Totuus on raamatussa

Siunausta Päivi Räsäselle tämän päivän oikeuden käyntiin ja Juhana Pohjola.totuus ei pala tulessakaan. Olkoon Raamattu auktoriteetti ja jokaisen ihmisen ohjekirja päivittäin elämässä. Ei yksikään joka seuraa Jumalan sanaa joudu häpeään ja ottaa pelastuksen vastaan saa ikuisen elämän.
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valtakunnan syyttäjien toimintaa pitäisi jonkin instannin pystyä valvomaan.
Valtion rahaa palaa mielettömästi tuollaisten asioiden jauhamiseen.

Oikeat konnat nauraa partaansa, kun rajalliset resurssit saadaan sidottua muuhun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siunausta Päivi Räsäselle tämän päivän oikeuden käyntiin ja Juhana Pohjola.totuus ei pala tulessakaan. Olkoon Raamattu auktoriteetti ja jokaisen ihmisen ohjekirja päivittäin elämässä. Ei yksikään joka seuraa Jumalan sanaa joudu häpeään ja ottaa pelastuksen vastaan saa ikuisen elämän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu