Paavo Väyrynen: ”Suomen Nato-jäsenyydessä ei olisi mitään järkeä”
Paavo elää vielä Paasikiven–Kekkosen linjaa.
Paavo elää vielä Paasikiven–Kekkosen linjaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Väyrynen puuu asiaa.
Paavo on ihan oikeessa. Kyllä ne isot pojat on Suomen paikan määritelly. Liittoutumattomuus.
Pate on väärässä kuten aina eikä Suomi ole ollut puolueeton enää vuodesta 1995 lähtien!
Näkeehän sen tyhmäkin miten venäjä toimii puolueettomien maiden kanssa. Murhaa ja tappaa ne. Natomaihin kremlin natsit eivät koske. Näin se on.
Opiskelupireissä politiikka oli 70 luvulla jokapäiväistä. Oli yksi kepulainen Väyrysen kannattaja ja jonka puheet alkoi ärsyttää! "Kuule nyt, Otetaan esimerkki maalta. On hyvä että hevoskärryissä on rengas oikealla ja vasemmalla, mutta mitä on keskellä? PELKKÄÄ PASKAA!"
Minulla ei ole periaatteessa mitään mielipiteitänne vastaan, mutta jos valitsette minut seuraavaksi presidentiksi, lupaan lähettää teille koko lukemani Dostojevskyn tuotannon sekä omat kirjani ilmaiseksi. No toki maksatte postimaksut. Tämä kaikki on mediapeliä.
Terveisin Paavo
Jahas, olisiko syytä kiinnostua näkyykö suomettuminen jo ihan veroparatiisiin asti 🤡 Ilmankos Väykälläkin alkoi nenästä vuotamaan kun sota alkoi
https://newsfeed.upday.com/?aid=RYTUFfB7eopVwpO4CYEQBg-fi-FI&channel=all_news&app_name=huawei_browser&push_article&full_text