Ihoa kiristää rasvaimu jälkeen

Anonyymi

Leuan rasvaimusta on kulunut kohta viisi viikkoa ja ihoa kiristää aivan hirveästi. Kellään ollut samanlaista ja onko mennyt ohi? Olo alkaa olla sietämätön kun mitään paranemista ei asian suhteen tapahdu. Huolestuttaa.

7

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiristettiinkö siinä ihoa, vai poistettiin vain rasvaa? Auttaako rasvaus? Onko kirurgi ottanut kantaa kiristävään tunteeseen? Jos ihoa kiristää ihan kamalasti, menisin kirurgin luo ja vaatisin jotain helpotusta. Esim. Puuduterasvaa tms. Mikä auttaa.

    • Anonyymi

      Rasvaa poistettiin. Kirurgin mielipide on, että pitää antaa vain ajan kulua. Ei mitään neuvoja tai apuja ole antaa. Muitakin komplikaatioita tässä on tullut ja vastaus on sama, pitää olla kärsivällinen. Luottamus on mennyt.

      • Anonyymi

        oliko näistä komplikkatioista puhe etukäteen?


    • Anonyymi

      Onko kirurgi T.T?

    • Anonyymi

      Ei puhunut mitään komplikaatioista. Nimikirjaimet eivät ole T.T.
      Varasin nyt ajan toiselle kirurgille ensi viikolle. Nyt alkaa näyttää työn jälkikin aivan hirveältä, en kehtaa liikkua missään, koska olen täysin epäsymmetrinen. Olen todella ahdistunut.

      • Anonyymi

        Saitko jotain kotihoito-ohjeita tuohon ihon kireyteen?


    • Anonyymi

      Hyvä kun varasit ajan toiselle kirurgille. Ota valokuviakin epäkohdista. Tuo tuntuu olevan kirurgien hokema, että antaa ajan kulua ja ole kärsivällinen. Kyllä sen oikeasti näkee, jos paraneminen ei lähde luonnollisesti etenemään. Miten voi olla tämmöisiä plastiikkakirurgeja Suomessa, rahat viedään ja tehdään mitä sattuu? Tällä alalla olisi paljon korjattavaa. Tsemppiä sinulle, toivottavasti saat nopeaa apua toiselta kirurgilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2493
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      142
      2274
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2078
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1277
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      898
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      896
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      182
      872
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      703
    Aihe