Myrkyssä tuuli pöllyytty roskia ympäri kylää, areenan työmaalta ovat lähtöisin. Kukahan nuoki kerää. Sakkoa pitääs antaa roskaamisesta.
IKH areenan Roskat
17
2712
Vastaukset
- Anonyymi
Enteilee konkurssia.
- Anonyymi
Propellit pyöriny liian lujaa kyllä siinä roskat lentää...
- Anonyymi
Kerätkää roskat pois ja viekää ne Alakortteen Ilkan pihaan.
- Anonyymi
No kyllä on murheet.
- Anonyymi
Saako tuoda sinun pihaasi ne roskat pömmppö pallo areenan monumentilta ??
- Anonyymi
Ei ole mikään IKH areena kB kolhoosi se on .
- Anonyymi
Areenalle on saatu rubla rahoitusta..
- Anonyymi
Mistä löytyy tieto kuka äänesti tämän pomppopalloareena puolesta sieltähän oli monta jonka olisi pitänyt jäävät itsensä niikun tuo opaskoira..
- Anonyymi
Siihen tuloo vierehen 3 pikkuusen korkiaa tuulimyllyä vierehen...tuloo sähkyä myyntihin
- Anonyymi
Meinaakko jotta ropellikorva rakentaas , taitaa suotuulel4a loppua pelimerkit kun kuulemma ropellikki piti jo vaihtaa kun olivat niin paskana .
- Anonyymi
Näytti olevan sen naapurihallin rännikin jo paskana, kun Kenttätielle päin oli ränni 6 metrin matkalla kuin pelikaanin suu! olikohan kiireessä jääneet siltä kohtaa koukut kokonaan pois, tai sitten ne on olleet jotain räkärautaa,, veikkaan edellistä?
- Anonyymi
Työmaa on hiljaanen rahat loppu ,pyytävät kunnan takausta kun ropellin takuut ei riitä..
- Anonyymi
IKH areena raskaasti talous miinuksella taitaa kaatua veronmaksajien maksettavaksi..
- Anonyymi
Kato mikä omavaraisuusaste ja tase… sekä lopeta höpinät
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kato mikä omavaraisuusaste ja tase… sekä lopeta höpinät
No se nähdään pian kun rahoittajat vetää rahansa pois ja pankki irtisanoo lainat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No se nähdään pian kun rahoittajat vetää rahansa pois ja pankki irtisanoo lainat.
Ja syystä pilkku että? Omavaraisuusaste esim noussut kokoajan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja syystä pilkku että? Omavaraisuusaste esim noussut kokoajan
Tuotto raakasti miinuksella ,montako vuotta kestää mennä miinuksella . No sitten huudetaan veronmaksajat apuun...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1718441KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527590Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603662Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542785Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211751