Tämän tilaston mukaan diesel on kuolemassa pois nopeasti.
https://www.aut.fi/tilastot/ensirekisteroinnit/ensirekisteroinnit_kayttovoimittain/henkiloautojen_kayttovoimatilastot
Tämän tilaston mukaan diesel on kuolemassa pois nopeasti.
9
844
Vastaukset 9
- Anonyymi
Olen katselemassa uutta henkilöautoa hl. 50000e. Ei oikein dieseliä enään löydä. Mitä tehdä? Hybridi on ilmeisesti odtettava? Bmw 320e uusi kiinnostaa.
- Anonyymi
Ei noita uusia enää tarvita. Vanhoilla ajetaan vielä pari kymmentä vuotta ja tarvittaessa kauemminkin.
- Anonyymi
Venäjän armeijassakin sotilaat vaihtavat kuulemma diesel polttoainetta ruokaan.
Kauppa se on mikä kannattaa....Sodassakin...
- Anonyymi
Voihan sen noinkin tulkita, jos se helpottaa.... kukin mielensä mukaan...
Ja mitä helskuttia sillä on merkitystä, jos noin jostain kumman syystä kävisikin.... jos autoa tarvii, niin ainahan voi valita toisia vaihtoehtoja....
Mikä tässä nyt on ongelma?- Anonyymi
Aloittajan naapurilla on melko tuore diesel-Mersu.
- Anonyymi
Dieselkoneella varustettuja autoja on Suomessa vaikka huru mykke. Niillä ajetaan vielä monta vuotta. Kukaan lähde romuttamaan toimivaa työkalua.
- Anonyymi
No ei. Tilalle kun ei useimmille löydy käytännössä toimivaa vaihtoehtoa.
- Anonyymi
Näillä Dieselin hinnoilla nyt punaista verotonta naftaa tankkiin, kuten käyttävät balttialaisetkin ja muut ja värikkäät Suomen teillä.
- Anonyymi
Uusia dieseleitä ei ole enää myynnissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45717
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48630- 53608
- 47591
- 77588
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190541- 46535