Palstan nato-trollit ovat taas voimistaneet otettaan lietsoten venäjänvihan uuteen roihuun. Vihakirjoitukset ovat lisääntyneet ja koventuneet ja Putin saa aina vaan enemmän haukkumanimiä.
Ja nato-trollit nauravat kun suuri osa palstalaisista lähtee mukaan vihanlietsontaan ja vieläpä hyökkäävät niiden päälle, jotka edes vähän yrittävät toppuutella.
Kyllä se nato pääsee tällä menolla tavoitteeseensa, ja sitten natoa ymmärtämättömyyttään auttaneet parkuvat, kun syttyikin sota.
Muutaman tyhmän päästä saa kärsiä koko kansakunta.
Ja nato-trollit nauravat kun suuri osa palstalaisista lähtee mukaan vihanlietsontaan ja vieläpä hyökkäävät niiden päälle, jotka edes vähän yrittävät toppuutella.
Kyllä se nato pääsee tällä menolla tavoitteeseensa, ja sitten natoa ymmärtämättömyyttään auttaneet parkuvat, kun syttyikin sota.
Muutaman tyhmän päästä saa kärsiä koko kansakunta.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Puuttini ei lietso vihaa tappamalla ihmisiä Ukrainassa?
Onko luetun ymmärtämisessä ongelmia?
Aloituksessa sanottiin että nato lietsoo sitä, ei synnytä.
Etkö ymmärrä ilmaisua "lietsoa"?
Eikö teille naton trollikoulussa opeteta suomalaisia sanontoja?
Natsi-Venäjä lietsoo ryssävihaa silpomalla köyhiä kristittyjä eurooppalaisia Ukrainassa.
Hyvä että venäläisiä menehtyy sodassa paljon,ovat rasitteita muutenkin olleet aina.
Nato ei lietso mitään. Se vain seuraa tilannetta ja pitää ovea raollaan. Jokainen valtio voi itse harkita, liittyykö vaiko eikö. Paitsi Ukrainalta ovi on mennyt kiinni.
Niinkö? Ei se ole nato-trollausta poissulkevaa.
Päinvastoin. Nato-trollit pitävät huolen, että asia moninkertaistuu, nato-trollin puheissa silvottujen määrät satakertaistuu, viillot kymmenkertaistuu ja niiden syvyys kaksinkertaistuu. Ja toki, nato-trolli lisää joukkoon vielä lapsia, ihan vauvaikään asti.
Ties vaikka kaikki sanomasi on pelkästään nato-trollien keksimää, mitään silpomista ei oikeasti edes tapahdu.
Ja sinä heikkolahjainen uskot kaiken.
Venäjän natZi-joukot mellastavat Ukrainassa!
Epätoivoista jankuttamista. Te olette jo hävinneet.
Ymmärrätkö sitä vatipää että jatkuva Ukraninan kaupunkien ja ihmisten kotien tuhoaminen on myös vihan lietsomista vai oletko vielä trollauksen lisäksi tyhmäkin?
Mitäs muuta siellä sinun mielikuvituksessa tapahtuu ja miksi meidän muiden pitäisi siitä välittää?
Onko Suomessa ollut sisällissota?
Olen ihmetellyt kuinkavanhoiksi Venäjän politiset vastustajat oikein elävät? Alesei Navalnyi on saanut jo vuosikymmeien tuomion. Todellinen oikeusvaltio?https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008698403.html
Ilman venäjävian roihua. Näiltä voi odottaa mitä hyvänsä.https://www.verkkouutiset.fi/venajan-sotilaat-ryostavat-videolla-huoltoaseman-tamako-maailman-toiseksi-vahvin-armeija/
Siperia opettaa, Navalnyi julistettu tänä aamuna syylliseksi petokseen, 13 vuotta tulossa nykyistä kovempaa kakkua, aika lailla alkaa kaveri muistuttaa keskitysleirin asukkia, sinne päättyy elämä vankilaan, ikinä ei vapautua ehdi. Kun huomioidaan, että tyyppi palasi vapaaehtoisesti venäjälle, niin on kyllä hieno mies, mutta tyhmä kuin saapas 😁
Kannattiko vittuilla Putinille, eipä kannattanu, lopputulos oli tiedossa jo etukäteen, mutta uhmakas kaveri ei antanu periksi. Ukrainan pressalla sama kohtalo, on vain ajan kysymys kun se napataan.
Myös Putinin lähtö on vain ajan kysymys, eikä se aika ole pitkä.
Mitä Pietari, vieläkö riittää kaalia syötäväksi?
Uusi tuomio alleviivaa venäjän alennustilaa herkkähipiäinewn tosikko jahtaa täysin altavastaajan asemassa olevaa toisinajattelijaa koko järjestelmän voimin.Venäläiset ihailee tyhmänrohkeita kuten navalnyi.
Putte ajaa oman maansa kivikaudella ja erityksiin ja hyvä niin.
Kalsarimyrkyttäjän joukot eivät ole lähelläkään Kiovan valtausta, eikä jäljellä olevien joukkovojen voimavarat siihen riitä. Ukrainan presidentti pysyy Ukrainan johtajana, mutta kalsarimyrkyttäjällä on lähtö lähellä kun sodan surkea todellisuus alkaa venäläisille paljastua ja se on vain ajan kysymys, kaikesta Pohjois-Koreamaisesta sensuurista huolimatta.
Sehän olisi laitonta jos venäjä nappaisi toisen maan johtajan. Tosin eipä se venäjä näytä muutenkaan välittävän sopimuksista tai laista.
Lännen mukaan itä korruptio on pahuutta ja länsi korruptio on vapautta.
Ukraina on rikollisuuden, ihmiskaupan, rahanpesun, seksikaupan ja muun pahuuden keskus. Näin kertovat saliitto-tutkijat.
Suomi on maailman eniten korruptoitunut maa ja samalla maailman paras peittelemään sitä. Korruption nimi on hyväveli-korruptio.
Venäjä on paratiisi.
Trollien kannattaa palata Moskovan Ostankinon lähiön kusta ja paskaa sisältävien rappukäytävien haamuiksi.
Aina niin luotettavat Peskov ja Lavrov?
...jo vain olet hiukka oikeassa , on net osanneet tälläkin puolen pilkotusta... vaan ei meidän herroilla... siis rouvilla ole kuitenkaan hinkua sotaan alkaa... ja pienemmän maan sutkeille riittää pienemmät veneet ....
Kotivenäläiset voi palata itään milloin vaan siltä tuntuu.
Venäläisviha ja Venäjän barbaarisen diktaattorin arvostelu/haukkuminen on kokonaan eri asioita. Ei kansaa voi syyttää diktaattorinsa tekemisistä.
No ovathan ne joskus tämän omia kansalaisiaan hakkaavan fasistin ja ukrainan koteja pommittavan diktaattorin valtaan päästäneet.
No ei todellakaan kaikkia.
Eipä Putlerissa ole juurikaan kehuttavaa. Mies lähtee hyökkäyssotaan puolueetonta maata vastaan nykyaikana ja keksii harhaisia perusteluja.
Nato olkoon turvanamme ja Putler hengettömänä.
> Nato-trollit lietsovat vihaa venäläisiä vastaan
Suomi ja Ruotsi molemmat ovat vahvasti etenemässä täyteen NATO-jäsenyyteen.
Odotatko tällaisessa tilanteessa, että kummankaan maan kansalaiset puhuisivat myönteisessä ja ymmärtäväisessä sävyssä Venäjän sotilaista ja maan johdosta?
Semmoista ymmärtäväisyyttä ei nyt vaan tule, Venäjä poltti viimeisetkin naapurusten väisen kaveruuden sillat Suomen suuntaan. Nyt Venäjä nähdään pelkästään aggressiivsiena hyökkääjänä, jota johtaa hullu 3...5 miehen klikki.
Venäjä ei ole eikä voi olla Suomelle minkään tason naapurus tai kumppani enää.-
Vähemistövaltuutetulla menee ylitöiksi.
Näitä Zelenskyjä vaan riittää.
Luojan kiitos, että Bolshunovia ei tarvitse enää koskaan Suomessa nähdä eikä muitakaan putinmielisiä urheilijoita.
Venäjä on menettänyt kaiken luotettavuuden ja uskottavuuden minkäänlaisena sopimuskumppanina jatkuvan törkeän valehtelemisen vuoksi. Kun luottamus on mennyttä, ei se millään lisävalheilla siitä enää korjaannu, vaan ainoastaan pahenee.
Tämän vuoksi Suomi tulee menemään Natoon.
Pistetään venäjää paremmaksi, orjatyö on tullakseen ja jäädäkseen.
Työttömille luvassa ennennäkemättömän runsasta yhteydenpitoa, työnhakijat epäilevät uutta mallia – ”Tarjolla surkeita paikkoja orjapalkalla”
Pinochet talousmalli on tullut Suomeen. Gangsterit riemuitsee.
Vapun jälkeen yhteydenotot työttömiin vilkastuvat ennennäkemättömällä tavalla.
Nato on puolustusliitto, venäjä hyökkäävä valtio. Toki disinformaation kuuluu kääntää asiat päinvastoin, mitäpä muuta venäjä voisikaan tehdä, niin kestämättömällä pohjalla heidän valheellinen touhunsa on...
Jos kerron sanasta rauha, niin näyttääkö sille kaikki seuraavaksi suoraan persettä?
Kyllä Putin näyttää ja on jo näyttänyt monta kertaa.
Ei venäläisiä vihata heitä halveksitaan.
Venäjän trollit taas lietsovat vihaa koko maailmaa kohtaan. Ovat vaan aivan onnettomia keksimään valheita.
Kyllä venakot ovat sitten viksua porukkaa. Ja johtaja on sitten erinomaisen lempeä ja etevä hallitsija. Ainoastaan erimieliset poistaa päiviltä. Eipä ole ihme että kannatus on kova ja nousee vaan. Kyllä kansa tietää ja siksi valinneet kunnon isännän . Hauskaa että sattui noin ymmärtäväinen naapuri. Siinä kainalossa kelpaa köllötellä ja onpa muutamat sinne aikoinaan loikanneetkin täältä huonoista oloista. Sen koommin eivät ole vaan vissiin vaivautuneet ilmoittelemaan kuulumisistaan. Sen se yltäkylläisyys tekee.
Aletaanko heittää parvekkeelta noita nato-trolleja ?
Venäjän armeija ei ole koskaan hävinnyt yhtään sotaa. Afganistanistakin poistuttiin 10 v. operaation jälkeen 1989 täysin järjestäytyneesti, ja edelleenkin voitokkaasti.
Juu tosi voitokkaasti. Huumorimiehiä olet selvästi :D
Mieluummin Nato kuin venäläinen Putin- valehtelijan johtama kurjuus ja totaalinen diktatuuri.
No ei kai tällaista kukaan itselleen halua? Venäläiset tosin ovat tottuneet että valtaa pitävät heitä hakkaavat ja pahoinpitelevät. Se on venäläiselle luonnollinen olotila.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ee3b01f5-0d58-4c04-b64a-828e6199de29
Nato on puolustusliitto hyökkäsi Irakiin, perusteena olemattomat joukkotuhoaseet.
Nato uskonto; madot syönyt aivot jolla pitäisi ajatella, - refleksit taitaa jotenkin pelata, kuin papukaijalla matra.
Naton ohjelmassakin se n vihollinen on Venäjä. Nato siis ei ole mikään puolustusliitto, vaan agressiivinen hyökkäysliitto. Siitä esimerkkinä on mm. Jugoslaavian pommitukset ja jako sekä mm. Afganistan. Jälkimmäisessä Nato saikin selkäänsä ja pääsi Ginesin kirjaan nopeimpana karkurina, yhdessä USAn kanssa. Onnittelut voittajille!