Kun nyt kevät ja kesä tulee, voiko miespuolinen henkilö risojen tarkkujen alla käyttää ja " näyttää" värillisiä sukkikaia?
Sukkahousu vilahtaa?
Anonyymi
241761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ei voi. Kielletty maamme perustuslaissa.
Ei kun juuri päinvastoin. Perustuslain mukaan sukkahousujen käyttö revittyjen farkkujen alla on pakollista.
Mies voi käyttää revittyjen farkkujen, repimättömien farkkujen, puvun housujen tai vaikka shortsien alla sukkahousuja. Tosin rohkeutta se vaatii, mutta äkkiä huomaat, ettei juuri ketään kiinnosta.
Ei useat valmistajat valmistaisi miesten sukkahousuja, jos miehet ei niitä käyttäisi.
Juuri näin . Ihon värisiä ei juurikaan kukaan huomoi. Shortsien kanssa mustat ohuet sukkahousut ainakin jokunen huomaa, mutta paksummat peittävät ei kiinnosta ketään
Kokeile farkkuhametta ja peittäviä sukkahousuja, mahtaako se kiinnostaa ? !
Joo, kokeiltu on ja käytettykin. Myös kesällä kukkamekkoakin.
Kukaan ei ole tullut haukkumaan joku katsoo toisen kerran ja joskus on murkkutytöt supatelleet keskenään.
Hyvällä maulla tietenkin ja katselee mitä yleensä naiset ko tilanteessa käyttää. ♥️
No mikseipä voisi. Voisi olla hyvinkin kivannäköiset.
Pitää vaan kokeilla ja käyttää. Lähtökohta naistenkin pukeutumisessa on säväyttää hätkähdyttää ja repäistä ja ennen kaikkea miellyttää itseäsi.
Erilaisuus on in. Voisi miehillä enemmänkin näkyä hameita tai sukkahousuja. Keväällä näin miehellä lyhyen hameen. Oli aika hieno ! Mutta karvaiset kintut polvisukissa ei säväyttänyt. Teki mieli kysyä missä sukkahousut
Hyvinkin voi. Mutta ajattelisin kyllä, että sukkiksista on enemmän hyötyä risaisten farkkujen alla talvisaikaan, jalkoja lämmittämässä.
Tottakai voi. Sukkikset miehellä on ihanat <3 tämä tyttö ainakin tykkää <3
Jotkin värikkäät sukkikset voisi just olla hyvännäköiset. Tai miksei mustatkin. Jos laittaa sukkahousut revittyjen farkkujen alle, niin niiden pitää kyllä erottua. Se on minusta koko homman juju. Ihonväriset eivät erotu tarpeeksi.
Laita shortsit ja sukkahousut
Voi tottakai voi ja rintsikat päälle.
Paha kävellä jos on rintsikat polvissa. 🙃AP.
Tottakai voi laittaa farkkujen tai shortsien tai vaikkapa hameen kanssa.
Syksy tulee, nyt on hyvä pukea sukkahousut. Ohuemmat housujen alla tai vähän paksummat sortsien kanssa. Hame ja sukkahousut tietysti paras
Heippa. Syksy tulee ja sukkiskausi.! Ohuet sukkahousut skinny farkut ja esim tunika on ollut nyt käyttövaatetus. AP.
Jep, nyt olen jo muutamana aamuna laittanut sukkahousut farkkujen alle jalkoja lämmittämään. Farkut tosin ovat ehjät, joten sukkikset eivät näy sieltä alta.
Kyllä miehiä näkyy sukkahousu ostoksilla. Tosin eihän ne näy housujen alta, korkeintaan istuessa. Vaikea päätellä kuinka yleistä
ootko käyny Ferillon sivuilla, siellä on kaupan sukkiksia niin naisille kuin miehillekkin !
Olen ostanut Ferillolta kokeeksi muutamatkin miesten sukkahousut. Ihan hyviä ne ovat, mutta ei niissä ole kuitenkaan paljon eroa tavallisiin naisten sukkahousuihin, joita saa suunnilleen joka kaupasta puolet halvemmalla. Isoissa marketeissa on hyvät sukkahousuvalikoimat ja monesti tarjouskoreista löytyy tosi kivoja sukkahousuja, jotka sopivat hyvin miehellekin. En ole enää viitsinyt sukkahousuja Ferillolta tilailla.
tehnyt saman huomion, miksi "miesten sukkahousut" on huomattavasti kalliimmat. ostankin sukkahousut kaupasta naisten osastolta. en enää välitä vaikka lahkeesta vilahtaisikin sukkikset, 90 luvulla oli eri asia. naama punaisena sukkahousu hyllylle ja toivoen ettei myyjä kysyisi mitään , tai ketään tuttua osuisi paikalle
Tottakai; mitä raikkaampi väri-sen kivempi !!