Switchblade Kamikaze Dronet saapuivat Kiovaan!

Anonyymi

Bidenin lupaamat Dronet saapuneet Kiovaan?Ja koulutus joukoile käynnissä.
Tavoitteena nopeuttaa Venäjän tankkien tuhontaa.Perinpohjainen tuhoaminen on tärkeää etteivät ne heti uhkaa muita!
Hakusanalla löytyy youtubesta esittely,mutta kyseessä tuollainen putkesta lähetettävä , ohjattava ja kohteeseen törmäävä laite.

21

112

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä ase sissityyliseen sodankäyntiin, operointiin tarvitaan vain kaksi ja kevyt kantaa,pienemmän version paino vain 2 g joten kevyemmän panssakaliston tuhoamiseen,isompi tankille.

      • Anonyymi

        "2 GRAMMAA,HUI KAUHISTUS,TULITIKKUSINKO"!!!


    • Anonyymi

      Lisää tällaisia niin kauan kuin Vladimir Valehtelijalla on enää lantakärryjäkään neljällä pyörällä kulkemassa.

      Hyökkääjää ei tarvitse sääliä. Neuvotellaan sitten kun on puntit tasan ja raiskaaja-kaanin armeija omalla puolellaan.

    • Anonyymi

      Onko niissä kameraa nokassa niin että saadaan katsoa hienoa videokuvaa kun switchblade syöksyy kohteeseensa?

      Bayraktar videot ovat nimittäin laadukasta katsottavaa.

      • Anonyymi

        Jo viime vuonna oli joku julkaisu noista USA:n droneista joilla hyökättiin panssaroidun kolonan kimpuun ja tulokset olivat hyvät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jo viime vuonna oli joku julkaisu noista USA:n droneista joilla hyökättiin panssaroidun kolonan kimpuun ja tulokset olivat hyvät.

        Tekniikka kehittyy joka vuosi. Hinnat saattavat laskea massatuotannossa. Kohteina voivat olla vaikka yksittäiset vihollisen tarkka-ampujat. Riittää haavoittaa.

        Tekemällä ja kokeilemalla oppii.


      • Anonyymi

        Ehkä suomeen saadaan tuollaisia 20 - 30 vuoden kuluttua, sen verran yleensä laahataan kehityksestä jäljessä. Tosin voi siitä syystä käydä niin, että ollaan jo tuolloin rautaesiripun väärällä puolella, eikä tarvetta enää ole.


    • Anonyymi

      Hyvä juttu.

    • Anonyymi

      Tuollaista kutsutaan yleensä ohjukseksi eikä droneksi.

      • Anonyymi

        Ei ole ohjus. On lennokki. Osaa kierrellä ja kaarrella ja etsiskellä kohdetta ja tulla tarvitaessa takaisin.


      • Anonyymi

        Suomalainen kirjoitusasu on drooni, droonien.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomalainen kirjoitusasu on drooni, droonien.

        Yksi monista vaihtoehdoista. Kirjoittaja saa valita tai keksiä uudenkin. Ei ole yksikäsitteinen laite.


    • Anonyymi

      Onpa naurettavan hidas vehje, helppo maalitaulu.

      • Anonyymi

        Asiantuntijan lausunto , takarattaan hammaspyörää on pienennetty...


      • Hidas suhteessa mihin, ja helppo maalitaulu mille asejärjestelmälle? (jos puhutaan tuosta pienemmästä Switchblade 300 taktisesta ohjuksesta).
        Laitteella on noin 160km/h nopeus tulleessaan alaspäin lentokorkeudesta kohti maalia, ja kyseinen laite on noin 50cm. pitkä ja painaa alle 3kg. Samalla se on suhteellisen äänetön, jättää hyvin pienen lämpö sekä tutkajäljen joloin se havaitseminen on haastavaa, ja pimeällä todella hankalaa.
        Ja kun kysessä on sotilas-aseeksi halvahko (noin 6000dollaria/kpl) laite, niin niitä voidaan käyttää yhtä kohdetta vastaan useampiakin kerralla.


    • Anonyymi

      Kaikki millä voi tuhota lastenmurhaajien kalustoa ja sotilaita on lämpimästi tervetullutta.

    • Anonyymi

      Hävittäjät ja tankit alkaa olla eilisen päivän juttuja. Sotaa käydään yhä enemmän näillä pienillä älylaitteilla jotka löytävät kohteen kuin kohteen ja tuhoaa sen

    • Anonyymi

      Vielä kun tekevät sellaisen muutaman euron hintaisen tulitikkulaatikon kokoisen pörriäisen joka itseohjautuen etsii vihollisen sotilaan ja tuhoaa sen

    • Anonyymi

      Vielä kun kehittävät sellaisen ampiaisen kokoisen möttiäisen joka voi pörräillä vihollisen luo ja vakoilla. Lentäisi panssarivaunun piippuun ja kun luukku avataan niin pam !

    • Anonyymi

      Tuommoisella kun tömäyttää "leiriytyneeseen" (taivasalla lusikka-asennossa kylmissään ja nälissään) venäläissotilasjoukkoon, niin kyllä paska lentää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8666
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      3021
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      16
      1413
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1038
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      68
      1017
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      975
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      62
      940
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      923
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      880
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      864
    Aihe