Mitä enemmän venäläiset tappaa Ukrainassa siviilejä terroripommituksillaan sitä korkeammaksi Nato-jäsenyyden kannatus Suomessa nousee.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8fce881e-1110-4e4e-b45a-b7e6d87eea4f
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8fce881e-1110-4e4e-b45a-b7e6d87eea4f
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nato-jäsenyyden kannatus on Suomessa noussut muutamassa viikossa kymmenillä prosenteilla kaikkien puolueiden kannattajien keskuudessa.
Ei se mistään muusta voi johtua kuin Putinin aloittamasta hyökkäyksestä Ukrainaan.
Ukraina oli Natoon kuulumaton maa kuten Suomikin on. Suomelle Naton ovi on vielä auki .
Suomen poliitikkojen tulee kerrankin ajatella kansaa ja kansan turvallisuutta, eikä omia sopeutumiseläkkeitään.
Putin teot on kuin pakkasessa housuun lasku. Todellisuus iskee hiukan myöhemmin.
Hetken ne häntä lämmittävät, ennenkuin olo niiden vuoksi pahenee entisestään.
Venäläiset partisaanit survoivat pistimin Suomen rajakylien lapsia hengiltä viime sodissa.
Vapaamuurari Vladimir Putin on tosiasiallisesti viideskolonnalainen Illuminatin ja New World Orderin agentti jonka missiona on saattaa Venäjä polvilleen ja tuhoon.
Valehteleva media jota globalistirikolliset käyttävät työkalunaan aivopesee ihmiset, kuten ns. 'koronapandemiassa' nähtiin.
Vieläkin näemme maskit naamalla ja ei siihen ole muuta syytä kuin ehdoton usko, vaikka sitten olemattomaan...niin naurettavaa kuin se onkin.
'Uutisointi' Ukrainasta on valheellista jossa tosiasiat sysätään sivuun ja luodaan mielikuvia...pelataan ihmisten tunnemaailmalla.
Pitäisi palata siihen miten kaikki on saanut alkunsa ja miten Putin ennalta varoitti tapahtuvaksi, ellei diplomatia tuota tuloksia.
Mistä kuvittelet ettet itse eläisi Putinin Venäjän huuhaa käsityksissä todellisuudesta, joista on vain ja ainoastaan haittaa länsimaille ja vain ja ainoastaan hyötyä Venäjälle? Eikö hälytyskellojen pitäisi semmoisista uutisoinnesta joihin uskot soida toden teolla?
Putin on yksi vapaan maailman suurista johtajista, sanon vapaan, koska vertaan sitä globalistien hallitsemaan länteen.
Putte on = tyhjät hyllyt Venäjän marketeissa! Suuri johtaja vain stallareille?
Totta ei ottanut huomioon ketjureaktiota ollenkaan.
Putin jätti jo jäsenhakemuksemme.