiin+hoitaa+immuuniteetin+romahtaessa,+koska+tehokkaita+vasta-aineita+koronaviruksen+hoitoon+tarjonneilla+hydroksiklorokiinilla,+ivermektiinillä,+ja+muilla+menetelmillä,+kuten+loislääkkeillä,+ei+ole+havaittu+vastaavaa+positiivista+vaikutusta.
”Kyllä,+näemme+nyt+sairaalassa+rokotteisiin+liittyvää+hankittua+immuunipuutostilaa+kolminkertaisesta+rokotuksesta…+Se+on+vamma,+emmekä+ole+varmoja+siitä,+kuinka+tätä+hoidetaan”,+Eads+sanoi.+”Heitämme+kaikki+tiskiin…+Yritämme+käyttää+kaikkea,+mitä+voimme+ajatella,+lisätäksemme+CD4-+ja+CD8-arvoja+ja+kääntääksemme+tämän+romahduksen+vahvistamiseksi,+tämän+immuunijärjestelmän+romahtamisen+onnettomuuden.+Se+on+erittäin+tyrmistyttävää.”
Eads+kertoi+etulinjan+kokemuksistaan,+että+mitä+enemmän+COVID-rokotteita+potilaat+ottivat,+sitä+pahemmiksi+heidän+autoimmuuni-+ja+hermostoa+rappeuttavat+oireet+ovat+kehittyneet,+ja+kuvaili+kolmatta+mRNA-COVID-annosta+”tappopistokseksi”.
”Kill+Shot”,+”Money+Ball”+tai+miksi+haluat+sitä+kutsua.+Se+on+vain+tuhoisaa+immuunijärjestelmälle,+ja+kerron+sinulle+miksi.+Jos+katsot+äskettäistä+Stanfordin+tutkimusta,+aion+vain+lukea+muutaman+lauseen+Stanfordin+tutkimuksesta:+”CV19-rokotteiden+piikkiproteiinia,+josta+kaikki+puhuvat,+kutsutaan+lentivirukseksi.+Lenti+sisältää+HIV:n+yhdistelmän,+tyypit+1-3,+SRV/1,+joka+on+AIDS,+MERS+ja+SARS.”
Stanfordin+tutkimuksessa+tunnetuin+lentivirus+on+ihmisen+immuunipuutoksen+patogeeni,+joka+aiheuttaa+AIDS:in.+Tästä+syystä+näemme+autoimmuuni-+ja+neurodegeneratiivisen+rappeutumisen+Covid+19:n+(rokote)+jälkeen,+erityisesti+tehosteen…+Se+muuttaa+pysyvästi+solun+genomia.+Siksi+tämä+on+niin+pelottavaa+meille+lääketieteellisessä+yhteisössä.+Emme+vain+tiedä+kuinka+hyökätä+tätä+vastaan.
Tämä+on+mitä+piikki-lentivirus+on.+Se+koostuu+HIV:stä+ja+AIDSista+sekä+SARSista+ja+MERS:stä”,+hän+painotti.+”Siksi+rokotetut+ja+tehostetut+ovat+niin+sairaita.+Siksi+he+hallitsevat+myös+Covid-tautiin+liittyviä+sairaalahoitoja.”
Kun+Eadsilta+kysyttiin,+kuinka+pahaksi+hän+uskoo+AIDS-rokotteen+aiheuttaman+vammautumisen+olevan+useiden+kuukausien+aikana,+Eads+sanoi:
”Luulen,+että+huhtikuusta+kohti+kesää+alamme+nähdä+AIDS-tapauksia,+erityisesti+18-39-vuotiaiden+keskuudessa.+Sekä+keskellä+olevat+kategoriat,+40-+ja+50-vuotiaat,+luultavasti+seuraavan+vuoden+aikana+alamme+näkemään+immuunijärjestelmän+romahduksen.”
Millions+Will+Get+AIDS+From+Vax+by+Fall+–+Dr+Elizabeth+Eads
Eads+viittasi+Britannian+terveysviraston+tutkimukseen,+jonka+mukaan+30–70-vuotiaat+ihmiset+ovat+menettäneet+jo+noin+70+%+immuunijärjestelmästään+3.+tehosterokotuksen+jälkeen.+Eads+korosti+myös+asevoimien+lääketieteellisestä+epidemiologiatietokannasta+(DMED)+tallennetun+COVID-rokotepakon+seurauksena+sotilashenkilöstön+räjähdysmäisesti+lisääntyviä+syöpätapauksia,+jotka+asianajaja+Thomas+Renz+paljasti+ennen+kuin+hallitus+”puhdisti”+ja+muutti+tietojaan+viime+kuussa+salatakseen+informaation.
”Minulla+on+hämmästyttäviä+lukuja+Defense+Medical+Epidemiology+Database+(DMED)+-tietokannasta…+Aion+vain+lukea+muutaman+syövän:+ruokatorven+pahanlaatuinen+kasvain+lisääntynyt+794%.+Mahalaukun,+paksusuolen+ja+haiman+pahanlaatuiset+kasvaimet+kasvoivat+524+%.+Rintasyöpä+lisääntyi+387+%…+Munasarjasyöpä+lisääntyi+537+%,+Kivessyöpä+269+%.+Nämä+ovat+lukuja+vuodelta+2021…”
Kun+Pentagon+sai+selville+asianajaja+Thomas+Renzillä+ja+ilmiantajalla+olevat+hälyyttävät+tiedot,+USA:n+puolustushallinto+piilotti+tiedot+ja+muutti+niitä,+mikä+on+suorituksena+täysin+Yhdysvaltain+lain+vastaista.+Renzin+havainnot+useiden+USA:n+puolustushenkilöstön+ilmiantajien+avulla+paljastettiin+julkisessa+järjestämässä+paneelikeskustelussa.
Rokotteet+ei+aiheuta+kuolemia+vaan+rokottamattomuus!+++Rokotevastaiset+viisastelee+täällä+rokotuksista,+joista+eivät+tietenkään+maallikkoina+voi+tietää+hevonpaskaa.+Tilanne+sairaaloissa+on+nyt+kaoottinen+juuri+heidän+ansiostaan!
Rokottamattomat+saavat+koronan+varmasti+ja+ovat+jo+saaneet,+koska+pääosin+näitä+rokotuskielteisiä,+joita+on+raahattu+sairaaloihin.+Potilaista+jo+80%+on+rokotusta+vailla+olevia.+Rokotteita+on+tutkittu+riittävästi,+että+niillä+on+voitu+aloittaa+satojen+miljoonien+ihmisten+turvalliset+rokotukset,+ja+saada+tauti+talttumaan.
Näillä+palstoilla+ei+rokotteista+tiedetä+hevonpaskaa,+koska+kirjoittajat+eivät+hallitse+edes+suomen+kielioppia,+vaan+tekstit+ovat+apukoulutasoisen+väsäyksiä.+
Rokotteet+ovat+turvallisia.+Harvinaisemmatkin+sivuvaikutukset+olisivat+tulleet+esille,+sanoo+HUS+asiantuntija.+Piikkejä+annettu+miljardeja.+Tarjolla+on+myös+ns.+"uusi"rokote.
Covid-19+-rokotteita+on+14+kuukauden+(alkaen+11/2021)+aikana+annettu+11,1+miljardia+annosta.+Rokotevalmistajan+kassaan+on+siis+kilahtanut+200-300+miljardia+dollaria+yhden+vuoden+aikana!
HUSissa+lopetettiin+"täysin+rokotettujen"+osuuden+ilmoittaminen+julkisesti+joulukuun+alussa+2021,+jolloin+potilaista+yli+50%+oli+JO+"täysin+rokotettuja".+Tätä+päätöstä+on+perusteltu+mm.+sillä,+että+uusimaalaisia+on+rokotettu+niin+paljon!+Toinen+selitys,+sivudiagnoosit,+lanseerattiin+niin+ikään+joulukuun+alussa+2021.+Nykyisin+lähes+jokainen+sairaalapotilas+on+saanut+useita+koronarokoteannoksia.
Rokotteiden+teho+on+osoittautunut+heikommaksi+kuin+valmistajat+mainoslauseissaan+lupasivat.+Maksimaalinenkaan+teho+ei+ole+lähellekään+96-100%,+pikemminkin+lähemmäs+50%.+Näiden+rokotteiden+vaikutus+on+tällä+hetkellä+epäselvä.+Uusia+tartuntoja+tulee+ennätysmäärä+päivittäin+-+Suomessakin+kymmeniä+tuhansia+uusia+tartuntoja/vrk!+Ja+neljättä+rokotuskierrosta+kampanjoidaan!
Toisaalta+esim.+kaikki+rajoitukset+on+poistettu!+Testataanko+pakolaiset?
Rokoteteollisuus tosiaan lupaili ennen rokotekampanjan aloittamista asioita, jotka eivät toteutuneet. Esim. USAlais-eurooppalainen tunnetuin valmistaja lupasi rokotteeseen päivityksen, mikäli virus muuntuisi rokotesuojaa läpäiseväksi.
Virus muuntui moneen kertaan ja ainoastaan wuhanilaista vastaan kehitetty yksi ensimmäinen versio rokotteesta on esitelty ja kehuttu suurin lupauksin.
Tartuntoihin rokotteella ei liene ainakaan vähentävää vaikutusta, koska esim. Suomessa uudet tartunnat ovat vain kasvaneet. Suomessa uusia tartuntoja todetaan jo KYMMENIÄ TUHANSIA jokaisena vuorokautena!
Rokotetutkimuskeskusta Suomessa johtava lastentautiopin ja kokeellisen immunologian professori Mika Rämet ennen rokotuskampanjan aloittamista:
"Esimerkiksi rokotevalmistaja Pfitzer-Biontech, joka valmistaa nyt ensi kertaa sovellettua RNA-rokotetta, sanoo kykenevänsä päivittämään rokotteen VIIKOSSA, jos uudet variantit niin vaativat."
Koronavirusten muutaatioista enemmän tässä artikkelissa, jossa mm. Mika Rämet kertoo uusien rokotteiden tarpeesta virusmuunnoksien ilmaantuessa. Miksi "viikossa valmistuvaa" päivitystä rokotteeseen ei olekaan käytössä? Onko wuhanilaista vastaam kehitetty alkuperäinen rokote todella niin tehokas nykyistä viruskantaa vastaan?
Lapsia on rokotettu samalla wuhanilaista vastaan kehitetyllä "viikossa päivitettävällä" rokotteella. Miksi rokotetta ei ole muutettu toiseksi, koska uusien tartuntojen määrä on tuhatkertaistunut? Ihmeen rauhallisia ilmeitä on nähty verrattuna aikaan ennen rokotuksia! Nyt ei puhuta mitään hätätilasta, vaan annetaan viinan virrata ja kansan bailata!
https://www.tuni.fi/unit-magazine/artikkelit/korona-muuttuu-pahemmaksi-mutta-mita-se-oikeasti-tarkoittaa
mrna piikki paska .
Ei suojaa mitään nähdään ihan käytännösä
kuitenkin haitat alkaneet jo näkyä mittavasti.
Koronakuolemat : ( Lähde Thl, koronatilastot, kuolemat)
2021 Viikot 1 - 12 271 kpl
2022 Viikot 1 - 12 1214 kpl
Hurjaa on nousu ja mihin vielä päästään, ennenkuin koko vuosi on piikitelty loppuun.
Kuolemia eniten ikäryhmissä 70 - 80 ja heidän rokotuskattavuus kolmannenkin piikin osalta korkea.
Nyt sitten neloskierros samalla rokotteella kaikille hoivakodeissa asuville ja kaikille 80-ikävuoden ylittäneille.
Tuossa ylempänä mainittiinkin linkki https://sampo.thl.fi/pivot/prod/fi/epirapo/covid19inci/summary_cov19incisummary?kvartaali_0=669812&ikaryhma_0=639348&mittari_0=642062#
Kannattaa käydä katsomassa.
Faktaa on että rokottamattomia on lähes 20 kertainen määrä rokotettuihin verrattuna koko väestöön.
Silti te jaksatte jauhaa sontaa.
Faktaa on tietenkin että yli 70 kuolee koronaan eniten kun niitä kuolee muutenkin eniten.
Mutta katsokaa oikea tilastotieto ja ajatelkaa vähän.
Korona on vakavasti otettava tauti. Kannattaa kuitennin muistaa, että koronakuolemien tilastointi johtaa harhaan. Jos sinulla on korona ja kuolet vaikka auto onnettomuudessa, niin kuolin syyksi todetaan korona. Tai jos menet sairaalaan ja sinulla todetaan korona, mutta kuoletkin syöpään, niin silloinkin kuolinsyy on korona. Että näin.
Ei nyt viitsisi lähteä arvailemaan, mistä syystä ihminen kuolee tai miten lääkäri toteaa ja kirjaa oletetun kuolinsyyn. Mielikuvitusta ei ole tarpeen nyt käyttää, alalle on koulutettu ihan oman asiantuntijat, jotka päättävät meidän elomme taipaleen katkeamiseen johtaneet syyt.
Eloonjäämissyitä voiddan kuvitella vapaasti.
Rokoruksista ei tule koskaan loppua. Ennen pitkää mennään jo 10 kierrosta...
Rokotus loppuu sitten kun ihmiset eivät enää ota piikkejä. Jos lääketeollisuus saisi määrätä asian niin loppua ei tulisi koskaan. Sen verran hyvän tilin he saavat tuosta hommasta. Miljardöörien tastuun aina uusia miljardeja.
Pääasia, että nuoret ja keski-ikäiset voivat riekkua ja reissata.
Vanhat kuolkoot pois jaloista. Huoltosuhde paranee ja perintöjä ropisee riekkumiseen ja reissaamiseen käytettäväksi.
Vuosi sitten Ruotsissa oli väestöön suhteutettuna 10- kertainen määrä koronakuolemia, nyt määrä on enää 3,5-kertainen.
Samaa olen mielessäni pohtinut! Mikä (muu) lääke olisi voinut olla käytössä vuosikausia, jos tauti vain pahenee?!? Ja eniten ja nopeiten kuoleville boosteripiikkejä lisää! Kertokaa hyvät asiantuntijat, mistä tässä koronavouhkaamisessa on kysymys?
Soitin terveyskeskukseen ja tilasin aikaa pitkäaikaissairauksieni tiimoilta. Sain ajan, joka peruutettiin vain 1h itse vastaanoton alkamisajankohtaa. Uusi aika oli seuraavvalle viikolle. Pyysin tällä kertaa etävastaanottoa, koska lääkäri oli minulle outo.
Lääkäri soitti myöhässä ja aloitti puhelun sanomalla, että meillä piti olla vastaanotto. En vängännyt vastaan, vaan ilmoitin sopineemme etävastaanotosta.
Sitten alkoi hivutus. Oletteko jo saaneet koronarokotteen? Lääkäri paasasi puhelimessa 22,5 minuuttia yksinään siitä, miten hyviä rokotteet ovat ja miten lääkärit eivät rokottaisi potilaita, jos haittoja olisi. En vastustanut häntä sanallakaan, vaan kiitin häntä tiedoista,
Lääkäri ilmoitti aikaa kuluneen jo yli. Hän kysyi kuitenkin niistä asioista, joista olisin halunnut tietää.
Minulle jäi kuva koronastressaantuneesta ihmisestä, joka halusi vakuutella - ilman pienintäkään vastustusta.
Joskus tuntuu, että nämä meidän yhteiskuntamme koulutetuimmat ja sivistyneimmät eivät käytä taitojaan.
Kiina sulkee 26 miljoonan asukkaan finanssikeskuskaupunki Shanghain
Viranomaiset kertoivat jakavansa Shanghain kahteen osaan: Huangpu-joen itä- ja länsipuoliset alueet suljetaan 28. maaliskuuta ja 1. huhtikuuta väliseksi ajaksi. Muut alueet puolestaan suljetaan 1.– 5. huhtikuuta.
Koronasulun aikana viranomaiset testaavat kaupunkilaisia koronaviruksen varalta tehostetusti.
Julkinen liikenne pysäytetään sulun ajaksi, ja myös yritykset ja tehtaat keskeyttävät muun kuin etänä tehtävän tuotantonsa. Sulku ei kuitenkaan koske niitä yrityksiä ja virastoja, jotka tarjoavat julkisia palveluita tai jotka ovat tekemisissä ruuantuotannon kanssa.
Lauantaina Shanghaissa raportoitiin 2 631 uutta tartuntaa.
Viisi ja puolimiljoonaisessa Suomessamme todetaan kymmeniä tuhansia uusia tartuntoja harva se päivä - meillä PURETTIIN KAIKKI RAJOITUKSET viranomaispäätöksillä!
Kiina ja Suomi ovat kovin eri linjoilla kulkutautien nujertamisessa. Kiinassa virus voitetaan suomessa "niin on hyvä kuin käy"
Myös koronakuolleisuus on Suomessa kaksinkertainen muun muassa Saksaan verrattuna
STM ja THL puhuvat kieli keskellä suuta koronakuolemista. Viime viikon infopläjäys muistutti kahden pahiten takkiinsa ottaneen puolueen "torjuntavoitto" -selityksiä.
- Miksi vanhuksia pitää rokottaa neljättä kertaa? Miltä heidät nyt ollaan pelastamassa?
- Miksi rajoitukset ja sulut on kokonaan unohdettu? Uusia tartuntoja on kymmeniä tuhansia/vrk!
- Koronakuolemien määrä on moninkertaistunut rokotuskampanjan aikana. Eikö tästäkään ole mitään pääteltävää?
- Testeistä ei enää puhuta mitään, ei jäljittämisestä, ei koronavilkuttimista eikä hengityssuojaismista - maahan virtaa väkeä niin idästä kuin lännestä!
- Miten rokottamattomat pärjäävät? Voidaanko katsoa, että pian koko väestö on jälleen rokottamaton, onhan rokotteilla ollut 13 kuukautta aikaa hiipua.
Selityksiä, please!
Selityksiä
Tämä löytyi "pandemiat" aiheista:
"MTVuutiset kertoo, että THL ei tiedä sitä onko kukaan kuollut oikeasti koronavirukseen.
THL ei todellisuudessa tiedä kuka kuolee virukseen, eli kuinka moni koronakuolema on todellisuudessa ollut jostain muusta syystä johtuva kuolema, kuten henkilön ennalta olemassaoleva sairaus tai liikennekuolema.
Tämä johtuu viruskuolemien epätarkasta merkintätavasta. Uskomatonta kyllä, tämä menetelmä on kansainvälinen ja se on periaatteessa antanut väärän kuvan kuolleista jota tämä koko systeemi on nyt kaksi vuotta hysterisoinut.
MTVuutiset kirjoittaa:
"Osa ilmoitetuista koronakuolemista ei johdu taudista – jopa liikennekuolemat kirjautuneet koronakuolemiksi: "Emme tiedä joukon suuruutta"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/osa-ilmoitetuista-koronakuolemista-ei-johdu-taudista-jopa-liikennekuolemat-kirjautuneet-koronakuolemiksi-emme-tieda-joukon-suuruutta/8362566
Lainaus 1:
"THL raportoi julkisuuteen lähes päivittäin koronakuolemien määrän. Ongelma on kuitenkin se, että kyseinen seuranta ei oikeasti kerro, minkä verran koronaan on kuollut ihmisiä. Asiantuntijan mukaan tilanne on kuitenkin Suomea vääristyneempi esimerkiksi Tanskassa, jossa testataan huomattavasti enemmän. "
"THL ilmoittaa henkilön koronakuolleeksi, jos henkilö on koronapositiivinen ja positiivisesta tuloksesta on korkeintaan 30 päivää. Tällöin esimerkiksi liikennekuolemat kirjautuvat koronakuolemiksi."
– Joo kyllä niin se menee, toteaa THL:n ylilääkäri Tuija Leino.
Lainaus 2:
"Osa ilmoitetusta koronakuolemista ei siis ole oikeasti koronasta johtuvia kuolemia?"
"– Osa ilmoitetuista koronakuolemista ei johdu koronasta. Sitä, minkä suuruinen joukko on kyseessä, emme tiedä."
Lainaus 3:
"Ei kerro suoraa syy-yhteyttä koronavirusinfektion ja kuoleman välillä
"Koronakuolemaksi lasketaan nykyisellään myös esimerkiksi liikennekuolema, jos kuolleella oli korona. Onko tämä ongelmallista, HUS:n infektiotautien ylilääkäri Asko Järvinen?"
"– Kuolemien määrä ei kerro suoraa syy-yhteyttä koronavirusinfektion ja kuoleman välillä, mutta valtaosassa näin tilastoiduissa kuolemissa koronaviruksella on ollut jokin osuus. Seassa on kuolemia, jotka eivät ole liittyneet koronavirusinfektioon, kuten tuo esimerkki, mutta täysin aukotonta koronaviruskuolemien seurantajärjestelmää ei ole mahdollista toteuttaa, Järvinen toteaa."
------------
Eli tällä menetelmällä syöpiin,liikenneonnettomuksiin, keuhkoputkentulehdukseen, alzhaimeriin,sydäntauteihin ynnä muihin kuolleet merkitään viruskuolleiksi jos ovat saaneet koronan huolimatta siitä,että eivät kuolleet koronaan.
Mikäs tässä kuvassa mättää?: Jos merkitset kaikki virusdiagnoosin saaneet viruskuolleiksi huolimatta siitä mihin he oikeasti kuolevat, annat silloin väärän kuvan "pandemiasta".
Kuitenkaan näin ei ole kerrottu missään vaiheessa, että kaikki viruskuolleet eivät ole viruskuolleita. Meille on sanottu,että viruskuolemat ovat periaatteessa faktoja, eivätkä "muihin syihin kuolleita".
Niin, tässä myönnettiin, että "muihin syihin kuolleiden joukkoa ei tiedetä", joka on paljastavaa. No mistä tiedät,että kaikki ihmiset eivät kuole muihin syihin jos et tiedä muihin syihin kuolleiden joukkoa?. Mistä tiedetään, että meillä on "pandemia" jos muihin syihin kuolleet merkitään myös viruskuolleiksi?. Tällä menetelmällä luodaan vain hysteriaa ja muita vahingoittavia toimia joita ajetaan yhteiskuntaan ja ihmisille.
Meillä on ns maailmanlaajuinen "leikkipandemia" jota hysterisoidaan muihin syihin kuolleiden ihmisten avulla. Nämä virus kuolintilastot eivät ole totta.
Mutta myöskään "tartunta" ei kerro mitään. PCR testillä todetut "tartunnat" eivät ole itse se diagnoosi vaan lääkäri tekee sen viimeisen diagnoosin.
Kuitenkin tiesittekö, että PCR testi ei erota viruksia toisistaan?, eikä se etsi kokonaisia viruksia,eikä se erota elävää ja kuollutta materiaalia. Tosin tämäkin on jäänyt kertomatta meille.
Mutta mitenkäs Lääkäri erottaa mikä virus sulla on jos PCR ei sitä tee?.
Eipä enää puhuta "rokottamattomien pandemiasta"!
Ja nuo Thl:n ja Stm:n infotilaisuudet ovat kyllä varsinaisia kalvosulkeisia, joilla vielä yritetään hyväuskoisia hämätä.
Kertoisivat sen sijaan suorat luvut, kuinka monella esim.kuukauden sisällä koronaan kuolleella oli se paljon puhuttu täysi rokotussuoja ja kuinka monella ei.
Mutta niitä "teknisiä ongelmiahan" Thl:llä on ollut koko ajan viimeisen puolen vuoden aikana ja koronaministeri Linden pysyttelee ulkona koko koronasta.
Kun lääkärit alkavat myydä tuota piikkiä, niin voitte hyvin kysyä, miksi henkivakuutusyhtiöt ovat alkaneet katsoa piikien aiheuttamat kuolemat itsemurhiksi.
https://t.me/Dr_Joseph_Mercola_Official/91
Ranskassa juttu on käynyt jo läpi oikeusasteen ja tuomari oli samaa mieltä. Itse aiheutettu kuolema, joten vakuutusyhtiön ei tarvitse maksaa korvausta. USA:ssa vakuutusyhtiöiden valtuusto on tullut samaan johtopäätökseen. Ei korvauksia henkivakuutuksista piikeihin kulleille.
Ja käytäntöhän on, ettei vakuutuksenottajalle mitään kerrota muuta kuin laskun 2. tai 3. sivun takapuolella pienellä präntillä. Kannatta varmaan selvitellä etukäteen mikä on tilanne esim nyt.......
Kun katsoo uutisia, niin huomaa, että korona on jo kaukaista historiaa uutisointilistalla. Mahtuuko maailmaan kuin yksi "kunnon" aihe kerrallaan? Koronatartunnat ovat kärsineet pahan inflaation - vielä keväällä 2020 JOKAINEN tartunta raportoitiin pääministerin tiedotustilaisuudessa ja suljettiin Uuttamaata, kun uusia tartuntoja oli muutamia kymmeniä/vrk esim. kesällä 2020.
Tällä hetkellä, maaliskuun lopussa 2022 uusien tartuntojen määrä on kymmenien uusien tartuntojen sijasta KYMMENIÄ TUHANSIA UUSIA TARTUNTOJA/vrk! Ja kansa on "täysin rokotettuja" jo osittain kahteen kertaankin! Nyt ei paljon tiedotella, rajoitukset on purettu kokonaan maaliskuun alusta (!) - koskaan ei ole todettu tällaisia koronakuolemalukuja, uusien tartuntojen määriä tai tuhatta koronapotilasta sairaaloissa! Eikö nyt olisi aika puuttua peliin?
Jos rokotusten tie on rynnätty riemulla umpikujaan, 14 kk sitten saatujen rokotteiden teho on menetetty jo vuosi sitten ja eniten rokotetuille ihmisille tyrkytetään samaa ainetta jo ties kuinka monetta kertaa! Mitä on tekeillä?
Nyt olisi aika tarkastella koronan hoitoa puhtaalta pöydältä. Valmistella huolella paremmat keinot ja oppia virheistä. Ovatko suomalaiset menettämässä uskoaan yksisilmäiseen, lyhytjänteiseen ja edestakaisin oikutteleviin toimenpiteisiin?
Nyt tarvitaan selvää puhetta ja kylmiin lukuihin perustuvaa strategiaa. Kivat karaokekokemukset eivät saa ohjata jatkossa päätöksentekoa! #taasmennään #suomitoimii
Kulisseissa pakkopiikit etenevät täydellä vauhdilla: https://t.me/TrueWorldOrder/3409
Samoin nuo terveystietojen siirtyminen rajojen yli on toteutunut reseptienkin osalta. Kyllä ne Kiinalaiset kansalaispisteetkin etenevät eri työryhmissä. Mielenkinntoista nähdä, mihin pumpuliin ne on kääritty, kun esittelyn aika koittaa.
Mistä revit ne kylmät luvut? Monen maan terveysviranomaiset ovat muutelleet kaikkia koronaan liittyviä lukuja oleellisesti Ukrainan kriisin aikana. Luvut elävät nettisivuilla ihan omaa elämäänsä. Kun niiden muutoksen perään joku ymmärtää kysyä, niin kyseessä onkin vain inhimillenen merkintävirhe ja luvut palautuvat takaisin alkuperäisiksi. Ei ihme, että Bill Gatesin pöydällä on hiirenkorville luettu kirja "Miten huijaan tilastoilla". Kuva löytyy hänen lehtihaastattelujutusta ja on siinä kirjakasassa muitakin mielenkiintoisia kirjoja.
Niin, se logiikkahan oli, että kun saadaan iso osa rokotettua niin saadaan "laumasuoja", mutta mihin tämä väite perustui?. Nyt asia onkin päinvastoin, ei niillä ollut mitään näyttöjä mistään, ei ainakaan lääketieteellisiä.
Kuitenkaan rokotteenvalmistajat ei missään vaiheessa väittäneet, että rokotteet estää tartuntoja tai tartuttamista, vaan vain oireita:
"Suomalaisasiantuntija: Ylistetty koronarokote suojaa vain sen saajaa – ei estä tartuntoja"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007611176.html
"– Pfizerin rokote kuuluu samaan kategoriaan kuin muutkin kehittelyssä pisimmällä olevista koronarokotteista. Ne ehkäisevät taudin oireita eli antavat suojan taudin oireilta, mutta eivät välttämättä vähennä tartuntoja ja (vähennä) viruksen mahdollista levittämistä eteenpäin, Sillanaukee painottaa STT:lle."
"Sillanaukee arvioi, että asian on voinut helposti tulkita niin, että rokote toimii samalla tavalla kuin muutkin rokotteet ja estää tartunnan kokonaan."
"– Yleensähän rokotteiden tehtävä on estää tautiin sairastuminen niin, että se ei myöskään sitten leviä. Siitä ei kuitenkaan ole tässä kyse. Kyse on vielä vain oireiden estämisestä, hän sanoo ja kertoo löydösten vaikuttavan siltä, että tauti voi edelleen tarttua."
Kaikki ne mediassa esitetyt "laumasuoja" väitteet oli keksittyjä, eikä perustuneet mihinkään näyttöihin.
Vaikka piikin ottaneita kuolee, niin tässä on virallisia selviytymisprosentteja koronasta:
https://t.me/AmericanExceptionalism/24440
Missä se pandemia on ollut? Ilman piikkejä kuolinluvut olisivat olleet pienemmät kuin tavallisissa flunssissa. Kuten Bill sanoi, heidän piikkinsä oli pettymys, joka ei toiminut ajatellulla tavalla. Liian vähän kuolleita tähän mennessä.
Covid-19-rokotuskampanja ei ole lunastanut lupauksia, mitä valmistaja abtoi. .Ennennäkemättömän 11,2 miljardin toteutuneen rokoteannoksen jälkeen koronaepidemia on räjähtyänyt silmille kaikkialla. Sairaalapotilaiden määrässä ollaan koko korona-ajan huippulukemissa, sairaaloissa on nyt 1200 potilasta! Päivittäisiä uusia tartuntoja puhkeaa kymmeniä tuhansia/vrk. Kuolemantapaukset ovat kasaantuneet viime viikkoihin.
Viranomaisten suhtautuminen ja kansalaisten ohjeistus on ollut silmiinpistävän epäjohdonmukaista! Jo toisen kerran rajoitukset on poistettu täysin ennenaikaisesti. Syyskuussa 2021 kansaa kehotettiin "kokemaan ja elämään elämyksellistä elämää" (eiwkkumaan karaokejuottoloissa) sekä osallistumaan festareille!! #taasmennään ja #suomitoimii -viranomaissuositukset jouduttiin pian peruuttamaan tartuntojen rajun kasvun takia. Sen jälkeen piru on ollut irti.
Tilanne ei ole tällä hetkellä viranomaisten hallinnassa. Kansalaisilla ei ole selkeitä toinmintaohjeita vaan koronatartuntojen hallitsemattoman kasvun kourissa olevilta on poistettu kaikki rajoitukset! Vapaata bailaamista yö"kerhoissa", massakonsertteja, jääkiekkomassamylvintää sekä hengityssuojainten käytön lopettaminen pahimmassa tartuntatilanteessa!
Ottakaamme malli Kiinasta! Sanghain 26 miljoonainen kaupunki suljettiin, kun tartuntoja alettiin jälleen todeta sadoittain/vrk! Suomessa tämä määrä on kaikkien aikojen ennätyslukemissa tällä hetkellä ja yhteiskunta edistää viruksen vapaata sairastuttavuutta! Jokaisen on itse jatkettava kevään 2020 hyväksi havaittua mallie.
Rokotusten tehosta ja vaikutuksesta kuolemantapauksien valtavaan lisääntymiseen on saatava kansainvälisiä raportteja. THL:n ja STM:n "tiedotus" ei vakuuta. Miksi tartuntojen määrä on lisääntynyt räjähdysmäisesti rokotekampanjan "edistyessä"? Mikä on mennyt maailmanlaajuisesti täysin pieleen ja miksi?
Moderna on valmistanut Covid viruksen:
https://www.ntd.com/china-blames-moderna-for-making-covid-joe-micallef-details-russia-china-relationship_758061.html
Laajan ja kattavan rokotusohjelman toteutus on uusi. Vain 12 kuukaudessa yli 10 miljardia rokoteannosta ihmiskuntaan on ennenkokematon koe. Koska vastustuskyky taudeille on myös yhteisöllinen ominaisuus, rokotuksilla on ollut vaikutusta myös globaaliin tartuttavuuteen. Ovatko virukset tottuneet tähän yhteen ja samaan keinoon ja omassa evoluutiossaan huomioineet vapaat tartuttavuusmahdollisuudet. Ihmisyksilöiden oma puolustuskyky on ehkä kärsinyt nopeasti rokotusten vinouttamasta immunovasteesta. Vinouma on ollut kaikkialla samansuuntainen.
Aiemmissa rokotusohjelmissa ei ole paljon yhteistä koronarokotusten kanssa. Rokottaminen on ollut hyvin hidasta ja vain murto-osa ihmiskunnasta on rokotettu muutamassa kuukaudessa.
Rokotteet ovat olleet epäpuhtaita ja koostumukseltaan vaihtelevia jo lähtökohtaisestikin. Tämä lisää immunovasteen kehittymistä eri suuntiin eri ihmisillä ja mahdollistaa monipuolisemman vastustuskyvyn väestötasolla. Laumasuoja on kehittynyt kirjavan vastustuskyvyn kautta hitaasti, mutta viruskantoja vähemmän ohjaten tiettyyn suuntaan.
Voisiko rokotusohjelmalla tyyliin cov19 olla päinvastainen vaikutus laumasuojan kehittymisessä? Syntyykin lauma-altistavia viruskantoja rokotteen antaman liian yksipuolisen evolutiivisen ohjaussignaalin antamana?
Jenkeissä+perataan+näitä+tilastoja+jo+aika+tarkkaan:+
https://t.me/Dr_Joseph_Mercola_Official/106
84%+nousu+kuolemantapauksissa+nuorten+aikuisten+ryhmässä+2021.+Ja+aina+piikkien+ottamisten+jälkeen.
WHO väärentää tilastojaan lääketeollisuuden pyynnöstä, päästäkseen Intian rokotemarkkinoille: https://t.me/Dr_Joseph_Mercola_Official/306
Näinhän on tehty tilastojen kanssa kaikkialla. Näin luotiin koko pandemia tyhjästä.
Intia on pärjännyt ilman piikkejä aivan liian hyvin ja siksi se saastutettava mRNA rokoteilla. Odottakaapa, mitä tapahtuu, kun WHO saa vallan määrätä kaikkien maiden toimenpiteistä pandemioiden aikana. Myös Suomen edustajat ovat myymässä vallan WHO:lle. https://t.me/JFK_TV/9401
Minä haluaisin tietää lisää niistä Ukrainassa olevista biolabroista. Onko siellä niitä ja kenen ovat.